Fitnessa başlamak için kilom yetmiyor

1 gün bile gitsen kârdır. 4 gün fazla olabilir alışmadığın bir süreç olduğun için definasyon yaratabilir. Spor yapmaya kilom yetmiyor diye bir şey yok. Herkes spor yapabilir.

Sakın bro hocaların gazına gelip ağırlıkları yüksek tutmaya çalışıp kendini boşa yıpratma. 3 set 10 tekrarı rahat rahat çıkarabildiğin ağırlıklar ile başla. Her hafta azar azar her hareketin ağırlıklarını artır. İzole hareketler ile uğraşma. Daha fazla kası aynı anda çalıştıran hareketleri tercih et 2-3 ay. Setlerini sakin sakin yap iniş ve kaldırışlarını yavaş yavaş hissederek yap ve postürüne çok dikkat et hareketleri doğru yap.

Ama hepsinden önemlisi diyetin. Samet kardeşim diyet değil demiş ama diyetin tanımı sadece zayıflamak değil. Diyet dediğiniz belli bir amaç için beslenmenin düzenlenmesidir. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Düzgün yağ almaya dikkat et. Yağın önemi eklem sağlığı için elzem. Trans yağlı şeyler yeme. Sağlıklı yağ kullan her zaman. Ayrıca Allah ne verdiyse yemen lazım diyoruz ama o da doğru değil. Her şey kademeli olmalıdır. sen şuan standart günlük kaç kalori aldığını hesapla ortalama olarak. Hesapladın atıyorum 2000kcal mi çıktı, 2400kcal almaya başla 1-2 hafta, sonra 2600kcal'e çıkar. Bu şekilde her şeyi kademelendir. Çok daha sağlıklı bir temel atacaksın inan bana.

Umarım başarırsın. Kolay gelsin şimdiden.

Not: Hap bilgi güzeldir ama kalıcı değildir. Lütfen düzgün kaynaklardan kendinde spor ve diyet ile ilgili bol bol araştır, bol bol oku.

50 kilo da olsanız, 300 kilo da olsanız sporun kilosu yoktur. Spor yaptığınız zaman vücudunuz daha fazla kalori isteyeceği için, daha çok yemek yeme zorunluluğunuz olacak. Doyduğunuzu hissettiğiniz an yemeyi bırakmayın, 2-3 kaşık daha fazla yiyin.

Eğer hastalığınız yoksa, yemek yiyip kilo alamamak bahanedir. Metabolizmanızın önüne geçme şansınız var.

Önünüze geleni yemeyin, eğer kilo almaya başlarsanız ve bu dirty bulk olursa, kilo aldıktan sonra kilo verme sıkıntısı çekersiniz. Tavsiyem güzel bir diyetle temiz bir şekilde kilo almak, kilo verme sıkıntısına girmemektir. Eğer güzel bir salona gidiyorsanız, oradaki hoca size yardımcı olur hareketler konusunda.

Ben de kullandım birkaç kere de hem iştah bozmaya başladı. Yiyesim gelmiyordu sonrasında bir şey. Direkt bıraktım.

Bir de onları eritmeye kardiyoyla uğraşsın. Direkt lif/protein almak varken ne gerek var yağa?

Ya ne eritmesi sanki 100 kilo ayrıca 1 gram protein 4 kalori 1 gram yağ 9 kaloridir günde 300 gram protein yiyecek halide yok ayrıca 50 kilo aşırı zayıf ne bulduysa yiyecek tekrar söylüyorum protein karbonhidrat yiyecek ama atıyorum pilav yiyor bol yağlı yiyecek tavuk mu yiyor bol yağlı yiyecek.

Hocam bilgisayar başında oturup yemek ye bir de cipsi çok ye garanti kilo alırsın tabii sağlıklı olmayacak hızlı olursa sağlıksız oluyor sağlıklı istiyorsan çok yiyerek sabrediceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı