600 TL müzik dinleme ve yapımı için kulaklık önerisi

Sonarworks'u her 21 günde 1 mail açarak kullanıyorum ben. 2 dk mı bile almıyor. En garantisi sonarworks.
Tabii equlaizer apo indirerek de yapabilirsin. Equlaizer apo indirdikten sonra oto EQ yapan bir site bulup sitede kulaklığının ayarını seçip kopyaladıktan sonra, equlaizer aponun üzerine gel ve CTRL+v yap. Örnek olarak AutoEq/Superlux HD 681 ParametricEQ.txt at master · jaakkopasanen/AutoEq

Eki Görüntüle 1739866bu şekilde kopyala ve CTRL+v yap equlaizer aponun üstüne.
Ama sonarworks u kesinlikle denemelisin. Bu arada 681'i beğendin mi ne düşünüyosun?

O zaman trial olarak kullanacagim. Ayrıyeten bunu bir DAW programında kullanmak icin Master kanalina mi eklemem gerekiyor? Bunun disinda kulaklık icin yorumuna gelirsek; gayet tatmin etti. Ses kalitesi acisindan oldukca iyi olduğunu dusunuyorum. Ancak ben cok daha farkli bir şey beklemistim. Daha once hiç bu tarz kulakliklar kullanmadim, hep kucuk kulaklıklar kullandim. Haliyle boyle bir şey alinca epey bir fark bekliyorsunuz ancak 10 senedir kullandigim kirtasiyeden 50TL'ye alinmis küçük plihips marka kulaklık ile arasinda cok bir fark goremedim. Bir an gerek var mıydi diye sorgulamama sebep oldu. Ama daha mixing acisindan değerlendirmedim. Belki oldukca fark ediyordur.

Sonarworks'u her 21 günde 1 mail açarak kullanıyorum ben. 2 dk mı bile almıyor. En garantisi Sonarworks.
Tabi Equlaizer APO indirerekte yapabilirsin. Equlaizer APO indirdikten sonra oto eq yapan bi site bulup sitede kulaklığının ayarını seçip kopyaladıktan sonra, equlaizer APO nun üzerine gel ve ctrl+v yap. Örnek olarak AutoEq/Superlux HD 681 ParametricEQ.txt at master · jaakkopasanen/AutoEq

Eki Görüntüle 1739866bu şekilde kopyala ve ctrl+v yap equlaizer aponun üstüne.
Ama Sonarworks u kesinlikle denemelisin. Bu arada 681'i beğendin mi ne düşünüyosun?
Buna ek olarak, Squiglink - IEM frequency response database by Super* Review sitesinden istenilen kulaklık ve referans grafiği seçilip EQ kısmından Auto EQ ile de EQ ayarları belirlenilebilir ya da istenilenilen bir kulaklık referans alınarak tune yapılabilir.

Sonarworksu kullanmaya başladım. Superlux presetini sectigimde oldukca flat hale geliyor. Ancak bu ayari muzik dinlerken kapatmam dogru olur mu? Cunku alıştığım icin bayağı boğuk geliyor gibi hissediyorum. Az da olsa tiz olmalı be.

Onu biliyorum hocam. Ayrıyeten kulaklıkta şöyle bir sorunum var. Normalde müzik yaparken ses kartı ile kullanıyorum ancak oyun oynarken ses kartını söküyorum. Ses kartını çıkardığımda arkadaşlarımın konuşmaları upper mid ve tiz sesler rahatsız ediyor. Çok fazla yüksek değil ama yine de patlıyor. Hatta ses çok kısıkta patlıyor. Bunun sebebini anlamış değilim.

Flat olmasi iyi demek degil zaten.

Hocam bu soundworksu aktifleştirdiğimde sesi 6 dB kısıyor. Bunu 0'a çekmem mümkün mü?

@BigDaddy74 konuyu güncellemek istiyorum. Anakart çıkışı telefon çıkışı vs hiçbir şekilde bu kulaklığı beslemez. Ses seviyesi 0 DB'ye yakınlaşmaz. + olarak sesi son seviyeye aldığında ses kısık geldiği halde bile cızırtı duyuyorsun. Bu yüzden ses kartı şart. Allah'tan Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality ses kartım var da ses kartını besliyor. Hatta bunda bile yüksek ses seviyesinde cızırdadığını duyabiliyorum.

Son düzenleme:
sesi son seviyeye aldığında ses kısık geldiği halde bile cızırtı duyuyorsun. Bu yüzden ses kartı şart.

Bu beslemeyle ilgili bir şey değil 250 ohm destekli yuvaya takıp kullanıyorum ses seviyesini %65 üstüne aldığım anda o fıslama gibi ses başlıyor normal bi şey bu.

Bu beslemeyle ilgili bir şey değil 250 ohm destekli yuvaya takıp kullanıyorum ses seviyesini %65 üstüne aldığım anda o fıslama gibi ses başlıyor normal bi şey bu.
Sizinki fıslama bendeki cızırtı. Hatta ikisi de var. %80 in üstüne çıktığımda kulaklıkta yoğun bir cızırtı oluşuyor. Besleme ile alakalı değil de ne ile alakalı ? Peki bahsettiğim ses kartında neden böyle bir şey olmuyor ? Ses kartında 3 kat daha fazla ses almama rağmen bir cızırtı yaşamıyorum ama son ses seviyesine yaklaştırdığımda onda da o zaman başlıyor. Bence bu konuda ''Ses kartı almana gerek yok'' kısmı yanlış. Sadece kendi deneyimimi aktarıyorum yanlış anlamayın. Belki sadece bende böyledir.

yoğun bir cızırtı oluşuyor. Besleme ile alakalı değil de ne ile alakalı

Besleme sorunu kesinti veya aşırı düşük ses seviyesiyle kendini gösterir. 3 kat daha fazla ses almak falan değil kulaklık ya hiç ses vermez ya da omzundaki bi pire konuşuyormuş kadar az ses verir. Fıslama sorunu yüksek ses seviyelerinde geçen akımın yarattığı bi ses ve sadece boştayken duyulur onun önüne geçmenin tek yolu bi şeyler açıp dinlemek eğer sesi kısmayı düşünmüyorsan. Cızırtı sorununun kaynağı topraklama olmaması, topraklama olduğunda cızırtı olmaz ve o cızırtıyı yapan kaçak akım duyacağın sesten çalar. Eğer elektro gitar çalıyorsan bilirsin bazen kablo topraklamaya temassızlık yapar ve ses azalıp gürültü artar sesi ne kadar açarsan aç temiz olmadığı için yüksek ses duyamazsın. Topraklama yapması için elini kablonun veya gitarın metal bi yerine dokundurduğunda sorun çözülür anında ses temizlenip seviyesi artar. İnsan vücudu topraklama yapar dokunduğu yere, kulaklığı kasanın arkasındaki yani anakarttaki girişe takıp jakın bağlantı yerine parmağınla dokunmayı dene. Basit bir topraklama sorunu varsa dokunduğun an boyunca çözülecektir elini çektiğin anda geri gelecektir. Ses kartında topraklama vardır eğer PCIE ile bağlıysa, elektrik daha temiz geldiği için cızırtısız ses duyarsın ve cızırtının çaldığı ses seviyesi çalınmayacağı için daha yüksek ses duyarsın.

Anladım teşekkür ederim. Ancak demek istediğim şu: Yine de kulaklıktan tam performans almak için ses kartı alman gerek demiştin. Çünkü bu kulaklık için bile gerekli bunu anladım. Varsa bir hatam düzeltin.

Geri
Yukarı