14 yaşındayım vücudum güçsüz

sinyor5643

Femtopat
Arkadaşlar 14 yaşındayım. Lise 1'deyim 1.68 falan boyum var tam emin değilim ama o civarlarda kilom da 48-50 falan normal kilomdan zayıfım bileklerim falan. İnce gittiğim okul normal bir devlet okulu bilirsiniz böyle okulları güçlü olmak önemlidir. Bazı arkadaşlarım zayıf boyları falan kısa ama kıckboksa falan gidiyorlar. Bazıları da kalıplı. Bende hiçbiri yok. Güçsüzler bile bana diklenebiliyor. Ben aslında ortaokulda falanda güçlü değildim ama normal kilomdaydım lisede bu bir soruna dönüştü. Şimdi kıckboksa falan gidemiyorum. Çünkü bacağımın birinde bir sorun var. Küçük bir problem ve doktor bana futbolu zıplamayı falan yasakladı o yüzden kıckboksda yasaklandı boyum aslında iyi ama zayıfım yazın Allah'tan bir şey olmazsa ameliyat olacağım. Sonra yaklaşık bir 3 aya falan bacağım normale dönecek. Ondan sonra gidebilirim ama daha çok var. Ben de diyorum ki bir dumbel alayım mekik falan çekiyim. En azından boş oturmakta iyidir. Bir de kilo alırsam 10 numara olur ama kilo almıyorum. Aslında iştahım yerinde ama neden alamıyorum bilmiyorum. Ne yapmam lazım sizce? Hem kilo almak için hem de güçlenmek için.

Öncelikle geçmiş olsun, umarım en kısa süre içerisinde sağlığına kavuşursun.

Spor salonuna yazılabilirsin. Düzenli bir şekilde beslenme planına uyarsan hem fiziğin pozitif yönde şekillenecek, hem de kalıplanacaksın.

Ayrıca, eğer zorbalığa uğruyorsan okul rehberiyle bu konuyu görüşmeni öneriyorum.

Arkadaşlar 14 yaşındayım. Lise 1'deyim 1.68 falan boyum var tam emin değilim ama o civarlarda kilom da 48-50 falan normal kilomdan zayıfım bileklerim falan. İnce gittiğim okul normal bir devlet okulu bilirsiniz böyle okulları güçlü olmak önemlidir. Bazı arkadaşlarım zayıf boyları falan kısa ama kıckboksa falan gidiyorlar. Bazıları da kalıplı. Bende hiçbiri yok. Güçsüzler bile bana diklenebiliyor. Ben aslında ortaokulda falanda güçlü değildim ama normal kilomdaydım lisede bu bir soruna dönüştü. Şimdi kıckboksa falan gidemiyorum. Çünkü bacağımın birinde bir sorun var. Küçük bir problem ve doktor bana futbolu zıplamayı falan yasakladı o yüzden kıckboksda yasaklandı boyum aslında iyi ama zayıfım yazın Allah'tan bir şey olmazsa ameliyat olacağım. Sonra yaklaşık bir 3 aya falan bacağım normale dönecek. Ondan sonra gidebilirim ama daha çok var. Ben de diyorum ki bir dumbel alayım mekik falan çekiyim. En azından boş oturmakta iyidir. Bir de kilo alırsam 10 numara olur ama kilo almıyorum. Aslında iştahım yerinde ama neden alamıyorum bilmiyorum. Ne yapmam lazım sizce? Hem kilo almak için hem de güçlenmek için.

Her yediğin öğünden ekstra +1 tabak daha iste günlük 2500 kalori falan al 2500'ü aşma. Sonrası Lift Heavy Be Heavy

💪

Öncelikle 14 yaşındasınız testosteron hormonunuz patlıyor, bol bol yemek yiyin kilo alın kütle kazanın yani. Hem devlet okulundasınız boks falan öğrenmenize gerek yok. E-Tipi Cezaevinde değilsiniz değil mi hocam ?

Başıma gelen olayın özeti gibi bir şey. Benlede aynısını yaptılar fakat sonuç malum. Şu an birçok arkadaşımın kilo problemi var ve ben hala istediğim kadar yiyebiliyorum bazen güzel tarafa bak.

Gücün spor ile alakası yok hocam, Şayet herkesin zayıflık noktası kilogram farketmeksizin herkeste aynıdır.

Aikido ya da Jitsu deneye bilirsin, Ya da boks deneye bilirsiniz, Ama ilk iki seçenek senin için daha uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı