16 yaşında 52 kilodayken nasıl kilo alınır?

slbenfica

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 16 yaşındayım 182 boyum var 53 kiloyum çok zor kilo alıyorum çok zayıfım ve bileklerim ince. Çok da iştahlıyım yer, zaman, yemek, fark etmeksizin çok yiyorum sabahtan akşama kadar bıraksalar yerim sadece yumurta çok az tüketiyorum sevmediğimden tek sevmediğim yiyecek yumurta doktora gittim. Kan tahlili falan yaptılar 8 tüp civarı kan aldılar hiçbir sorun yok dediler. Genelde yaşıtlarım sosyal medya ve normal bir yerde zargana deyince moralim bozuluyor. Tabii ki buraya yazınca vücudum gelişmeyecek sadece benim gibi zayıf olup vücut yapan varsa ondan tavsiye almak istiyorum. Ayrıca vücut geliştiren kişilerden de teşekkürler. 🙏♥️

Not: 2-3 kez gittiğim bir doktor metobolizman hızlı çalışıyor demişti fakat kime sorsam alakası yok vb. diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen sana çok yiyorsun gibi gelse bile yeteri kadar yemiyorsundur. İnternetten günlük kalori ihtiyacını hesapla ve onun 300-500 hatta yeterli kiloya yaklaşana kadar 700 üstünü yemen gerekli sporla beraber. Yediğin her şeyin kaç kalori olduğunu internete veya ürünün pakedine bakarak kontrol et ve hesapla bu şekilde kilo almama gibi bir ihtimalin yok. Yani kısacası yüksek kalorili besinler tüketmen lazım.

8 tüp kan alınca bir 2 kg da gitmiş zaten sağlıksız şekilde almak istiyorsan geceleri yemek ye onun dışında gün içinde hareketsiz kal direk alırsın.

Çok yemek yiyorum ama kilo alamıyorum diyen bir kişi herhangi bir sağlık sorunu yoksa muhtemelen günlük aşması gerek kalorinin altında besin alıyordur. Çok yiyorum demek çok kalori demek değil maalesef arkadaşın dediği gibi günlük kalori ihtiyacını takip edebileceğiniz uygulamalar var deneyebilirsiniz.

Merhaba, 16 yaşındayım 182 boyum var 53 kiloyum çok zor kilo alıyorum çok zayıfım ve bileklerim ince. Çok da iştahlıyım yer, zaman, yemek, fark etmeksizin çok yiyorum sabahtan akşama kadar bıraksalar yerim sadece yumurta çok az tüketiyorum sevmediğimden tek sevmediğim yiyecek yumurta doktora gittim. Kan tahlili falan yaptılar 8 tüp civarı kan aldılar hiçbir sorun yok dediler. Genelde yaşıtlarım sosyal medya ve normal bir yerde zargana deyince moralim bozuluyor. Tabii ki buraya yazınca vücudum gelişmeyecek sadece benim gibi zayıf olup vücut yapan varsa ondan tavsiye almak istiyorum. Ayrıca vücut geliştiren kişilerden de teşekkürler. 🙏♥️

Not: 2-3 kez gittiğim bir doktor metobolizman hızlı çalışıyor demişti fakat kime sorsam alakası yok vb. diyor.

Kanka ilk önce imkanın varsa bir spor salonuna yazıl. Daha sonra günde 3500-4000 kalori arası beslenmeye çalış. Bu kalorinin çoğu karbonhidrat ve proteinden gelmesi lazım. Yağı dengeli tut. Antrenmanın hakkını ver. Ve sabah erkenden kalk. Ne kadar erken kalkarsan o kadar kolay ve çok yemek yersin. Pilav, tavuk, bezelye, nohut, haşlanmış patates, makarna, yiyebilirsin. Ve 1000-1500 kalorilik shakeler var. YouTube'dan araştırıp yapabilirsin. Her gün düzenli bir şekilde bunları yaparsan istediğin kiloya ulaşırsın.

Çok yemek yiyorum ama kilo alamıyorum diyen bir kişi herhangi bir sağlık sorunu yoksa muhtemelen günlük aşması gerek kalorinin altında besin alıyordur. Çok yiyorum demek çok kalori demek değil maalesef arkadaşın dediği gibi günlük kalori ihtiyacını takip edebileceğiniz uygulamalar var deneyebilirsiniz.

Ben de çok yediğimi zannediyordum fakat kalori saymaya başlayınca kalorisi düşük şeyleri yediğimi ve az yediğimi fark ettim.

8 tüp kan alınca bir 2 kg da gitmiş zaten sağlıksız şekilde almak istiyorsan geceleri yemek ye onun dışında gün içinde hareketsiz kal direk alırsın.

Çok koşuyorum genelde futbol çok oynuyorum ve bayağı koşuyorum press yapan futbolcu gibi anlarsaniz tabiri caiz ise.

Günde 2 hamburger göm bakalım nasıl alıyorsun kilo :D

Reis inanmazsın ama kilo almam için arkadaşlarımın Yemeksepeti indirimini kullanılıp hamburger pizza döner ne varsa haftanın her günü almaya çalışıyorum yani 4 bin TL'den fazla bayılmışımdir Yemeksepeti ne indirimli olmasına rağmen :)

Doktorlar kan ilacı verir kilo alırsın 5 10 kilo ben askere gidecektim almadılar kilodan zayıfım diye geceleri kahve 1 tencere makarna ye dediler 5 kilo kadar aldım kan ilacı verdiler 15 20 kilo aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı