20 İş Günü Dolmuş Ürün Neden Aynı Gün Değişimi Yapılmaz?

onurdinsever

Hectopat
Katılım
2 Temmuz 2013
Mesajlar
134
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
27
Öncelikle merhabalar Technopat ailesi. Sizlere sorum şu şekilde olacak.
Vatan Bilgisayardan ürünümü temin etmiştim. Ürünü 28 nisan 2014'te servise verdim ve 27 Mayıs oldu ürün hala gelmedi. Bende Vatan çağrı merkezini aradım ve konu hakkında bilgi edindim. Bana "Hukuki süre dolmuş, değişim talebinde bulunabilirsiniz." denildi. Bende Vatan Bilgisayara gittim. Bana genel merkeze mail atılması gerektiğini dile getirdiler ve mail atıldı mail atılma tarihi de 28 Mayıs.
Şimdi sorum şu: 20 iş gününü ve toplamda 30 günü dolduran bir ürün otomatik olarak neden değişim talebi yani aynı ürün veya farklı bir ürün ile değişimi neden 20. yada 21. gün olmuyor? Ben neden genel merkezden mail bekliyorum? Zaten hukuki sürem dolmuş adamlar bana değiştiremezsiniz mi diyecek? Bunun hukuki şekli nedir?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Murat Koç

Kilopat
Katılım
28 Mart 2014
Mesajlar
2.171
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
766
Yer
Istanbul, Turkey
Hocam bu mağazaların hepsi birbirinden beter. Siz onları sürekli oyalayın hiç başlarını boş bırakmayın. Ben de bir zaman 45 gün Bimeks'te Acer laptop beklemiştim. Her gün mesaj attım en sonunda "Mağazamıza gelerek para iadesi veya yenisini alabilirsiniz." dediler. Gittim ve aldım. ;)
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
onurdinsever

onurdinsever

Hectopat
Katılım
2 Temmuz 2013
Mesajlar
134
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
27
10 haziranda da garanti bitiyor. Bu konu hakkında bilgi verecek kimse yok mu yahu?
 
Son düzenleyen: Moderatör:Yukarı