14 yaşında yazılıma başlanır mı?

Benim var çok iyi yazılım bilen tanıdıklarım ama üniversite de mühendislik yerine bilgisayar öğretmenliği bitirdiği için hiçbir yazılım firması almadı. Ama iyi üniversite bitiren tüm tanıdıklarım anında girdi işe.
Benimde tanıdığım bir çocuk var kendisi ilk başlarda küçük projeler yaptı bunlarla başvuru yaparak bazı firmalara girdikten sonra tecrübe edinerek Google, Apple gibi firmalar ile çalışmaya başladı. Üniversite terk.

Kendisi lgsem kötü geçti demiş bütün gün forumlarda takılan biri. Ve üniversite sınavında sadece matematikle kazanamaz. İyi üniversiteler ise çok yüksek puanlar istiyor. Yazılımı çok iyi bilse bile dil bilgisi yoksa ya da iyi bir üniversite bitirmediyse işe girme olasılığı olmaz.

Yazılım okuyan birisi üniversite mezunu olmasa bile internette belirli şirketlerle yazılımı gerçekten iyise anlaşır onlar için web tasarım yapabilir en basitinden bir örnek bu arkadaşımın abisi üniversiteyi 25 yaşında kazandı 25 yaşına kadar web tasarım yapan birisiydi ve ciddi para kazandı her şey üniversite kazanmak değil.

Benimde tanıdığım bir çocuk var kendisi ilk başlarda küçük projeler yaptı bunlarla başvuru yaparak bazı firmalara girdikten sonra tecrübe edinerek Google, Apple gibi firmalar ile çalışmaya başladı. Üniversite terk.
Farkındaysan dediğin şirketler Türk değil. Ve kaç kişiden kaçı böyle olabiliyor?

Türkiye de yaşıyoruz farkındaysan. Tanıdığı yoksa gireceği şirkette sadece kaç dil bildiği bitirdiği üniversiteye bakıyorlar.
Türkiye de yaşaması yurtdışında çalışmasına engel değil.

Farkındaysan dediğin şirketler Türk değil. Ve kaç kişiden kaçı böyle olabiliyor?

Dostum türkler sadece Türk şirketinde İngiliz'ler sadece İngiliz şirketinde çalışır diye bir şey yok.

Türkiye de yaşaması yurtdışında çalışmasına engel değil.

Dostum türkler sadece Türk şirketinde İngiliz'ler sadece İngiliz şirketinde çalışır diye bir şey yok.

Amerika gibi ülkelere gitmek yüksek miktarlarda para istiyor farkındaysan sadece uçak parası bile yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı