15 yaşında mastürbasyon nasıl bırakılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@PhoenixTech hocam neden gülme emojisi attınız. Yanlış bir şey mi yazdım diye baştan okudum. Diğer dinler içinde bir yorum yaptım. Kendim dinim içinde ve kendi görüşlerim içinde oraya yorumumu kattım. Sizin için komik olan şey neydi söylerseniz değerli bilgilerinizden faydalanmış ve bir hata yaptıysam aynısını yapmamış olurum.
Verdiğiniz tavsiyenin büyük kısmı inancınızla bağdaşıyor. Saçma buluyorum.

Son düzenleme:
Forumdakilerin cinsel ilişki seviyesi Afrika değerinde. HAHA atanlar, dalga geçenler, sanki kendi evlatları hiçbir zaman olmayacakmış gibi davrananlar.. Sadece erkekler değil kızlar da bağımlısı oluyor bunun. Çocuk gelmiş düzgün gibi abiler varsa sorunuma cevap söylesin diye konu açmış. Tabii bazı insanların beyin seviyesi 1 aylık toplam masturbasyon sayısından az olunca böyle şeyler çıkabiliyor ortaya.

@Xeloth Haftada 2 tane olacak şekilde sorun çıkartmaz. 20 gün yanlış olur.

Ha bir de hard Müslümanlar var. Günlük masturbasyondan beter.

AHAHAHAHAH

Şu an adamlar yanımda Lehçe konuşuyor. Katolikler;

Eki Görüntüle 1474865
Hard müslümanlar var derken? insan dinine göre davranmalı onlarda onu yapıyor. din konusunda herkes özgür değil mi hocam?

Hard müslümanlar var derken? insan dinine göre davranmalı onlarda onu yapıyor. din konusunda herkes özgür değil mi hocam?
Yok bak üstte görürsün adam masturbasyonu nasıl saçma sapan şekilde müslümanlığa bağlamış.

Makatınıza ellemeyin arkadaşlar sonra karınız da size ellemez :) tabii boşanmadan kalırsanız.

Forumdakilerin cinsel ilişki seviyesi Afrika değerinde. HAHA atanlar, dalga geçenler, sanki kendi evlatları hiçbir zaman olmayacakmış gibi davrananlar.. Sadece erkekler değil kızlar da bağımlısı oluyor bunun. Çocuk gelmiş düzgün gibi abiler varsa sorunuma cevap söylesin diye konu açmış. Tabii bazı insanların beyin seviyesi 1 aylık toplam masturbasyon sayısından az olunca böyle şeyler çıkabiliyor ortaya.

@Xeloth Haftada 2 tane olacak şekilde sorun çıkartmaz. 20 gün yanlış olur.

Ha bir de hard Müslümanlar var. Günlük masturbasyondan beter.

AHAHAHAHAH

Şu an adamlar yanımda Lehçe konuşuyor. Katolikler;

Eki Görüntüle 1474865
Katılıyorum cinselliği bu kadar baskılamanın anlamı yok. İnsanların inançlarını bilmeden ''günah'' diyenler oluyor. Kime göre neye göre günah?

Verdiğiniz tavsiyeni büyük kısmı inancınızla bağdaşıyor. Saçma buluyorum.
Orada vermek istediğim mesaj nefsiniz ile hareket etmeyin demek istedim hocam. Ben orada dinim ile daha çok kendimi topladım. Siz de bu morali sağlık açısından daha iyi bir zihin açısından bulabilirsiniz. Diye yazdım. Bazı arkadaşlar Müslümanlık ile mastürbasyon ne alaka diyor fakat yani bu sonuçta en azından bana göre yasak bişey ve bu da beni manevi anlamda yoruyordu. Bağlantı buradan geliyor ve lütfen biraz arkadaşlar niye bana karşı kin dolu şekilde yazıp emojiler atıyorsunuz. Bir arkadaşımıza yardımcı olur diye yazdım ben o metni. Ben dinim bana ne diyorsa onu yaptım o kadar.

Bıkmıyorlar mastürbasyon konusu açmaktan. Mesaj sınırı falan gelmeli bu tarz konuların açılabilmesi için. Örneğin minimum 800 mesaj gibi. Adamın forumda 180 mesajı var, açtığı konu 31 konusu. Lol :D

Kimseye kin ile dolu değilim hocam iyi geceler, iyi sosyaller :).
Keşke öyle olsa hocam. Bir arkadaşımıza yardımcı olurum diye yazdığım metni insanlar benle dalga geçerek bir anda benim dinimin yanlış ve çeliştiği bir konuya getirdiler. Cidden yazdığıma bin pişman oldum. Bir insan bir insana alt tarafı mastürbasyon konusu için aşağılar mi? Cidden başım öyle ağrıyor ki ben böyle bir konuşma görmedim. Kimseyi hayatta böyle aşağılamadım. Ne diyim dünya çok kırıcı bir yer.

Orada vermek istediğim mesaj nefsiniz ile hareket etmeyin demek istedim hocam. Ben orada dinim ile daha çok kendimi topladım. Siz de bu morali sağlık açısından daha iyi bir zihin açısından bulabilirsiniz. Diye yazdım. Bazı arkadaşlar Müslüman'lık ile mastürbasyon ne alaka diyor fakat yani bu sonuçta en azından bana göre yasak bir şey ve bu da beni manevi anlamda yoruyordu. Bağlantı buradan geliyor ve lütfen biraz arkadaşlar niye bana karşı kin dolu şekilde yazıp emojiler atıyorsunuz. Bir arkadaşımıza yardımcı olur diye yazdım ben o metni. Ben dinim bana ne diyorsa onu yaptım o kadar.

Arkadaş çok saygılı bir şekilde nasıl bıraktığını anlatmış ve kendi dinine göre de bu eylem normal olmadığı için bırakması daha kolay olmuş arkadaş sabahtan beri bunu açıklamaya çalışmış siz adama ayet falan atıyorsunuz konu kilitlenmesi lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı