16 yaşındayım ve tipsizim

İlk okul, orta okul, lise de çirkindim bayağı dalga geçerlerdi, şimdi sakal falan çıktı da biraz bir şeylere benzedim :D :D :D.

24 yaşıma geldim hala tek tük sivilce çıkıyor bitmedi bir türlü, ama her gün yüzüne bakım yaparsan azalır gider 17 yaşındaki kardeşimden biliyorum (zamanında ben üşengeçlikten yapmadım). Yağlı, glikozlu, işlenmiş gıdaları bırakırsan (sağlıklı beslenirsen kısacası) deri daha canlı oluyor sivilceler de azalıyor (özellikle kızartmayı bırakınca).

Saç yapısı kötüyse ya da iyi kestiremiyorsan, daha iyi bir berber bul ve yüz şekline uygun bir saç kesimi yaptır emin ol çok şey farkedecek.

Geçmişe gidip kendime bir öneride bulunacak olsam kesinlikle kim ne derse desin takma demek olurdu. O yüzden başkalarının ne dediği önemli değil. Bu mantalite ile daha mutlu olursun emin ol.

Berbere ne diyeceğiz?
-Yüz şeklime göre kes.
:D

Herkese selamlar!
16 yaşındayım ve de kendimden tiksiniyorum, evdekiler bile neden bu kadar tipsizsin diyorlar, annem, ablam vs. boyum vs. yaşıma göre gayet iyi ve de üzüldüğüm şey 7.-8. sınftayken tipimin çok iyi olup liseye geçtikten sonra çirkinleşmeye başlamam oldu. Büyüyünce yüzüm iyileşir mi, hep küçük küçük sivilcelerle dolu yüzüm çok pürüzlü, saç yapım kötü sayılır, alt çenem önde bu yüzden tel takmaya başladım ablam bugün gelip diyor ki tel taksan da tipsiz kalacaksın vs. kilolu da değilim spor vs. yapıyorum ama konu yüze gelince kendimden tiksiniyorum, maskeyi iyi ki takmaya başlamışım diyorum, artık maskeyi çıkartmaktan utanıyorum dışardayken, hep böyle mi kalacağım küçüklüğüme bakınca şu an tipi benden iyi olan birçok kişiden daha sağlam bir genetiğim olduğu görülüyor ama ergenliğe gelince böyle oldum.
İlginç gelebilir size ama bence onlar gerçek anlamında demiyorlar. Şu da bir gerçek ki insan olur da kendinden utanırsa bu onu çoğu duruma göre daha kalıcı yerleşir insanın ruh dünyasına. Ki bir diğer tezime göre bana göre herkesin tipi düzgündür. Sadece toplumda benimsenen yakışıklı kriterleri farklı yada ters düşmektedir. Bu da eklenmesi gereken önemli bir nokta. Siz kendi bakımınızı yaptıktan sonra da utanacağınız hiçbir şey yok. Zaten yakışıklı biri her zaman yakışıklıdır inanın bana. Sadece bazen biz kendimizi tipsiz algılıyoruz. Her neyse uzun tutmaya gerek yok. Siz bence onlara aldanmayın. Bu arada onların yaptığı da doğru değil.

Herkese selamlar!
16 yaşındayım ve de kendimden tiksiniyorum, evdekiler bile neden bu kadar tipsizsin diyorlar, annem, ablam vs. boyum vs. yaşıma göre gayet iyi ve de üzüldüğüm şey 7.-8. sınftayken tipimin çok iyi olup liseye geçtikten sonra çirkinleşmeye başlamam oldu. Büyüyünce yüzüm iyileşir mi, hep küçük küçük sivilcelerle dolu yüzüm çok pürüzlü, saç yapım kötü sayılır, alt çenem önde bu yüzden tel takmaya başladım ablam bugün gelip diyor ki tel taksan da tipsiz kalacaksın vs. kilolu da değilim spor vs. yapıyorum ama konu yüze gelince kendimden tiksiniyorum, maskeyi iyi ki takmaya başlamışım diyorum, artık maskeyi çıkartmaktan utanıyorum dışardayken, hep böyle mi kalacağım küçüklüğüme bakınca şu an tipi benden iyi olan birçok kişiden daha sağlam bir genetiğim olduğu görülüyor ama ergenliğe gelince böyle oldum.
Siz kendinize göre yakışıklıysanız yakışıklısınızdır. Kendinizden nefret ediyorsanız bizim yapabilecek bir şeyimiz yok.

Kendine objektif olarak bak değiştiremeyeceğin şeyler için üzülme. Kendini beğenmiyorsan değiştir bununla alakalı tyrion abimizin Got'da söylediği bir sözü var: Ne olduğunu asla unutma, çünkü dünya unutmayacak. Onu kendi gücün haline getir ki asla senin zayıflığın olmasın. Üstüne bir zırh gibi giy ve kimse seni yaralamak için kullanamasın.

Herkese selamlar!

Ergenlikten büyük ihtimal, örnek olarak Berk Coşkun'un şu fotoğrafını koyabilirim sanırım.

Ergenlik ve Sonrası.

bç.png

Geri
Yukarı