144Hz monitörün 75Hz hissettirmesi

nanVic

Hectopat
Merhaba, bugün 144Hz bir monitör aldım ( BenQ XL2411P ). 75Hz 768P bir monitörden 1080P 144Hz monitöre geçiş yaptım. UFO Testden baktığımda 144Hz, bilgisayar görüntü ayarlarından, AMD ayarlarından baktığımda 144Hz gözüküyor fakat ben 75Hz gibi hissediyorum. Oyunda hızlı mouse çeviriyorum ama render hızı yavaş kalıyormuş gibime geliyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arama çubuğuna ''Görüntü Ayarları'' yazıp;
Gelişmiş Görüntü Ayarları -> Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcı özellikler -> Monitör
Yolunu izleyip ekran yenileme sıklığı 144Hz değil ise onu 144Hz yapmayı dener misiniz?
Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba, bugün 144Hz bir monitör aldım ( BenQ XL2411P ). 75Hz 768P bir monitörden 1080P 144Hz monitöre geçiş yaptım. UFO Testden baktığımda 144Hz, bilgisayar görüntü ayarlarından, AMD ayarlarından baktığımda 144Hz gözüküyor fakat ben 75Hz gibi hissediyorum. Oyunda hızlı mouse çeviriyorum ama render hızı yavaş kalıyormuş gibime geliyor. Sebebi nedir?

Gözünüz eski monitöre alışmış olmalı. Zaman içinde 144 HZ'ye alıştıktan sonra birde eski monitörü takarsanız daha iyi anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Tabi başka bir sorun yoksa :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı