18 yaşının altındaki gaspçılar ne tür bir ceza alır?

Hocam bıçağı bloklamak çok kolay.

Kardeşim bilgisayar oyunu mu bu? Hiç oyuncak gibi kurcalamaya değmez. Hadi bilse bile tek yanlış hareketinde hayatı kararabilir. Komandolara dahi ilk öğretilen şeylerden biri tek taraflı bıçaklı olayda çatışmaya girilmemesidir kaldi ki.

Ben olsam mahkeme sonrasında kolay ulaşılabilecek şekilde bir cebimde biber gazı, diğerinde elektroşok cihazıyla gezerdim.
Eğlence amacıyla demiyorum bu arada. Bence gayet ciddiye alınması gereken durum.

Bıçak demiştim ben ama biber gazı daha mantıklı. Bu abi bilgili birine benziyor dinle bu abiyi.

Bıçak demiştim ben ama biber gazı daha mantıklı. Bu abi bilgili birine benziyor dinle bu abiyi.
Evet. Bıçakta kendinizi savunayım derken daha fazla dert alma şansınız var başınıza. Biber gazı + elektroşok en temiz savunma ikilisi an itibariyle. Fakat arkadan farkettirmeden gelen saldırıda tabi yine problem çıkar ortaya. O konu ayrı.

Bir de bazı (muhtemelen yaşı küçük) arkadaşlarımız bu tarz tehlikelerde buz gibi bir soğukkanlılıkla herhangi bir şekilde bıçaklı saldırgana/gaspçıya karşı rahatlıkla savunulabileceğini düşünmüş. Aman diyim gerçek hayatı hayalgücünüzdeki gibi yaşamaya kalkmayın, ailelerinizi üzmeyin durduk yere. En güzel savunma kaçmaktır derler böyle durumlarda.

Evet. Bıçakta kendinizi savunayım derken daha fazla dert alma şansınız var başınıza. Biber gazı + elektroşok en temiz savunma ikilisi an itibariyle. Fakat arkadan farkettirmeden gelen saldırıda tabi yine problem çıkar ortaya. O konu ayrı.
Haklısınız hocam bıçak çektiğinde korkarlar diye düşündüm ama sizinki daha mantıklı.

Evet. Bıçakta kendinizi savunayım derken daha fazla dert alma şansınız var başınıza. Biber gazı + elektroşok en temiz savunma ikilisi an itibarıyla. Fakat arkadan fark ettirmeden gelen saldırıda tabii yine problem çıkar ortaya. O konu ayrı.

Arkadaş cüsseli biriyse blocklamak kolaydır işine gelir elektroşoku kullanması için yakın mesafe gerekir o an çocugun o çocuğa bıcağı saplamayacağı ne malum?

Ben olsam mahkeme sonrasında kolay ulaşılabilecek şekilde bir cebimde biber gazı, diğerinde elektroşok cihazıyla gezerdim.
Eğlence amacıyla demiyorum bu arada. Bence gayet ciddiye alınması gereken durum.
Mahkeme sonrasındaki günler için diyosanız onu zaten yapacağım. Mahkeme gününde birdaha bulaşmaz zaten ama bulaşırsa kendi canı yanar. 100 gramlık çocuk,silahsız olduğu sürece bir şansı yok

Arkadaş cüsseli biriyse blocklamak kolaydır işine gelir elektroşoku kullanması için yakın mesafe gerekir o an çocugun o çocuğa bıcağı saplamayacağı ne malum?
Dediğim gibi benim bahsettiğim kısım teoride tamamen. İş pratiğe döküldüğünde bütün konuşulanlar, düşünülenler geçersiz hale geliyor. Cage fight tadında veya youtube videolarında gördüğünüz gibi yaşanmıyor gasplar, saldırılar..vs. Saniyelik olaylar.

Ne cüsseli insanlar gördük, duyduk, okuduk. Öyle BLOCK, künde, aparkat..vs kullanayım demeyin. Bu konunun cüsse, vücut veya antreman ile en ufak bağlantısı yok. Zaten yukarıda bahsettiğim ikili kaçmanız için zaman yaratmak için. Saldırgana biber gazını sıkın ağzına yumruğu vurun diye değil.

Kaçın kardeşim. En güzel çözüm odur. Kaybedeceğiniz şeyleri, ailenizi, sevdiklerinizi düşünün. Saldırganın yok ama sizin var.

Dediğim gibi benim bahsettiğim kısım teoride tamamen. İş pratiğe döküldüğünde bütün konuşulanlar, düşünülenler geçersiz hale geliyor. Cage fight tadında veya YouTube videolarında gördüğünüz gibi yaşanmıyor gasplar, saldırılar. Vs. Saniyelik olaylar.

Ne cüsseli insanlar gördük, duyduk, okuduk. Öyle block, künde, aparkat. Vs kullanayım demeyin. Bu konunun cüsse, vücut veya antrenman ile en ufak bağlantısı yok. Zaten yukarıda bahsettiğim ikili kaçmanız için zaman yaratmak için. Saldırgana biber gazını sıkın ağzına yumruğu vurun diye değil.

Kaçın kardeşim. En güzel çözüm odur. Kaybedeceğiniz şeyleri, ailenizi, sevdiklerinizi düşünün. Saldırganın yok ama sizin var.

Bazıları kaçtı diye korkak diyorlar ama kaçmak korkmak değil beladan sakınmaktır ama dediğim gibi blocklamak kolay ve bunun cüsse ile alakasıda var tabii oyunlardaki gibi gerçekleşmiyor ama kavga kaçınılmazsa ilk yumruğu sen atacaksın.

Merhaba dostlar. Geçen hafta karne gününde benim ve yaşıt arkadasımın başına tatsız bir olay geldi. Saat 13 sularında,arkadaşımla yola çıktık,4 tane serseri tipli çocuk önümüzü kesti,bizden para istedi,bıçakla tehdit etti ve üstümüzü aradılar. Aynı zamanda bana 1,arkadasıma 4 kez olmak üzere vurdular. Biz sikayetci olduk ve yarın duruşma var. Bu cocuklar ne tür bir ceza alabilirler? 18 yasının altındalar bu arada.
Ceza alırlar bunlar. Silahlı gasp işte tanımladığınız.

Geri
Yukarı