1675 TL'ye SSD vs HDD

Bütçe
1675,62 tl

HarunEnTeR

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
10000 TL sistem topluyorum ve 1675,62 TL bütçe kaldı. Sizce HDD mi alayım yoksa SSD mi? Biliyorum çoğunuz tabii ki SSD al diyecek ama HDD alırsam daha fazla alanım olacak.
Sizce hangisi?

Masaüstü alıyorsan 240GB bir SSD alıp sistemi içine kurabilirsin kalan paraya 500 veya kafana göre bir HDD alıp oyunlarını ve programlarını HDD'ye kurabilirsin.

Windows kuracaksanız kesinlikle SSD alın. Depolama yetersizliği yaşarsanız ileride HDD'ye yönebilirsiniz.

Windows kuracaksanız kesinlikle SSD alın. Depolama yetersizliği yaşarsanız ileride HDD'ye yönebilirsiniz.

Windows kuracağım.

Masaüstü alıyorsan 240GB bir SSD alıp sistemi içine kurabilirsin kalan paraya 500 veya kafana göre bir HDD alıp oyunlarını ve programlarını HDD'ye kurabilirsin.

Evet masaüstü.

500GB SSD ve kalan parayla HDD alabilirsiniz.

Aslında 120 GB SSD almam daha mantıklı SSD'ye sadece Windows kuracağım çünkü. Ve Windows programlarını SSD'ye kuracağım. Kalan parayı Full HDD alacağım sanırım biraz araştırayım.

HDD ile güncel Microsoft Windows işletim sistemi bile sağlıklı bir şekilde çalışmıyor. Güncel AAA oyunların sistem gereksinimlerinde SSD önerildiğini de görebilirsiniz. Bu bütçe ile 1 TB M.2 SSD satın alınabilir.

slında 120 GB SSD almam daha mantıklı SSD'ye sadece Windows kuracağım çünkü. Ve Windows programlarını SSD'ye kuracağım. Kalan parayı Full HDD alacağım sanırım biraz araştırayım.

Teşekkürler benim için gayet yeterli.

Geri
Yukarı