15 Yaşında Fitness

Vücuttaki kas artışı uzama hormonu salgılanmasını azaltıyordu sanırım, ama emin değilim uzmana danışmanız en iyisi olur. Bence boyun uzamayı bırakana kadar (11-12. Sınıf mesela) sadece boyunu uzatacak antremanlar yap. Yüzme çok güzel olur, basket de keza.

Erken yaşta yaparsan boyun uzamaz safsatalarını bir çöp poşetine doldurup en yakın çöp kutusuna at, hepsi kulaktan dolma ve şehir efsanelerinden ibaret. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey için nasıl diretiyorlar anlamak GÜÇ! 15 yaşında vücut geliştirme yapıp da 1.9 metre olan izbandutlar var, bunları da kısaltmış mı fitness?

İlk 3 ay temel hareketlerden başla, makine ağırlıklı çalış. Squat, deadlift gibi kolay sakatlanacağın, formu tutturmanın zor olduğu hareketlerden tecrübe kazanana kadar kaç. Bunun dışında haftanın 3 günü düzgün bir full body program ile beslenmene dikkat edersen gelişme gösterirsin.

1- 3 ayda sixpack ve kaslı vücut vaat edenlerden kaç.
2- Boyunu kısaltır diyenlerden kaç.
3- Fitness yapmayan adamlardan fitness tavsiyesi alma.

Ben yapıyorum, açıkcası hayatımı derinden etkileyen bir konu fitness, 2 gün önce bacak antremanın da 70 kilo çektim. Açıkcası ben protein tozu aldım çünkü yemek yemem birazcık sorunlu, ben öneririm. Sorun varsa cevaplarım.

Ben yapıyorum, açıkcası hayatımı derinden etkileyen bir konu fitness, 2 gün önce bacak antrenmanın da 70 kilo çektim. Açıkcası ben protein tozu aldım çünkü yemek yemem birazcık sorunlu, ben öneririm. Sorun varsa cevaplarım.

Zaten temel bilgilerim var birkaç arkadaşım ve araştırdıklarım sayesinde. Eğer ki yazıldığımda hoca ile mi çalışmalıyım tek başıma mı? Boy 1.75 ve kilo 64. kilo aldıktan sonra mı spora başlamak doğru olur yoksa spora başlayınca kilo alır mıyım zaten? Teşekkür ederim ilgin için.

Hocam bence yaşınız 18 falan olunca, ergenlikten çıkınca başlayın fitness'a. Çünkü bilginiz olmadan çok fazla ağırlık kaldırırsanız veya bir hareketi yanlış yaparsanız boy uzamanız durabilir. Şimdilik şınav, mekik ve barfiksle yapılan hareketleri uygulamanızı öneririm.

Hocam bence yaşınız 18 falan olunca, ergenlikten çıkınca başlayın fitness'a. Çünkü bilginiz olmadan çok fazla ağırlık kaldırırsanız veya bir hareketi yanlış yaparsanız boy uzamanız durabilir. Şimdilik şınav, mekik ve barfiksle yapılan hareketleri uygulamanızı öneririm.
O şekil devam ediyorum şu anda. Ama daha da geliştirmek için düşündüm salonu. Fakat yüzme mantıklı geldi arkadaşlar da deyince. Yüzmeye yazılabilirim koronadan sonra.

O şekil devam ediyorum şu anda. Ama daha da geliştirmek için düşündüm salonu. Fakat yüzme mantıklı geldi arkadaşlar da deyince. Yüzmeye yazılabilirim koronadan sonra.
İyi olur. Hem sürekli hareke ettiğiniz için kaslarınız gelişir ve esneme tarzı hareketler de yüzmede olduğu için boyunuz da uzar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı