14 yaşındayım vücudum güçsüz

Hem devlet okulundasınız boks falan öğrenmenize gerek yok. E-Tipi Cezaevinde değilsiniz değil mi hocam ?
İnanın var. Hadi birkaç kere belki konuşarak işin içinden çıkabilirsin ama bazı durumlarda kendini savunma zorunda oluyorsun, böyle olaylarda da ya güçlü olacaksın ya da tekniğin olacak.

İnanın var. Hadi birkaç kere belki konuşarak işin içinden çıkabilirsin ama bazı durumlarda kendini savunma zorunda oluyorsun, böyle olaylarda da ya güçlü olacaksın ya da tekniğin olacak.
Tas kafaları girsek içinden çıkamayız kolsuz mont giyiyorlar birde açık renkte adını unuttum ekstra itici bir durum birde dayak yiyince çıkışta toplanmalı çok zevkli oluyor. :D

Gücün spor ile alakası yok hocam, Şayet herkesin zayıflık noktası kilogram farketmeksizin herkeste aynıdır.

Aikido ya da Jitsu deneye bilirsin, Ya da boks deneye bilirsiniz, Ama ilk iki seçenek senin için daha uygun.
Söylediğin tüm alanlar spor alt dalları ? Powerliftercılar gülüyor sana şuan

Okul kavgalarının çoğu ya kız ya da kendilerini gangster zannetmelerinden olmuyor mu zaten ? Arkadaş bu tip olaylara karışmazsa dövüşmek zorunda kalmayacağını düşünüyorum

Okul kavgalarının çoğu ya kız ya da kendilerini gangster zannetmelerinden olmuyor mu zaten ? Arkadaş bu tip olaylara karışmazsa dövüşmek zorunda kalmayacağını düşünüyorum
Sen karışmasan bile kekonun biri gelip seninle uğraşıyor, tepki göstermezsen de buna devam ediyor. Bu tarz durumlarda konuşmak ya da başka çözümler işe yaramıyor maalesef.

Söylediğin tüm alanlar spor alt dalları ? Powerliftercılar gülüyor sana şuan
Benim görüşüm bu.
Ve bence en önemlisi sporun alt dalı olmaz ağırlıklı olduğu alanlar vardı Boks ve Teakvando gibi.
Teknik > Güç
Bu kadar basit, Powerliftci arkadaşının diyaframında ne kadar güç var sorgulamak lazım :D Ya da kasa vurulduğu zaman kasları şiddeti ne kadar tuta bilecek hantallıktan ne yapa bilecek, Ha şöyle bir şeyde var adam yakaladığı zaman bırakmaz ama genel olarak teknik gücü yener, Benim tecrübelerim hep bunların üstünde.

Systema ve Muaythai çok azda Kravmaga (İnternetten arkadaşım ile az çok yaptık) biliyorum sokakta'da uyguladım.

Not : Systema ve Kravmaga bir birlerine benziyorlar ikiside MuayThai'inin disiplinsiz hali diye biliriz.

Arkadaşlar 14 yaşındayım. Lise 1'deyim 1.68 falan boyum var tam emin değilim ama o civarlarda kilom da 48-50 falan normal kilomdan zayıfım bileklerim falan. İnce gittiğim okul normal bir devlet okulu bilirsiniz böyle okulları güçlü olmak önemlidir. Bazı arkadaşlarım zayıf boyları falan kısa ama kıckboksa falan gidiyorlar. Bazıları da kalıplı. Bende hiçbiri yok. Güçsüzler bile bana diklenebiliyor. Ben aslında ortaokulda falanda güçlü değildim ama normal kilomdaydım lisede bu bir soruna dönüştü. Şimdi kıckboksa falan gidemiyorum. Çünkü bacağımın birinde bir sorun var. Küçük bir problem ve doktor bana futbolu zıplamayı falan yasakladı o yüzden kıckboksda yasaklandı boyum aslında iyi ama zayıfım yazın Allah'tan bir şey olmazsa ameliyat olacağım. Sonra yaklaşık bir 3 aya falan bacağım normale dönecek. Ondan sonra gidebilirim ama daha çok var. Ben de diyorum ki bir dumbel alayım mekik falan çekiyim. En azından boş oturmakta iyidir. Bir de kilo alırsam 10 numara olur ama kilo almıyorum. Aslında iştahım yerinde ama neden alamıyorum bilmiyorum. Ne yapmam lazım sizce? Hem kilo almak için hem de güçlenmek için.

Bro anlıyorum seni. Bende de aynı sorun vardı. Lise 1 de 175 cm 52 kiloydum. Sonra pandemide kickbox a başladım ama çok işime yaramıyordu. Ben de onun yerine spor salonuna yazıldın ve haftada 5-6 gün spor salonundaydım. İşim yoksa çantamı toplayıp oraya gidiyordum. Aynı zamanda evde kendim her gün pirinç pilavı tavuk pişirmeye başladım. Günde 5 öğün ve yaklaşık 3200 kalori tükettim. Protein alımımı bayağı attırdım. Şu an hala istediğim fiziğe sahip değilim ama şu an lise 3'üm ve boyum 180 cm kilom 70 kg ve yağ oranım da yaklaşık %14-15. kısacası bunun tek çözüm yolu bu konudan rahatsızsan git ve çöz. Eğer ben zayıfım benim metabolizmam öyle diye şikayetlenirsen emin ol bir yere varamazsın. He bu arada biraz vücut geliştirince diğer sporlara da gitmeye başladım. Basketbol ve kickbox a da gidiyorum şu an. Hem cidden eğlenceli geliyor hem de spor salonuna gitmeden önce yarım saat kickbox yapıp sonra ağırlıkların altına girmek falan çok ayrı bir his. Cidden sadece spor salonuna giderken belli günler işkence oluyordu. Ama şu an sevdiğim şeylerle beraber yapınca çok daha motive yapıyorum.

Sen ne masal anlatıyorsun? Birisi de dönüp dememiş. 😂

Senin güç standartın nedir bilemem. Git ağırlık kaldır ya da kas liflerini antrenmanlar ile parçala.
hocam masal değil başıma gelen bir durum yardım edecekseniz edin etmeycekseniz lütfen laf kalabalığı yapmayın.
Sen karışmasan bile kekonun biri gelip seninle uğraşıyor, tepki göstermezsen de buna devam ediyor. Bu tarz durumlarda konuşmak ya da başka çözümler işe yaramıyor maalesef.
aynen öyle

Hocam en mantıklısı bir doktora görünmek.
Vücut yapınız öyledir Ektomorf diye geçiyor isterseniz bir araştırın.

Benim anladığım kadarıyla özgüven kazanmak istiyorsunuz, Bende öyleydim aslında halen öyleyim fakat MuayThai gibi sporlar bana çokça özgüven ve güç kazandırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı