16 Yaşında 178 Boyunda Olmak

16 yaşında pırlanta gibi çocuksun. Bu yaşta vücut geliştirme saçmalığına girme. Bunu bir antrenör olarak söylüyorum. Sakatlandım falan diyorsun. Daha 16 yaşındasın kardeşim. Biraz yavaş ilerle.

Cardio odaklı spor yapsan yeter. Bilinçli bir beslenme tarzın olsun, gerisi önemli değil.

Ayrıca yaptığın spor ya da başka bir aktivite ile boyunun uzamasının uzaktan ya da yakından bir alakası yok. Boy da tıpkı göz bozukluğu gibi genetiktir. Nasıl ki gözlük taksan da takmasan da gözlerinin numarasının ilerleyeceği varsa ilerliyorsa, boyun da genetiğine bağlı olarak uzar ya da uzamaz.

Ayrıca her şeyin normalini isteyin. Aşırı uzun boylarda kamburluk, duruş ve iskelet bozuklukları sıkça görülüyor. Boyun 2 metre de olsa 1.70 de olsa, muhatap olacağın hatun kitlesi ortalama 1.60 :)

Son düzenleme:
16 yaşındayım. Boyum 1.78 civarı. Prematüre doğdum. Annem 175 babam 187 boyunda. Beslenmem gayet iyi arjinin ve multivitamin kullanıyorum. Çok uzun zamandır basketbol oynuyordum ancak sakatlandığım için 2 yıl bıraktım. Bıraktığımdan beri çok hafif de olsa uzadım. Bu senenin başında vücut geliştirmeye başladığımdan beri ise hiç uzamadım. Çoğu antrenmanım da formu bozmadan hızlıca kilo ekleyebildiğim için birazcık ağır çalışıyordum ve çok fazla tavuk ve ton balığı tükettim bunların etkisi olabilir mi? Yardım edin!

Hocam uzadın mı hiç bende aynı durumdan muzdaribim.

Yeni konular

Geri
Yukarı