2000-3000 TL Arasında Ücret Alan Meslek Tercihi

Bu soruya biz geçici şeyler ile cevap verebiliriz. Dershanelerde test gibi şeyler var. Psikolojik. Dolduruyorsun ve senin kişiliğini ve nasıl bir mesleğe ilgi duyduğunu , masa başımı yoksa ayakta bir işmi istediğini söylüyor ki biz kendimize söyleyemiyoruz. Sen kafanda veya yatkın , hoşlandığın bir alan olması lazım. Biz dünyadaki tüm meslekleri buraya yazsak ne olacak. 2k-3k ₺ arası maaş. İlk işe başladığın biryerde bu maaşı alman zor zaten. Ne mezunusun dal mı seçiceksin aydınlat bizi.

Bu soruya biz geçici şeyler ile cevap verebiliriz. Dershanelerde test gibi şeyler var. Psikolojik. Dolduruyorsun ve senin kişiliğini ve nasıl bir mesleğe ilgi duyduğunu , masa başımı yoksa ayakta bir işmi istediğini söylüyor ki biz kendimize söyleyemiyoruz. Sen kafanda veya yatkın , hoşlandığın bir alan olması lazım. Biz dünyadaki tüm meslekleri buraya yazsak ne olacak. 2k-3k ₺ arası maaş. İlk işe başladığın biryerde bu maaşı alman zor zaten. Ne mezunusun dal mı seçiceksin aydınlat bizi.
Masa başı iş yapmak istiyorum. Bilgisayarla iç içeyim. Diyorum bilgisayar mühendisi olsam. Ancak kpssden atanmak için 80-85 almam lazım. Şimdi aldım diyelim maaşım ne kadar olur ilk yıl ?

Ben Lisede Bilgisayar okudum. Veri Tabanı Programcılığı , bilgisayarla iç içe olan bir sürü meslek var. Mesela belediye imar arşivinde dosyaları bilgisayardan bakarak çıkarıyorsun. çok karmaşık programlar var. staj yaptım ordan biliyorum. Gelelim senin dediğine inan çok yardımcı olmak isterdim ama belli olmaz. bişi diyemem. Bilgili arkadaşlar yardımcı olur sanırsam.

18 yaşımda internet sayesinde aylık gelirim 15.000tlyi buluyor. Devlet gibi boş işlerle uğraşmak yerine bir sene ingilizceye kafa yorup yurt dışına çıkmayı düşünürsen Türkiye'deki saçma eğitim sisteminin kurbanı olmamış olursun ve ileride işe girdiğinde emeğinin hakkını alırsın.

18 yaşımda internet sayesinde aylık gelirim 15.000tlyi buluyor. Devlet gibi boş işlerle uğraşmak yerine bir sene ingilizceye kafa yorup yurt dışına çıkmayı düşünürsen Türkiye'deki saçma eğitim sisteminin kurbanı olmamış olursun ve ileride işe girdiğinde emeğinin hakkını alırsın.
Sen napıyorsun o kadar kazanarak. İnternettenden ot mu satıyorsun. Ben youtube sarmıştım. onada reklam lazım. 120 $ dolar birikti. oda 1 senede.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı