144 Hz Monitör gerekli midir?

Thi3f

Hectopat
Yeni topladığım bilgisayarımda parçalar yavaş yavaş elime ulaşmaya başladı. Parçaları yazayım.
  • GTX 1060 6 GB
  • (2x8)16 GB 3000 MHz RAM
  • MSI B450M GAMING PLUS
  • RYZEN 5 2600
Sanırım gerekli olanlar bunlardı. Genelde PUBG, CSGO tarzı oyunlar oynuyorum. Sizce 144 Hz monitör gerekli midir bu sistem için ?
Almayı düşünüyorum, bir de size sorayım dedim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsi fikrim böyle bir sistem ve oynayacağınız oyunlar için güzel olur. Yani gerekli demek belki yanlış bir tabir olur ama bu oyunların keyfi 144 Hz monitör ile çıkar demek daha doğru olur.

Uzun süre bilgisayarda vakit geçiriyorsanız kulaklık kaliteli ve rahat olmalı ama tabi bunların hepsinin bir ücreti var. Bir kulaklığa 900 lira gibi fiyat verilmez bence. Bu tarz ürünler çabuk bozuluyor. Yıpranma payları çok yüksek.

Eğer rekabetçi oyunları çok ciddi bir şekilde e-sporcu edasıyla oynuyorsan lazım denilebilir ama bu kadar önemsemiyorsan hiç gerek yok. Hiç olmadı 75hz veya 120hz alabilirsin.

Uzun süre bilgisayarda vakit geçiriyorsanız kulaklık kaliteli ve rahat olmalı ama tabi bunların hepsinin bir ücreti var. Bir kulaklığa 900 lira gibi fiyat verilmez bence. Bu tarz ürünler çabuk bozuluyor. Yıpranma payları çok yüksek.
Ne alaka :D

Hocam bende yeni sistemim için önce 75Hz bir monitör düşünüyordum, ancak bu kadar insan 144Hz farklı bir dünya diyorsa, vardır bir bildikleri diyerek fiyatı düşerse Mag241c almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı