20 bin TL müzik kulaklığı önerisi

schwero

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam. Kafa üstü müzik kulaklığı arıyorum. 1-2 senede değiştireceğim bir ürün istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Vazgeçmeyeceğim kriterlerim şunlardır.
1 pasif gürültüyü kesen (kulaklık çalışmazken kafama taktığımda dış sesleri izole etmesi çok mühim. Aktif gürültü engelleyiciyle bu sorunu aşabilirsin diyenlere de bu teknolojinin basınç yapmasından şikayetçi olduğum için tercih etmiyorum demek isterim.)
2 kablolu tercih ediyorum, sesi daha iyi aktardığı için eğer kablosuz versiyonu kablolulardan daha iyi ürün varsa önerilere açığım.
3 desibeli yüksek 100 ve üzeri olan
4 kapalı kasa kulaklık olması şart, Hi-Fi kulaklıklar gibi açık kasa istemiyorum. Bu ürün gibi olmayacak

(Sennheiser HD 600).​

5 kulaklık karakteri önemsiz, bası fazla tizi az midi çok verebilir. Her türden müzik dinliyorum.
6 bütçem 20.000 TL.

Daha önce kullandığım kulaklıklar:
Sennheiser momentum in ear çok memnun kaldım.
TaoTronics SoundSurge 85 memnun kaldım.
SteelSeries Artics Prime 3 hem oyun hem müziği keyifli deneyimledim.
Logitech G 733 güncel kullandığım ürün. Desibeli çok az 88 dB bana yetersiz geliyor hiç memnun değilim.

Not: Ankara'da yaşıyorum Sennheiser ürünlerini Panora AVM'de satın almadan deneyimleyebiliyorum. Eğer Ankara'da bu imkanı sunan başka markalar varsa belirtin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seviyedeki kulaklıklar DAC ve AMFİ sistemine ihtiyaç duyabiliyor yani bahsettiğin fiyat bunlara dahil mi yoksa harici mi ?

Açık tasarıma sahip kulaklıklar ses doğrulu açısından daha iyiler en önemlisi Bass sesleri hava yardımıyla doğal bir şekilde kulağına iletiyor kapalı tasarımlılarda o kadar doğal bir bass bulamayabilirsin ve bass tizleri söndürebilir bazı parçalarda.

Bu seviyedeki kulaklıklar DAC ve AMFİ sistemine ihtiyaç duyabiliyor yani bahsettiğin fiyat bunlara dahil mi yoksa harici mi ?

Açık tasarıma sahip kulaklıklar ses doğrulu açısından daha iyiler en önemlisi Bass sesleri hava yardımıyla doğal bir şekilde kulağına iletiyor kapalı tasarımlılarda o kadar doğal bir bass bulamayabilirsin ve bass tizleri söndürebilir bazı parçalarda.
Açık kulaklıklarda staging daha iyi, bunun dışında bir artısı yok. Tam tersi kapalı kulaklıklarda bass daha yoğun oluyor çünkü sesin kaçabileceği açık bir alan yok, ses de kapalı kulaklıklarda bu sebepten ötürü genelde daha yüksek. Büyük kısmı sürücüye ve amfiye de bağlı tabii. Bence elinizde iyi bir kapalı kulaklık yoksa açık almaya değmez, ama ekstra olarak alınabilir yanına ileride.

Az farkla şunu öneririm: Amazon.com.tr

Bu fiyat bandında daha iyisi yok bence.
Bu parayı verip bu kulaklığı almak mı ? Şaka yapıyorsunuz herhalde. Beyerdynamic, Audio Technica, Sennheiser, AKG gibi markalar varken bu ürün alınmaz, en azından ses karakteri daha düz ve temiz olan seçeneklere bakılmalı ve bu fiyatın yarısının altında bile buna uyan kulaklıklar var.

Açık kulaklıklarda staging daha iyi, bunun dışında bir artısı yok. Tam tersi kapalı kulaklıklarda bass daha yoğun oluyor çünkü sesin kaçabileceği açık bir alan yok, ses de kapalı kulaklıklarda bu sebepten ötürü genelde daha yüksek. Büyük kısmı sürücüye ve amfiye de bağlı tabii. Bence elinizde iyi bir kapalı kulaklık yoksa açık almaya değmez, ama ekstra olarak alınabilir yanına ileride.

Aksine yoğun olmuyor bas seslerde sürücünün hareketi kısıtlı kapalı tasarımlarda.
Açık tasarımlılarda sürücü hareketi daha kolay bu yüzden daha kolay ve doğal bir şekilde sesi sana sunar, kapalı tasarımda güçlü bas sesler olmaz.

Son düzenleme:
Bu parayı verip bu kulaklığı almak mı ? Şaka yapıyorsunuz herhalde. Beyerdynamic, Audio Technica, Sennheiser, AKG gibi markalar varken bu ürün alınmaz, en azından ses karakteri daha düz ve temiz olan seçeneklere bakılmalı ve bu fiyatın yarısının altında bile buna uyan kulaklıklar var.
Markaya değil, deneyime dayalı olarak yorum yapıyorum. Umarım siz de saydığınız markaları deneyimleyerek yazmışsınızdır 👍

Az farkla şunu öneririm: Amazon.com.tr

Bu fiyat bandında daha iyisi yok bence.

Bu tarz ürünler daha çok kullanım yönünden artıları var ses kalitesi değil bunun yerine Sony ürünleri tercih edilmesi daha iyi hem geniş ekosisteme sahip hemde son kullanıcı için bakarsak en iyi kulaklıkları üretiyor adamlar 40-50 senedir görüntü ve ses üzerine uzmanlaşmış aynı zamanda öncü olmuş bir üreticidir.
Daha ileri kullanıcılar için yukarıdaki arkadaşın dediği markaların ürünleri var kendini kanıtlamış profesyonellerin tercih ettikleri falan kimse gidip Apple kulaklıkla stüdyo işleri vs. yapmaz.

Bu tarz ürünler daha çok kullanım yönünden artıları var ses kalitesi değil bunun yerine Sony ürünleri tercih edilmesi daha iyi hem geniş ekosisteme sahip hemde son kullanıcı için bakarsak en iyi kulaklıkları üretiyor adamlar 40-50 senedir görüntü ve ses üzerine uzmanlaşmış aynı zamanda öncü olmuş bir üreticidir.
Daha ileri kullanıcılar için yukarıdaki arkadaşın dediği markaların ürünleri var kendini kanıtlamış profesyonellerin tercih ettikleri falan kimse gidip Apple kulaklıkla stüdyo işleri vs. yapmaz.
AirPods Pro'yla bile mix yapan müzisyenler var. Ve emin olun, Apple da ses deneyimi olan bir marka. Elbette daha iyileri de var ama arkadaşın istediği bütçede "bence" yok...

Yeni konular

Geri
Yukarı