176 boy 70 kilo ile kas yapmak için kilo alınmalı mı verilmeli mi?

Boyun ve kilon normal bir insan için ideal derecede. Fakat girmek istediğin form için kilon bana göre az. Estetik görünüp plaj vücudu istyrm diyosan 80-85 arası. Robocop gibi olayım diyosan 90-110 arası ki bunu tavsiye etmem :D Aynı boydayız ben 105den 82ye düştüm ve şuan tek eksiğim obriklerim :D onlarıda 4 ay içinde çıkarıcam :D Sana tavsiyem İlk 2 ay boyunca sabırlı bir şekilde hafif ağırlıklarla full body çalışman. Daha sonra her gün bir bölgeye odaklanacak ve antremanın hakkını verecek şekilde 5 gün split program uygulaman. Yemek işine gelince. Günde 5 öğün 3 öğünü karbonhidratlı 2 öğünü atıştırmalık şeklinde min 3 max 5 litre su ve sabah 9 akşam 9 arası . ayrıca günde min 6 ortalam 8 saat uyku. bu da düzenli olursa 2023 yaz ayına bombasın. (Kreatin haricinde hiçbir suplemente ihtiyacın yok bunu unutma )

Aşırı kaslı bir vücut istemiyorum, fiziğim biraz kaslı bir şekilde güzel gözükse yeterli olur benim için. Teşekkür ediyorum tavsiye ve yorumlarınız için.

@anilon11 o kadar olay anlatmışsın makrolara dikkat etmeden 5 öğün yese ne olacak bunun dışı bcaa sitrulin malat arjinin karnitin etkileri cidden iyi. Bunun dışında adam zaten kassiz yağ alsa daha kotu durur 80-85 kiloda.

Şanslısınız, çünkü kilonuz boyunuza göre ideal. Kilo almak ve kilo vermek (özellikle kilo almak) oldukça zor, çaba zaman isteyen süreçlerdir.

Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın ve hedefiniz o kaloriye ulaşmak olsun. Protein ihtiyacınızı da hesaplayın, bunları internetteki siteler üzerinden yapabilirsiniz.

Dediğinize göre aşırı kaslı bir vücut istemiyorsunuz, o yüzden çok ağır olmayan bir antrenman programı yapabilirsiniz. İlk iki hafta vücudu ve kendinizi spora alıştırmak için fullbody bir program seçin kendinize, internetten bulabilirsiniz. Daha sonra itiş-çekiş-bacak/karın şeklinde bir programla devam edebilirsiniz.

@anilon11 o kadar olay anlatmışsın makrolara dikkat etmeden 5 öğün yese ne olacak bunun dışı bcaa sitrulin malat arjinin karnitin etkileri cidden iyi. Bunun dışında adam zaten kassiz yağ alsa daha kotu durur 80-85 kiloda.
makrolar ıvır zıvırlar bu arkadaş için geçerli değil. mrs olimpia olmucak dimi ? ayrıca karbonhidrat ve yağ almazsa bu arkadaş nasıl ağırlık arttırıcak ve gelişim sağlayacak ? yağsız olmaz bu iş. yağ yakma işini yaza girmeden zaten kendi yapacak. kışın bulk yazın def. arkadaş salona girince kaşarlaşır zaten. biz temel bilgiyi verelim gerisini kendi getircek

Geri
Yukarı