2019 Yılında İnternet Kafe Açılır mı ?

2019 Yılında İnternet Kafe Açılır mı ?

• Oy verenlerin toplamı
    127
Öncesinde iyi analiz yapman lazım insanların yaşam tarzı belirliyor orada iş yapacak işletmeleri. Tanıdığım internet kafe sahibi var para basıyor bazıları da sinek avlıyor denemeden bilemezsin herkes birşeyler söyleyecektir.

Günde 100 kişi gelse, saati 1 TL olsa, günde 100 TL yapar. 100 kişi ortalama olarak 3 saat kalsa 300 TL yapar. Saati 2 TL olsa 600 TL yapar. Yani günde 600 TL kazanıldığını varsayarsak ayda 18000 TL yapar. Günde 100 TL kazandırdığını varsayarsak ayda 3000 TL yapar. Asgari ücret günlük 85,29, aylık 2020,90 TL olduğunu varsayarsak yine iyi bir rakam.

Günde 50 kişinin geldiğini varsayarsak ve saatinin 2 TL olduğunu varsaysak bile asgari ücreti geçiyor.

Saatini 3 TL 'den başlayıp zaman olarakta yaz tatili sonunu denk getirip açarsan, okul sonrası her gün dolu olur eminim. 2 saatten günde 100-150 kişiden 750TL günlük hasılat. 375x25(Her gün aynı olmaz diye kırp.) Aşağı yukarı 20K. İşini bilen 1-2 kişi koysan. Rahat 6-8K kar

Günde 100 kişi gelse, saati 1 TL olsa, günde 100 TL yapar. 100 kişi ortalama olarak 3 saat kalsa 300 TL yapar. Saati 2 TL olsa 600 TL yapar. Yani günde 600 TL kazanıldığını varsayarsak ayda 18000 TL yapar. Günde 100 TL kazandırdığını varsayarsak ayda 3000 TL yapar. Asgari ücret günlük 85,29, aylık 2020,90 TL olduğunu varsayarsak yine iyi bir rakam.

Günde 50 kişinin geldiğini varsayarsak ve saatinin 2 TL olduğunu varsaysak bile asgari ücreti geçiyor.
Adam 15 masa diyor günde 3 saat otursa herkes ortalama 60 kişi oturur saati 2 TL den 360 falan yapar günlük o da en iyi ihtimal bindiği otobüsün sefer başına bıraktığı parayı hesaplayanlar geldi aklıma. :)

Mekanında çalışma saatlerin, temizliğin, verdiğin hizmet önemli, ben işyeri konusunda çok titiz davranılması gerektiğini düşünüyorum 500 kere düşünüp 1 kere karar verilmeli.
Ticaret bu batabilirsin de köşeyi dönebilirsiniz de, internet kafe elbette hala talep olsa da eski devir yok nedeni insanların alıp kendi evinde oynaması ama dediğiniz gibi sıra var ve sizinde yapacağınız sistemler kuvvetli olursa olabilir,
Ayrıca işyerinde tost vb. ürünler satılıp ek kar marjı sağlanabilir,
Ek olarak yukarda arkadaşlarda söylemiş bilardo masası, playstation gibi aletler konulup kar edilebilir,
Yine de senin muhasebe yapman gereken bir durum bu ilk yer açıldığı gibi tutmaz kolay kolay dostum bunu da unutma ,
Minimum 3-4 ay gerekir tutabilmen duyulabilmen için, başarılar diliyorum sana :)

Açar açmaz tutmaz demeyin, açtığı zaman çok önemli. İnternet kafesi az olan bir yerde kış ayını denk getirirse rahat masa kapatır. Ama tavsiyem bu işe gireceksen minimum 150K ile gir. Masa sayısını yine 15 tut ama ortamı konforlu yap, konsol ekle, içecek yiyecek, bekleyenler için bedava internete girebilecekleri küçük bir oda mesela rahat. Dizayn çok önemli. En basitinden kafamda şöyle bir mekan var benim. 1 ADET KONSOL ODASI. 1 ADET YÜKSEK DONANIMA SAHİP BİLGİSAYAR ODASI . 1 ADET ORTA SEVİYE DONANIM BİLGİSAYAR ODASI . BEDAVA İNTERNET MEVZUSU İÇİN ODA. TUVALET. HESAP ÖDENEN YER + KAFETERYA ( TOST VS ) . Böyle bir mekan ister istemez yer kapatır. Müşteri çekmesinden çok tutabilmesi önemli. Hijyen için dikkat edeceksin. Senin asıl işin internet kafe olacak. 1 Adet PS için personel, 1 veyahut 2 adet bilgisayar için personel koysan yeterli olacaktır. İşe küçük girersen büyütmesi zor olur. İşe iyi başlarsan kafan rahat olur. Tabi her türlü risk barındırıyor, sonuçta bir şey satıyorsun alıcı olmaması doğal :) .
Şöyle kafadan sallama çizim yaptım mesela geliştirilebilir :) .

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 56

Geri
Yukarı