16 yaşındayım ve tipsizim

Herkese selamlar!
16 yaşındayım ve de kendimden tiksiniyorum, evdekiler bile neden bu kadar tipsizsin diyorlar, annem, ablam vs. boyum vs. yaşıma göre gayet iyi ve de üzüldüğüm şey 7.-8. sınftayken tipimin çok iyi olup liseye geçtikten sonra çirkinleşmeye başlamam oldu. Büyüyünce yüzüm iyileşir mi, hep küçük küçük sivilcelerle dolu yüzüm çok pürüzlü, saç yapım kötü sayılır, alt çenem önde bu yüzden tel takmaya başladım ablam bugün gelip diyor ki tel taksan da tipsiz kalacaksın vs. kilolu da değilim spor vs. yapıyorum ama konu yüze gelince kendimden tiksiniyorum, maskeyi iyi ki takmaya başlamışım diyorum, artık maskeyi çıkartmaktan utanıyorum dışardayken, hep böyle mi kalacağım küçüklüğüme bakınca şu an tipi benden iyi olan birçok kişiden daha sağlam bir genetiğim olduğu görülüyor ama ergenliğe gelince böyle oldum.
8. sınıfta yüzümde tek bir kıl yoktu yazın hem sakalım çıktı hem de yüzüm pörsüdü arkadaşlarım tanıyamıyordu beni sivilceden. Birkaç kremle vesaire halloldu sayılır. Kabullenmek lazım, üzülecek bir şey değil 😁.

Bizim milletimiz bayılır dış görünüşten yargı yapmaya.

Örn:
-Aa şu tipe bak iğrenç.
-Ay bu güzel.
-Yok kızım, o berbat.

Takmayın bizim milletimiz yaşayan ön yargı makinasıdır bayılır görünüşten böyle karakter çıkarmaya sanki tipi kötü olanın karakteri kötü olur gibi.

Tipsiz erkek yoktur bakımsız erkek vardır. Yüzünüzü her gün sabunlayıp yıkayın sivilceler için. Bende 16 yaşında çok tipsiz diyordum kendime ama çok bakımsızdım. Tel tedavisinin bitmesini bekle. 2 yıl sonra sen bile inanamazsın kendine.

Dostum senin ilacın bende. Ben de seninle aynı durumları tek, tek yaşadım. 15-16 yaşlarımda sürekli gelip, gidip 7. sınıftaki halime bakıyordum. Ne güzel yakışıklıymışım, sivilce yoktu diye. Şu an yaşım 18. Sivilceler azaldı. Tabii ama kullandığım müthiş ötesi sabun ile. Evet haklısın, ergenlikte gerçekten çok çirkin ve kirliyiz. Bu dönemde her zaman bakımlı ve temiz olmayız. Sabır et. Onlar ergenlik sivilcesi. Zamanı gelince yok olacaklar. Ben de 15-16 mayın tarlası idim. 17'de sivilceler gitti, leke kaldı. Yaş şimdi 18. tek, tek küçülüp, kayıp oluyorlar. Her gün duş al, sakal, bıyık var ise kes. Cildini günde en az 2 kere sabunla. Bu dönemde saçların çabuk yağlanır. Sağlam bir şampuan ile yıkan. Parfüm kullan, vücudunu temiz tut, güzel giyin. Güzel giyinmek kendini iyi hissettirecektir. Benim de dişim o kadar iyi değildi. Ama düzelttim. Beyazlatma etkisi olan çok kaliteli bir macun ile, günde en az 3 kere dişimi fırçalıyordum. Yani bu dönemler gelip geçici. Sen kendini temiz tut.

Dostum senin ilacın bende. Ben de seninle aynı durumları tek, tek yaşadım. 15-16 yaşlarımda sürekli gelip, gidip 7. sınıftaki halime bakıyordum. Ne güzel yakışıklıymışım, sivilce yoktu diye. Şu an yaşım 18. Sivilceler azaldı. Tabii ama kullandığım müthiş ötesi sabun ile. Evet haklısın, ergenlikte gerçekten çok çirkin ve kirliyiz. Bu dönemde her zaman bakımlı ve temiz olmayız. Sabır et. Onlar ergenlik sivilcesi. Zamanı gelince yok olacaklar. Ben de 15-16 mayın tarlası idim. 17'de sivilceler gitti, leke kaldı. Yaş şimdi 18. tek, tek küçülüp, kayıp oluyorlar. Her gün duş al, sakal, bıyık var ise kes. Cildini günde en az 2 kere sabunla. Bu dönemde saçların çabuk yağlanır. Sağlam bir şampuan ile yıkan. Parfüm kullan, vücudunu temiz tut, güzel giyin. Güzel giyinmek kendini iyi hissettirecektir. Benim de dişim o kadar iyi değildi. Ama düzelttim. Beyazlatma etkisi olan çok kaliteli bir macun ile, günde en az 3 kere dişimi fırçalıyordum. Yani bu dönemler gelip geçici. Sen kendini temiz tut.
Cilde de bu kadar yüklenme be onunda canı var deri dökersiniz sonra ben yaşadım bir kere parfümden dolayı(kaliteliydi) bazı ciltler hassas oluyor duş jelinden bile etkileniyor bazıları(ben :))

Geri
Yukarı