144 Hz Monitör Gerekli mi?

Batuhan A.

Megapat
Makaleler
26
Yer
İstanbul
Evet soru başlıktaki gibi, çok fazla online shooter oynamıyorum sadece CS:GO oynuyorum.
Yukarıdaki monitör tavsiye edildi genel olarak ama yani sadece CS:GO için 144 Hz almak, yani ne bileyim sanki boşuna para veriyormuşum gibi geliyor sonuçta daha çok hikaye ağırlıklı oyunlar oynayan biriyim.
Bunu alsam pişman olurmuyum? Şu an 60Hz 5ms VA bir monitör kullanıyorum.
Ekran kartım da GTX 970 upgrade edersem 1070 düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video aradaki farkı çok kolay bir şekilde anlamanızı sağlayacaktır. 144Hz monitörler gözü neredeyse hiç yormaz. Ayrıca ekran kartınız da CS:GO gibi oyunlarda çok kolay bir şekilde 144 FPS alacaktır ki alıyordur da :D Ancak Hz ve MS değerleri kadar önemli olan bir şey daha var, input lag. Input Lag rehberine buradan ulaşabilirsiniz Input Lag Nedir? Giriş Gecikmesi Rehberi - Technopat Ayrıca, bu monitörü öneririm. Asus VG248QE 24” 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Oyuncu Fiyatı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Femto Konuda input lag'ın tazeleme hızı ve tepki süresinden bağımsız olduğu yazıyor monitörlerinin input lag değerleri sabit mi oluyor?
Ayrıca demeye çalıştığım bir oyun için 144 Hz monitör almak worth müdür? Sonuçta günümüz oyunlarında 144Hz GTX 970 için yüksek bir rakam.

Asus VG248QE eğer yanlış bakmadıysam 7ms orta input lag değerine sahipken. Samsung LC24FG70 ise 4ms. 144 Hz 1 ms monitör alacaksam hem VA panel olması, Curved olması ve Quantum Dot, daha yeni bir monitör olması gibi artıları yüzünden Samsung'u tercih ederim. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda da 144 Hz tercih edeceğim sanırım.

@Jira Evet bu kış değiştirmeyi düşünüyorum ve yanlış hatırlamıyorsam siz bu monitörü bir kere daha tavsiye etmiştiniz. :D Yarın İstanbul'a yerleştikten sonra siparişini vermeyi düşünüyorum, teşekkür ederim.

@Kage no Kashini Verdiğiniz bilgiler ve zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim. Her gün yeni bir şey öğreniyoruz. :D

Evet soru başlıktaki gibi, çok fazla online shooter oynamıyorum sadece CS:GO oynuyorum.
Yukarıdaki monitör tavsiye edildi genel olarak ama yani sadece CS:GO için 144 Hz almak, yani ne bileyim sanki boşuna para veriyormuşum gibi geliyor sonuçta daha çok hikaye ağırlıklı oyunlar oynayan biriyim.
Bunu alsam pişman olurmuyum? Şu an 60Hz 5ms VA bir monitör kullanıyorum.
Ekran kartım da GTX 970 upgrade edersem 1070 düşünüyorum.
Kardeşim çok güzel konu bence bende GTX 1060 6 GB ekran kartlı sistem alacağım 2 monitör arasında kaldım 144 Hz çok pahalı ekran kartı 1380 tl iken monitör 1650 tl mantık lı mı diğer bir düşüğü 780 tl daha uygun geliyor.

Son düzenleme:
Monitör sürekli değişen bir ürün değil. O yüzden imkanın varsa, fiyatı da sana göre uygunsa alabilirsin. Ben GTX1050Ti ile 144Hz monitör kullanıyorum. CS:GO tarzı FPS oyunlarında her türlü 144Hz yakalıyorum. Hikaye oyunlarında ultra ayarlarda bunu yakalamak mümkün değil. 144Hz kullandığımda 60Hz ile arasında ufak çaplı bir fark var sanıyordum. Fakat tatilde memlekete gidip eski dizüstü bilgisayarımla vakit geçirdiğimde aradaki farkın çok daha büyük olduğunu anladım. Bu yüzden 60Hz kullanmak istemiyorum. İmkanın varsa 144Hz deneyimini yaşamanı öneririm. Dersen ki fiyat bana göre çok pahalı. O zaman boşver hiç alma gitsin. Sonuçta bu zamana kadar 60Hz kullanmışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı