16 yaşında aşı olunmalı mı?

Hocam bu işlerin kul hakkı tarafında unutmamak lazım. Eğer ki bize emir olunduğu gibi bilimden faydalanmak yerine aşı olmazsak, bir de corona olup istemeden de olsa başka birinin hastalanmasına sebep olursak vebali büyük olur. Bu bir kişiyle de kalmaz domino etkisi oluşturur. Eğer ki hak yemekten korkmuyorsanız aşı olmayabilirsiniz.

İleridei büyük sağlık sorunu çektiğin zaman ne olacak?
Bir kere aşı vurunduğun zaman virüs kapmıyor değilsin. Sadece aşısız kişilerden daha iyi atlatıyorsun.

Herkes çok rahat bu konuda aşının yan etkisinden teyzem göremiyor artık aşıdan sonra ve hep bize anneme falan saçmalama diyordu herkeste böyle etkiler olunca bir de bunun ilerdede tehlikesi var ilk üç ay testleri her şeyi ifade etmiyor ve aşı olanda korona oluyor ama çok daha iyi geçiriyor korona sürecini yani aşı olan virüsü vücüdana girditmiyor diye bir kural yok ve madem kul hakkına giriyoruz kullarda aşı olsun hem karşı çıktığınız tarafı savunuyorsunuz aslında.

Bir kere aşı vurunduğun zaman virüs kapmıyor değilsin. Sadece aşısız kişilerden daha iyi atlatıyorsun.
Biz buna toplumsal bağışıklık diyoruz. İngiltere ilk başta toplumsal bağışıklığı denedi ama başarılı olamayınca kapanmaya ve daha sonra aşı yolunu seçti. Eğer toplumun büyük bir kısmında antikor bulunursa virüs ortamda hafifler ve taşıyıcı bulması zorlaşır.

Yakalanma riskini de azalttığını biliyor olmalısınız. Eğer ki sadece sizin dediğiniz gibi bile olsaydı yine vurunmamız gerekirdi. Allah'ın bize verdiği bu beden emanettir. Onu sağlıklı tutmamız lazım. Hem kendimiz hem de çevremizdekiler için.

@Semihfuat32 Aşıyla ilgili ilk defa konu açtım, aklımda kalan birkaç soruyu sormak istedim.

İddialarım neymiş ki benim? Aşıyla ilgili konulara bile girmişliğim yoktur.

Karışıtırıyor musunuz? Karıştırmıyorsanız bana kanıt sunmanızı rica edeceğim. Yoksa yaptığınız şey İftiraya girer.

@Semihfuat32 Aşıyla ilgili ilk defa konu açtım, aklımda kalan birkaç soruyu sormak istedim.

İddialarım neymiş ki benim? Aşıyla ilgili konulara bile girmişliğim yoktur.

Karışıtırıyor musunuz? Karıştırmıyorsanız bana kanıt sunmanızı rica edeceğim. Yoksa yaptığınız şey İftiraya girer.
İlk başta attığınız mesajdaki yazınızda bulunan söylemlere bakın.

Geri
Yukarı