144 Hz Monitör gerekli midir?

Nasıl alıyorsunuz?
RTX 2070 ile 120-160 FPS arasında oynuyorum, öyle bir şeyin imkanı yok gibi.

Konu sahibine cevap olarak şöyle bir şey söyleyebilirim, RTX 2070 R5 2600X sistemimde 60Hz monitör kullanıyordum, aynı şekilde forum tavsiyesiyle Samsung LC24FG73 monitör aldım ve aradaki farkı anlatmak çok zor, masaüstü ekranında bile mouseyi çevirdiğinizde hissedebiliyorsunuz. Oyunlardan zevk almaya başladım, ulan kaç yıldır oyun oynamıyormuşum ben dedim.
Ben de hayatımda hiç 60 HZ dışında bir monitörde oyun oynamadım. İlk defa yeni topladığım bilgisayarımda nasip olacak inşallah. Umarım bende farkederim 😃
Sisteminiz hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. Bu sisteme dediğiniz monitör iyi gider.
Çok teşekkür ederim. Allah olmayanlara daha iyisini nasip etsin.

GTX 1060 ile PUBG'de alacağınız ortalama FPS 90-100 falandır, yer yer 150'yi görseniz de genelde 144'ün altında FPS verecektir 1060.
Son dönemde oyundaki FPS oldukça düzelmiş durumda. GTX 1060 mobile versiyonu ile oyun ilk çıktığı dönemde ultra ayarlarda 50-55 FPS alırken bugün 75-80 FPS bandına geldi. Düşük ayarlarda masaüstü GTX 1060 ile 110-160 arası, ortalama 130 FPS alınabiliyor. Yakın dönemde yapılmış testlerde durum o şekilde.

Son dönemde oyundaki FPS oldukça düzelmiş durumda. GTX 1060 mobile versiyonu ile oyun ilk çıktığı dönemde ultra ayarlarda 50-55 FPS alırken bugün 75-80 FPS bandına geldi. Düşük ayarlarda masaüstü GTX 1060 ile 110-160 arası, ortalama 130 FPS alınabiliyor. Yakın dönemde yapılmış testlerde durum o şekilde.

Ben 1050Ti ile ortalama 70 FPS alıyordum, hala aynı :D

Sisteminde 8 GB tek kanal RAM varsa eğer çok fark bekleme.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminde 8 GB tek kanal RAM varsa eğer çok fark bekleme.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece çift kanal RAM’li sistemlerin mi optimizasyon sorunu çözüldü o halde?

Yakın zamanda yapılan bir 2070 testinde de en düşük ayarlarda 180-220 FPS oynatıyor bende durum öyle olmuyor, tabii yeni güncellemeyle çözdülerse bilmiyorum, işlemcimi gönderdiğim için giremiyorum 15 gündür.

PUBG, 1080P'de ultra ve düşük ayarlar karma sistemde oynarken 9-10 GB RAM kullanıyor. Yani hem RAM yetersizliği, hem de çift kanal olmamasının etkisi var birçok sistemde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı