1675 TL'ye SSD vs HDD

Bütçe
1675,62 tl

Kargo ücretleriyle beraber 2 tanesinden 1675,62 TL bütçeyi aşıyor. Zaten 1 TB SSD yapmışsınız. 1 TB SSD yetecek para olsa zaten HDD hiç almam.

Bu bütçe ile 1 TB M.2 SSD satın alabilecek iken 500 GB M.2 SSD ile 500 GB HDD satın almasının bir mantığı yok.

1 TB M.2 SSD olarak Crucial P2 ya da Kingston NV1 satın alınabilir:

SATA SSD olarak Samsung Evo tercih edilebilir.

Crucial P2, Amazon Germany'de daha da ucuz bu arada.

İşte 500GB SSD ve 2TB HDD alabilirsiniz hocam.

O zaman bütçeyi aşıyor hocam bütçe 1675,62 TL.

Bu bütçe ile 1 TB M.2 SSD satın alabilecek iken 500 GB M.2 SSD ile 500 GB HDD satın almasının bir mantığı yok.

SATA SSD olarak Samsung EVO tercih edilebilir.

Crucial p2, Amazon Germany'de daha da ucuz bu arada.

Bütçeyi aşmadan 1 TB SSD değil mi?

Amazon olmaz kargo + devlet vergisi var.

Son düzenleme:
O zaman bütçeyi aşıyor hocam bütçe 1675,62 TL.

Bütçeyi aşmadan 1 TB SSD değil mi?

Bir de bir şey soracağım M.2 ile SATA SSD arasındaki fark nedir?
M.2 güncel bir arabirimdir ve eski SATA III arabirimine göre kat ve kat daha fazla okuma ve yazma hızı sunar. Örneğin 1 TB 870 Evo SATA SSD saniyede 560 MB/s okuma, 530 MB/s yazma hızına sahip iken 1 TB P2 M.2 SSD saniyede 2400 MB/s okuma, 1800 MB/s yazma hızına sahip.

Konu sahibinin bütçesine göre SSD - HDD aradığını yazmış, bende ona göre HDD ve SSD şeklinde model önerdim. Niye beğenmedim attınız?

@HarunEnTeR bütçeyi artırabilirseniz size 1 TB'lık SSD önereyim.

Konu sahibinin SSD - HDD aradığını söyleyince, HDD ve SSD şeklinde model önerdim. Niye beğenmedim attınız?

@HarunEnTeR hocam bütçeyi artırabilirseniz size 1 TB'lık SSD önereyim.

Maalesef arttıramam ama şöyle bir şey var M.2 olarak.

Konu sahibinin bütçesine göre SSD - HDD aradığını yazmış, bende ona göre HDD ve SSD şeklinde model önerdim. Niye beğenmedim attınız?

@HarunEnTeR bütçeyi artırabilirseniz size 1 TB'lık SSD önereyim.
Aynı fiyata 1 TB M.2 SSD satın alınabiliyor iken 500 GB M.2 SSD + 500 GB HDD satın almasının bir mantığı olmadığını yazdım, bütçesine uygun 1 TB olan M.2 SSD'leri de önerdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı