20 bin TL müzik kulaklığı önerisi

Selam. Kafa üstü müzik kulaklığı arıyorum. 1-2 senede değiştireceğim bir ürün istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Vazgeçmeyeceğim kriterlerim şunlardır.
1 pasif gürültüyü kesen (kulaklık çalışmazken kafama taktığımda dış sesleri izole etmesi çok mühim. Aktif gürültü engelleyiciyle bu sorunu aşabilirsin diyenlere de bu teknolojinin basınç yapmasından şikayetçi olduğum için tercih etmiyorum demek isterim.)
2 kablolu tercih ediyorum, sesi daha iyi aktardığı için eğer kablosuz versiyonu kablolulardan daha iyi ürün varsa önerilere açığım.
3 desibeli yüksek 100 ve üzeri olan.
4 kapalı kasa kulaklık olması şart, Hi-Fi kulaklıklar gibi açık kasa istemiyorum. Bu ürün gibi olmayacak.

(Sennheiser HD 600).​

5 kulaklık karakteri önemsiz, bası fazla tizi az midi çok verebilir. Her türden müzik dinliyorum.
6 bütçem 20.000 TL.

Daha önce kullandığım kulaklıklar:
Sennheiser momentum in ear çok memnun kaldım.
TaoTronics SoundSurge 85 memnun kaldım.
SteelSeries Arctis Prime 3 hem oyun hem müziği keyifli deneyimledim.
Logitech G 733 güncel kullandığım ürün. Desibeli çok az 88 dB bana yetersiz geliyor hiç memnun değilim.

Not: Ankara'da yaşıyorum Sennheiser ürünlerini panora AVM'de satın almadan deneyimleyebiliyorum. Eğer Ankara'da bu imkanı sunan başka markalar varsa belirtin.

Canlı bir müzik deneyimi yaşamak istersen aradığın tüm özellikler bence bu iki kulaklıkta.

Aksine yoğun olmuyor bass seslerde sürücünün hareketi kısıtlı kapalı tasarımlarda.
Açık tasarımlılarda sürücü hareketi daha kolay bu yüzden daha kolay ve doğal bir şekilde sesi sana sunar, kapalı tasarımda güçlü bas sesler olmaz.
Benim deneyimim bundan daha farklıydı, büyük ihtimalle sürücü farkı ama ATH-M50X ile aldığım bassların AKG K240 gibi açık kulaklığın karakteristiği ile alakası yoktu. Grafiğe bakınca K240 zaten genel olarak yetersiz sub bass kısmında fakat izlenimim bu yönde oldu. İleride daha kaliteli bir açık kulaklık ile büyük ihtimalle fikrim değişecek fakat genel kullanım için bence kapalı dizaynlar en iyisi, ANC gibi artıları da olabiliyor çünkü.
Markaya değil, deneyime dayalı olarak yorum yapıyorum. Umarım siz de saydığınız markaları deneyimleyerek yazmışsınızdır 👍
4 markanın 3ünü kullandım, Beyerdynamic'i ise DT 700 Pro X alınca kullanmış olacağım yakın zamanda. Apple gibi sadece genel kullanıcıyı düşünerek yapılmış ses profiline sahip kulaklığa 22k vermek gerçekten para israfı. Zaten herhangi bir audiophile segmentteki kulaklıklarla ilgili birisine sorarsan aynı cevabı verir, asıl soru sen bu markaları kullandın mı? Belli ki cevap hayır. Ayrıca gayet de bu bütçenin ÇOK altında daha iyi ve kendini kanıtlamış ürünler var, DT770 veya ATH-M50X gibi.

Bu seviyedeki kulaklıklar DAC ve AMFİ sistemine ihtiyaç duyabiliyor yani bahsettiğin fiyat bunlara dahil mi yoksa harici mi ?

Açık tasarıma sahip kulaklıklar ses doğrulu açısından daha iyiler en önemlisi Bass sesleri hava yardımıyla doğal bir şekilde kulağına iletiyor kapalı tasarımlılarda o kadar doğal bir bass bulamayabilirsin ve bass tizleri söndürebilir bazı parçalarda.
DAC ve AMFİ sistemi bu fiyata dahil değil. Evet açık kapsül sahne genişliğinden dolayı en iyi müzik deneyimini yaşatıyor lakin dış ortamda da kullanacağımdan dolayı kapalı kapsül ürün arıyorum.

Bu seviyedeki kulaklıklar DAC ve amfi sistemine ihtiyaç duyabiliyor yani bahsettiğin fiyat bunlara dahil mi yoksa harici mi?

Açık tasarıma sahip kulaklıklar ses doğrulu açısından daha iyiler en önemlisi bass sesleri hava yardımıyla doğal bir şekilde kulağına iletiyor kapalı tasarımlılarda o kadar doğal bir bass bulamayabilirsin ve bass tizleri söndürebilir bazı parçalarda.

Bu seviyedeki kulaklıklar DAC ve amfi sistemine ihtiyaç duyabiliyor yani bahsettiğin fiyat bunlara dahil mi yoksa harici mi?
Açık tasarıma sahip kulaklıklar ses doğrulu açısından daha iyiler en önemlisi bass sesleri hava yardımıyla doğal bir şekilde kulağına iletiyor kapalı tasarımlılarda o kadar doğal bir bass bulamayabilirsin ve bass tizleri söndürebilir bazı parçalarda.

Az farkla şunu öneririm: Amazon.com.tr

Bu fiyat bandında daha iyisi yok bence.

Birinci önceliğim müzik dinlemek maalesef Apple bu konuyu başaramıyor.

Canlı bir müzik deneyimi yaşamak istersen aradığın tüm özellikler bence bu iki kulaklıkta.
Öneriniz için teşekkürler Momentum 4 ü deneyimleme fırsatı buldum gerçekten memnun kaldım.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. 1. amacımın müzik 2. amacımın pasif yalıtımlı bir kulaklık olmasından dolayı önermiş olduğunuz açık kapsüllü odyofil kulaklıklar tercihimin dışına çıkıyor. Bir arkadaş DT770 önerdi sütüdyo kulaklığı türünü mağaza yetkilisine sorma fırsatım olmadı. Ama izlediğim videolarda sütüdyo kulaklıklarının sesi daha deniş ve detaylı dinlettiği için müzikteki bozulmaları yanlış notaları detonansları yakalama amacıyla mix mastering işi için kullanılması gerektiğini belirtiyorlar bu kulaklıkla kaliteli müzik dinleyebilir miyim kararsız kaldım. Ankara panora AVM'deki hifilife mağazasında 5 adet kulaklık deneyimleme fırsatım oluştu. Son düzlüğe 3 model girdi.

Sony WH-1000xm5​

Her yönüyle harikulade bir kulaklık olması fiyat bakımından daha uygun özellik bakımından daha yüksek ama ses konusundan Sennheiser'dan geri kalmasından dolayı elediğim bir diğer kulakllık oldu.
Momentum 4 her yönüyle bayıldığım bir kulaklık oldu batarya süresi ANC'si müziğin alt orta ve midi orta tonlarda vermesi hoşuma gitti. V tipi bir ekolayzır karakteri var gibi hissettirdi. Sennheiser Momentum 4 Wireless Kulak Ãstü Kulaklık
Öte accentum un fiyatının çok uygun olması beni düşündürüyor.

Son düzenleme:
DAC ve amfi sistemi bu fiyata dahil değil. Evet açık kapsül sahne genişliğinden dolayı en iyi müzik deneyimini yaşatıyor lakin dış ortamda da kullanacağımdan dolayı kapalı kapsül ürün arıyorum.

Birinci önceliğim müzik dinlemek maalesef Apple bu konuyu başaramıyor.

Öneriniz için teşekkürler momentum 4'ü deneyimleme fırsatı buldum gerçekten memnun kaldım.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. 1. amacımın müzik 2. amacımın pasif yalıtımlı bir kulaklık olmasından dolayı önermiş olduğunuz açık kapsüllü odyofil kulaklıklar tercihimin dışına çıkıyor. Bir arkadaş DT770 önerdi sütüdyo kulaklığı türünü mağaza yetkilisine sorma fırsatım olmadı. Ama izlediğim videolarda sütüdyo kulaklıklarının sesi daha deniş ve detaylı dinlettiği için müzikteki bozulmaları yanlış notaları detonansları yakalama amacıyla mix mastering işi için kullanılması gerektiğini belirtiyorlar bu kulaklıkla kaliteli müzik dinleyebilir miyim kararsız kaldım. Ankara panora AVM'deki hifilife mağazasında 5 adet kulaklık deneyimleme fırsatım oluştu. Son düzlüğe 3 model girdi.

Sony WH-1000xm5​

Her yönüyle harikulade bir kulaklık olması fiyat bakımından daha uygun özellik bakımından daha yüksek ama ses konusundan Sennheiser'dan geri kalmasından dolayı elediğim bir diğer kulakllık oldu.
Momentum 4 her yönüyle bayıldığım bir kulaklık oldu batarya süresi ANC'si müziğin alt orta ve midi orta tonlarda vermesi hoşuma gitti. V tipi bir ekolayzır karakteri var gibi hissettirdi. Sennheiser Momentum 4 Wireless Kulak Ãstü Kulaklık
Öte accentum un fiyatının çok uygun olması beni düşündürüyor.

Kendi sitesinden alın hocam alırken ayrıca aslında aralarında fiyat farkı var ve özellikleri aşırı benzerlik gösteriyor tabii momentum gibi olamaz ama bence fiyattan dolayı accentum da alsanız iyi olur yani.

Kendi sitesinden alın hocam alırken ayrıca aslında aralarında fiyat farkı var ve özellikleri aşırı benzerlik gösteriyor tabii momentum gibi olamaz ama bence fiyattan dolayı accentum da alsanız iyi olur yani.

Bu ürünü de denedim bunu tercih etmememin 2 sebebi var yoksa bunu alıp geçecektim üstelik bu fiyat dışında 500 TL indirim kodu var tanıtımını yapan birkaç youtubera özel. Teknik farkları yok denecek kadar az fakat kulaklık pedlerinin daha dar olması ve yanal baskısının fazla olması sebebiyle momentum 4 cazip geldi.

Geri
Yukarı