600 TL müzik dinleme ve yapımı için kulaklık önerisi

Midi kayıt dediğinde ses kartı işe yaramaz zaten. Ben sırf kulaklıktan tam verim alabilmek, iyi duyabilmek için arıyorum. Enstrüman kaydını ileride düşünürüz.

HD681 için anakarttaki giriş yeterli. Des kartı/arayüzü/DAC ses kalitesini arttırmayacak. Kulaklığın tam verimini telefona hatta PS4 kolundaki kulaklık jakına bağladığında bile alırsın.

Midi kayıt dediğinde ses kartı işe yaramaz zaten. Ben sırf kulaklıktan tam verim alabilmek, iyi duyabilmek için arıyorum. Enstrüman kaydını ileride düşünürüz.

Ayriyeten ses kartı bütçem 1000TL

Bütçeyi zorlayabilirseniz eğer Creative Sound Blaster Z alabilirsiniz. Amazon'da 1200 1300 civarındaydı en son gördüğümde. Ki HD 681 için ihtiyacınız da olmaz ama daha temiz ses alma adına iş görebilir. Bende onboard sese göre fark oluşturmuştu ama bilemiyorum.

HD681 için anakarttaki giriş yeterli. Des kartı/arayüzü/DAC ses kalitesini arttırmayacak. Kulaklığın tam verimini telefona hatta PS4 kolundaki kulaklık jakına bağladığında bile alırsın.
Ses kartsız kullanan çoğu kullanıcıya göre yeterli değil. Ve bana göre de yeterli değil. Kullandığın kulaklık stüdyo kulaklığıysa anakarttaki giriş yeterli olmaz. Her anakarttaki her bilgisiyardaki çıkış farklı hatta bu kadar basit yorumu nasıl yaptın ?

Bütçeyi zorlayabilirseniz eğer Creative Sound Blaster Z alabilirsiniz. Amazon'da 1200 1300 civarındaydı en son gördüğümde. Ki HD 681 için ihtiyacınız da olmaz ama daha temiz ses alma adına iş görebilir. Bende onboard sese göre fark oluşturmuştu ama bilemiyorum.

Bu arada şu anda halihazırda Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro sistemime bağlı. Bunun çıkışı yeterli olursa sorun olmaz ses kartı ilk başta almam. İleride düşünürüm. Ancak ses kartının olduğu yere kulaklığın kablosunun ulaşacağını sanmıyorum

Ayriyeten ses kartı bütçem 1000TL

Bu bütçede UM2 en iyisi, kendim de UM2 kullanıyorum BH770'i bağlamak ve gitar arayüzü için. 915 liraya almıştım şimdi daha yüksek, ben alırken M Track solo 850 liraydı ama araştırmalarım sonucunda çok fazla müşteri fason malzemeden yakındığı için vazgeçtim.

Ses kartsız kullanan çoğu kullanıcıya göre yeterli değil. Ve bana göre de yeterli değil. Kullandığın kulaklık stüdyo kulaklığıysa anakarttaki giriş yeterli olmaz. Her anakarttaki her bilgisiyardaki çıkış farklı hatta bu kadar basit yorumu nasıl yaptın ?

Öyle bir şey yok, kulaklık 32 ohm ise her yerde mis gibi çalışır ve neredeyse her anakartta ALC892 minimum bulunur.

Bu arada şu anda halihazırda Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro sistemime bağlı. Bunun çıkışı yeterli olursa sorun olmaz ses kartı ilk başta almam. İleride düşünürüm. Ancak ses kartının olduğu yere kulaklığın kablosunun ulaşacağını sanmıyorum

Rahatlıkla yeter. Kulaklığın kablosu 2m veya daha uzun diye hatırlıyorum.

Bu bütçede UM2 en iyisi, kendim de UM2 kullanıyorum BH770'i bağlamak ve gitar arayüzü için. 915 liraya almıştım şimdi daha yüksek, ben alırken m track solo 850 liraydı ama araştırmalarım sonucunda çok fazla müşteri fason malzemeden yakındığı için vazgeçtim.

Öyle bir şey yok, kulaklık 32 ohm ise her yerde mis gibi çalışır ve neredeyse her anakartta ALC892 minimum bulunur.

Siz müzikle mi uğraşıyorsunuz da bu yorumu yapıyorsunuz? Onboard çıkış ile DAW programından Sample Rate'yi bir yere kadar arttırabiliyorsunuz. Alacağınız verim için illa bir ses kartına ihtiyaç var.

Ohm her şey değil hassaslık da önemli. Elimdeki kulaklık 25 ohm fakat 91dB/V hassasiyete sahip. Yani beslemesi pek de kolay değil. 681'i beslemek inanılmaz kolay orası ayrı tabii.

Hoparlorün çıkışına bağlayınca da aynı işlevi görüyor sanırım. Ancak hoparlörün kulaklık girişi kötü ve belki tam verimi alamam diye düşünüyorum.
Kulaklık portuna takın hocam mümkünse. Hoparlörler gücü pasif olarak almadıkları için amplifikasyona ihtiyaç duymazlar kulaklıkların aksine. Kulaklık portları daha zengin ses verir genelde bundan ötürü.

Kulaklık portuna takın hocam mümkünse. Hoparlörler gücü pasif olarak almadıkları için amplifikasyona ihtiyaç duymazlar kulaklıkların aksine. Kulaklık portları daha zengin ses verir genelde bundan ötürü.

Anlamadım. Kasanın arkasındaki ses kartın yeşil çıkışına mı tak diyorsunuz? Yoksa hoparlörün ses açma yerindeki kulaklık çıkışına mı? Kasanın arkasındaki kısım direkt bağlantı ve ses kartının kendi çıkışı olduğu için tam verim alacağımı düşünüyorum. Hoparlorün çıkışı çok da iyi değil belki kayıp veriyordur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı