18 yaş altı banka hesabı açmak

Vakıfbank'a ailenden biri ile gittiğinde sana vadesiz hesap açıyorlar ve bir kart veriyorlar. Genelde bu kartı insanlar maaş almak için kullanıyor. İstediğin gibi para yatırıp çekebilirsin. İnternet alışverişini mobil uygulamasında açtırman gerek. Ben kullanıyorum gayet kullanışlı.

18'den küçüğüm ve kendime ait hesabım var bir ebeveyn izni ile neredeyse hiçbir fark yok normal hesap ile aralarında tek farkı internet bankacılığı yok.
Edit: Ziraat kullanıyorum ve internetten alışverişte sorun yok.

İnternet bankacılığı yok derken benim isteğim sadece Steam üzerinden oyun satın almak ve para biriktirmek işimi görür mü ?

Vakıfbank'a ailenden biri ile gittiğinde sana vadesiz hesap açıyorlar ve bir kart veriyorlar. Genelde bu kartı insanlar maaş almak için kullanıyor. İstediğin gibi para yatırıp çekebilirsin. İnternet alışverişini mobil uygulamasında açtırman gerek. Ben kullanıyorum gayet kullanışlı.

Herkese teşekkür ederim.
1575653422996.png

Bu işimi görür gibi duruyor.

Peki teşekkür ederim.
Etmeyin. 18 yaş altı hesap açılabiliyor. İş Bankası ilk imza hesabı açtırarak banka kartı kullanabilirsiniz. Veli ile birlikte açmanız gerekmekte. Onun dışında çoğu bankada (muhtemelen hepsi) tahmini 13 yaşındaysanız veli denetiminde hesap açabiliyorsunuz. Ama işlem yapamıyorsunuz. Veliniz yapabiliyor. İş Bankası ilk imza hesabında ise kart alıp işlem yapabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı