Tipsiz olmak

Ne var yani ben de tipsizim maskeden görünmüyor ama bakmak istemezsin.

Sen tipsiz olamamaktan değil milli olamamaktan yakınıyor gibisin. Hayatın en önem verilmemesi gereken olayı o fazla kafana takma. Bugün olmaz yarın olur, çık bakayım sokağa herkes yakışıklı mı? Değil. Biraz daha girişken ol, spor yap arkadaşlık kurmaya çalış.

Kafanıza takmayın. Yakışıklı olmayabilirsiniz, sorun değil. Yakışıklı olmama meselesi özgüven eksikliği doğurabilir, ama takmayın. Sizde tipinizle değil, kendinizle, kişiliğinizle ön plana çıkın. Sevgili meselesini de takmayın. Dış görünüşe önem vermeyen kişi var mıdır, bilinmez ama imkansız değil. Belki de gerçekten tipsiz değilsinizdir, kendinize göre öyledir.

Gün boyu yorgun hissediyorum odaklanamama sorunu yaşıyorum. Unutkanlık hat safhada.

Spor yapın, en azından evde hareket edin, hafif egzersizler yapın. Bol bol kitap okuyun, cidden, kendinizi ekrandan uzaklaştırın. Yapmaktan hoşlandığınız aktiviteler varsa onları yapın. Birde su için bol bol, sağlıklıdır.

Buradaki çoğu kişi kendisinin tipsiz olduğunu düşünecek fakat senin kendini nasıl gördün değil karşı tarafın ne hissettiği önemli. Yani kendine yakışıklı değilim diye haksızlık etme.

Yaşım 19 çok tipsizim. Ergenliğe girerken millet gezme tozma yaptı ben ayak uyduramadım. Ergenlikte hiçbir şey yapmadım (15-19) evdeydim. Sevgilim olmaz zaten onu boş verinde sosyal medyada 25 26 yaşında olup hala bakir olanları gördüm benim de sonum böyle olacak gibi. Gün boyu yorgun hissediyorum odaklanamama sorunu yaşıyorum. Unutkanlık hat safhada, ne yapmalıyım?
bende öyleyim lan sen benim kayıp kardeşim olabilir misin

Geri
Yukarı