1660 Super anlık takılma problemi

STRIX alındığında yaşanabilecek problem olasılığının en aza ineceğini düşünüyorum her iki üretici içinde. Ayrıca ASUS sırtmızı dayayabileceğimiz en iyi markalardan biri diye düşünüyorum yani bozuk çıksa da adamlar ilgileniyor. Kocaman monitörde ki nokta kadar beyaz piksel için ekranımı değiştirdiler Vatan değiştirmezler bunun için dediği halde.

Sorunum @Recep Baltaş'ın paylaşmış olduğu 20H2 sürümü ile birlikte düzelmiş gibi duruyor. 0.1 değerinin Windows kaynaklı olma ihtimali var mı bilmiyorum. Şu an o saçma Micro stutter probleminden kurtulmuş gibi gözüküyorum. Sanırım performansa yönelik iyileştirmeler de yapıldı. Tüm parçaları tek tek test etmeme rağmen, hiçbir problem olmaması zaten ilginç geliyordu. Birkaç saattir sistemi oyunlarda ve uygulamalarda test ediyorum, sistem şimdilik gayet stabil çalışmakta. Umarım problem tekerrür etmez.
Düzenleme:
Windows güncellemesi sonrası kasanın ilk açılışında ve Alt Tab kombinasyonlarında, monitörün yerli yersiz uyku moduna geçmesi probleminden dolayı güncellemeyi kaldırdım.
Düzenleme:
Stutter problemi devam etmekte.

Hocam bende aynısını MSI 5600XT de yaşıyorum. Fakat siyah ekran sorunlarıyla birlikte. Ayrıca masaüstündede delayler oluyor sürekli. Siz düzeltebildiniz mi?

Hocam bende aynısını MSI 5600XT'de yaşıyorum. Fakat siyah ekran sorunlarıyla birlikte. Ayrıca masaüstünde de delayler oluyor sürekli. Siz düzeltebildiniz mi?
Siyah ekran sorunundan dolayı NVIDIA karta geçiş yapmıştım zaten hocam. Fakat maksimum frekans değerini 15-20 MHz kadar düşürdüğümde siyah ekran problemi yaşamıyordum RX590'da. Radeon Software üzerinden deneyebilirsiniz. Sadece maksimum frekans hızını 15 MHz düşürün, diğerlerine dokunmanıza gerek yok.

Siyah ekran sorunundan dolayı NVIDIA karta geçiş yapmıştım zaten hocam. Fakat maksimum frekans değerini 15-20 MHz kadar düşürdüğümde siyah ekran problemi yaşamıyordum RX590'da. Radeon Software üzerinden deneyebilirsiniz. Sadece maksimum frekans hızını 15 MHz düşürün, diğerlerine dokunmanıza gerek yok.

Hocam 300 400'lere kadar düşürmüştüm fakat değişen bir şey yok. Yeni RAM ve PSU dahi aldım farklı monitörlerde denedim HDMI kablosunu değiştirdim. Fakat serviste çalışan kartı ben bir türlü stabil çalıştıramadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı