2 aylık yavru kedinin bakımı nasıl yapılır?

Bir kedi sahibi olarak diyorum ki sokakta sevmek daha güzeldir.
Çok büyük sorumluluk sahibi olacaksın ve bu şirinliğin bedelini sana kızan cağında ödetecek.

Kısırlaştırırsan günaha ve hayvanin hakkına gireceksin.
Kediyi kısırlaştırmak onun yaşam kalitesini arttırır. Dinginleştirir, tüy dökümünü azaltır, her yıl kızgınlık döneminde kaçmasını(belki kaçarken ölmesini ve daha nicesini) yaşayacağı sorunları ortadan kaldırır. Kısırlaştırmamak ise hiç bir artıya sahip değildir :) Ben şu an hayvan sahiplendirirken sözleşmede kısırlaştırmayı şart koşan bir madde ile sahiplendiriyorum. Kısırlaştırma özellikle ülkemizde böyle hayvan severler (!) varken şarttır.

Kediyi kısırlaştırmak onun yaşam kalitesini arttırır. Dinginleştirir, tüy dökümünü azaltır, her yıl kızgınlık döneminde kaçmasını(belki kaçarken ölmesini ve daha nicesini) yaşayacağı sorunları ortadan kaldırır. Kısırlaştırmamak ise hiç bir artıya sahip değildir :) Ben şu an hayvan sahiplendirirken sözleşmede kısırlaştırmayı şart koşan bir madde ile sahiplendiriyorum. Kısırlaştırma özellikle ülkemizde böyle hayvan severler (!) varken şarttır.
Seninkini de kestirirsek yasam kaliten artar. Bu bilinen bir sey zaten ama ister misin?

Değerli Onur Bey, böyle bir konunu altında sizinle tartışacak değilim. Zaten kumunuzu değil ince taneli önermenizi yanlış buldum(önerdiğiniz marka ile bir derdim yok) sebebini de üst mesajlarımda yazdım. Mama öneriniz rezalet bir öneri(RC ye en iyi mama demeniz konu hakkında ne kadar bilgisiz olduğunuzun kanıtı) onun da sebebini üst mesajlarımda yazdım. Konu sahibinin araştırarak ve hangi önerinin doğru olduğunu tespit ederek seçimini yapacak donanımda biri olduğunu düşünüyorum. Lütfen uzatmayınız :)
He ben bilmiyorum doğru. Sen biliyorsun tamam.

He ben bilmiyorum doğru. Sen biliyorsun tamam.
Hayvanin dogada yasam tarzi o.
Fikirlerinize saygı duyuyorum fakat doğru bulmuyorum malesef.
Ben sana olacaklari soyledim. Yaklasik 2 yildir bakiyorum. Yavruyken sahiplendim. Kisirlastirmadim ve kediyi de salamiyorum disari. Cunku mantar, pire kapti kac kere. Sinirleniyor surekli. Eve falan isiyor surekli.
Birde geceleri aktifler, gunduzleri uyuyor hep. Sabaha kadar miyavliyor ve bize saldiriyor bazen. Yemek, su ve tuvalet ihtiyaclarini da gideriyorum surekli.
Laf anlatmaya çalıştığım insanların bak ya. Cevap kalitelerine bir bak. Çok üzgünüm sizinle seviyeli tartıştığım için.
Kendine yapilmasini istemedigin bir seyi hayvana yapiyorsun. Sen kendine bak asil.

Sinirleniyor sürekli. Eve falan işiyor sürekli. Birde geceleri aktifler, gündüzleri uyuyor hep. Sabaha kadar miyavlıyor ve bize saldırıyor bazen. Yemek, su ve tuvalet ihtiyaçlarını da gideriyorum sürekli.
O kadar komiksin ki :D bu saydıklarının hepsi hayvan kızgınlıkta diye oluyor zaten. Kısırlaştırsan hiç biri olmayacak 😂 😂 😂 İşemesi dişi çekmek için koku bırakmak, yani içgüdüsel. Miyavlaması yine dişi çekmek için, saldırması ise kızgınlık huysuzluğu. Ah cehalet ah sen ne güzel şeysin.

Dünyanın en iyi kedi mamasından birisi bu.
Güzelce bir araştırma yaparsanız içinde en ufak bir tahıl ürünü bulunan bir mamanın en iyi segmentine yerleşemeyeceğini anlarsınız. Royal Canin ve Pro Plan markaları orta segmenttir. Bir üstü premium ve süper premium olarak adlandırılıyor. N&D premium iken arkadaşın belirttiği gibi Acana, Orijen gibi markalar süper premium segmenttedir. İçeriklerine ve içeriklerin ne anlama geldiğini araştırmanızı öneririm.
Bir kedi sahibi olarak diyorum ki sokakta sevmek daha guzeldir.
Cok buyuk sorumluluk sahibi olacaksin ve bu sirinligin bedelini sana kizan caginda odetecek.

Kisirlastirirsan gunaha ve hayvanin hakkina gireceksin.
Kediler sokaklarda çok zor şartlarda ve her an ölüm tehlikesi altında yaşıyor. Ne bulurlarsa yemek zorunda kalıyorlar. Sağlıksız karbonhidrat kaynağı olan ekmekler, laktozlu sütler, kirli sular, ev yemeği artıkları vs... Üstelik yağmur, soğuk gibi şartlara da maruz kalıyorlar. Kontrolsüz üreyip yavrular için ayrıca bakım ihtiyacı doğuruyorlar.
Sokak, sokak hayvanları için zor bir ortamdır. Bu ortamlardan kurtarıp evimizde besliyoruz. Evimizde besleyince de doğası artık evimiz oluyor.
Kısırlaştırma @LOTR Manyağı arkadaşın da belirttiği gibi ev kedilerinde şarttır. Dişi kediyse ilerleyen yaşlarda rahminde kist ihtimalini bu şekilde kaldırabiliyoruz. Erkek kediler evden kaçma, etrafa çişini yapma gibi sorunlar ortaya çıkarıyor. İki cinsiyetin de kızgınlık döneminde çiftleşmezse ömrü kısalıyor.
Seninkini de kestirirsek yasam kaliten artar. Bu bilinen bir sey zaten ama ister misin?
Kediler laftan sözden anlayan canlılar değil. Üreme ihtiyaçlarını korunarak evdeki eşiyle gideremiyor. İlkel bakış açısından kurtulup bu hayvanları nasıl evde besleyebiliriz, bunu araştırmak lazım.

Güzelce bir araştırma yaparsanız içinde en ufak bir tahıl ürünü bulunan bir mamanın en iyi segmentine yerleşemeyeceğini anlarsınız. Royal Canin ve Pro Plan markaları orta segmenttir. Bir üstü premium ve süper premium olarak adlandırılıyor. N&D premium iken arkadaşın belirttiği gibi Acana, Orijen gibi markalar süper premium segmenttedir. İçeriklerine ve içeriklerin ne anlama geldiğini araştırmanızı öneririm.

Kediler sokaklarda çok zor şartlarda ve her an ölüm tehlikesi altında yaşıyor. Ne bulurlarsa yemek zorunda kalıyorlar. Sağlıksız karbonhidrat kaynağı olan ekmekler, laktozlu sütler, kirli sular, ev yemeği artıkları vs... Üstelik yağmur, soğuk gibi şartlara da maruz kalıyorlar. Kontrolsüz üreyip yavrular için ayrıca bakım ihtiyacı doğuruyorlar.
Sokak, sokak hayvanları için zor bir ortamdır. Bu ortamlardan kurtarıp evimizde besliyoruz. Evimizde besleyince de doğası artık evimiz oluyor.
Kısırlaştırma @LOTR Manyağı arkadaşın da belirttiği gibi ev kedilerinde şarttır. Dişi kediyse ilerleyen yaşlarda rahminde kist ihtimalini bu şekilde kaldırabiliyoruz. Erkek kediler evden kaçma, etrafa çişini yapma gibi sorunlar ortaya çıkarıyor. İki cinsiyetin de kızgınlık döneminde çiftleşmezse ömrü kısalıyor.

Kediler laftan sözden anlayan canlılar değil. Üreme ihtiyaçlarını korunarak evdeki eşiyle gideremiyor. İlkel bakış açısından kurtulup bu hayvanları nasıl evde besleyebiliriz, bunu araştırmak lazım.
Sizin kadar sabırlı olmadığım için bu laftan anlamayacak insanlara böyle uzun cevaplar veremedim. O da benim ayıbım olsun. Ağzınıza sağlık hocam, sizin gibi bilinçli hayvan severler olduğunu bilmek inan ki içimi rahatlatıyor. Saygılar.

Geri
Yukarı