2005 doğumlu biri için 1.65 boy iyi mi?

Beyler bayanlar bir şey sormak istiyorum. 2005'liyim, boy 165 ve ben 1.72 civarında bir şey olmak istiyorum. Ergenlige 12.5 yaşında girdim, şu anda 15.5 yaşındayım. Bir ağabeyimin boyu 1.76 gibi, diğer ağabeyim benden 2 santim kısa. Ben de 1.72 gibi bir şey olmak istiyorum. Ya da 1.70. Bunu geçmek sizce daha uzar miyim basketbol oynarsam? Bu beni çok korkutuyor gerçekten.

Amacın 1 70 ise 170 olursun.

Tam 14 yaşındayım. Boyum 173, kilom 58. Sürekli olarak basketbol oynuyorum ama boyum engel oluyor. Geçen sene 165'misim. Daha uzayamam gibi geliyor. Babam 170, annem 167, dedem 188.

Neden öyle geliyor? Anlamadım.

Ne yapayım benim genetiğin. Böyle:/

O fazla uzun kafana takma. Senin boy normal. Uzarsın daha. Uzama durmaz, süt boy uzatmaz kemikleri geliştirir. Basketbol oyna. Potasyum tüket ( muz, kuruyemiş ). En az 2 tabak yemek ye. 21 yaşına kadar vaktin var. Barfiks demirine asılmak boy uzatmaz. Yüz, basketbol ve voleybol falan oyna.

Neden öyle geliyor? Anlamadım.

O fazla uzun kafana takma. Senin boy normal. Uzarsın daha. Uzama durmaz, süt boy uzatmaz kemikleri geliştirir. Basketbol oyna. Potasyum tüket ( muz, kuruyemiş ). En az 2 tabak yemek ye. 21 yaşına kadar vaktin var. Barfiks demirine asılmak boy uzatmaz. Yüz, basketbol ve voleybol falan oyna.

Teşekkür ederim cevap verdiniz için bugün doktora gittim 168 olmuşum doktor komiklerin yani plakların çizgi gibi hala açık dedi 3 4 santim daha uzarsın dedi çok mutlu oldum:) ama spor yapmazsam bir şey bekleme dedi doktor

Beyler bayanlar bir şey sormak istiyorum. 2005'liyim, boy 165 ve ben 1.72 civarında bir şey olmak istiyorum. Ergenlige 12.5 yaşında girdim, şu anda 15.5 yaşındayım. Bir ağabeyimin boyu 1.76 gibi, diğer ağabeyim benden 2 santim kısa. Ben de 1.72 gibi bir şey olmak istiyorum. Ya da 1.70. Bunu geçmek sizce daha uzar miyim basketbol oynarsam? Bu beni çok korkutuyor gerçekten.

Sağlıklı bir insan 20 yaşına kadar gelişim süreci devam eder. Boyun bir anda da atabilir yavaş da uzayabilir. Basketbol sana sadece Max 2 cm katar o da epey oynarsan. Demek istediğim kemiklerine dikkat et özellikle bel sağlığına ağır yükün altına girme artislik yapacağım diye sağlığından olursun. Bu lafı kimse önemsemiyor ama insanın başına gelince nasıl tutuşuyor bir bilseniz kişi kendinden bilir işi...

12 yaş ile 18 yaş arasında hiç spor yapmadan sadece doğal süt ve bebe bisküvisi ile büyüdüm günde ortalama yarım kilo süt 250 gram bebe bisküvisi yedim. Boyum sadece yiyerek 1.60 dan- 1.96 ya kadar uzadı. Sülalemde en uzun benim benden sonra en uzun 1.76 :D

Geri
Yukarı