2020 F1 sezonun en iyileri kimlerdi size göre?

Araca geçen seneki illegal motoru taksalardı ne olurdu acaba, çok merak ediyorum...
Bu sezondan daha iyi olsalar bile şampiyonluk için yeterli olmazdı. O motor şimdiki motordan en az 60 beygir daha güçlüydü daha fazla da olabilir. SF1000 modelinde sürüklenme sorunu da vardı, şaşi olarakta araç iyi değildi. Bazı yarışlarda Alfa Romeo'dan bile geride kaldığını görmüşsündür bu sene. Alfa Romeo'nun araç konsepti gereği top speed hızlarda Alfa Romeo araçları üst sıralarda yer alıyordu, motoru aşırı güçsüz değildi o kadar elbette rakiplerine göre çok geride ama Ferrari şasi olarak iyi araç yapsaydı da bu motor ile daha yukarılarda bitirebilirdi. Mesela Mercedes araçları top speed hızlarda bu sene genel olarak en yavaş araçlardan biriydi araç konsepti gereği ama ne kadar hızlı olduklarını gördün. Top speed hızları her zaman doğru bir yol göstermez böyle aldatıcı da olabilir.
Ferrari Türk futbolunun Fenerbahçesidir.
Galatasaray'ıdır.

En güzel görünen araç: Mclaren MCL35, Mercedes W11
Bunları yazarken Ferrari'nin 1000. yarışına özgü renkle çıktığı Mugello yarışındaki aracı unutmuştum. Bence o araç en güzel görünen araçtı.

1610450090698.png

1610450114225.png

Bunları yazarken Ferrari'nin 1000. yarışına özgü renkle çıktığı Mugello yarışındaki aracı unutmuştum. Bence o araç en güzel görünen araçtı.

Eki Görüntüle 831566

Eki Görüntüle 831567
Mugello için en iyi araç buydu. Fakat sezon geneline bakarsak. Mercedes'in No To Racism temalı siyah mercedes çok iyiydi. Parlak siyahın üzerine gümüş oklar ve Petronas'ın turkuaz rengi detaylarıyla mükemmel bir renk düzeniydi.

Mugello için en iyi araç buydu.
Mugello da Mercedes aracı da aynı sezon genelindeki renk düzenini kullanıyordu. Mugello en iyi Ferrari demek garip bir yorum. Mesaj bakımından Mercedes'in renk düzeni anlamlı elbette. Göze de hoş gelen bir renk. Zevkler görecelidir neticede, Mclaren ve Mercedes güzel görünüyordu bu sene ben de beğendim. Mugello SF1000 modelindeki renk benim daha çok hoşuma gitti, Ferrari taraftarı olduğum için kırmızının yeri bizde ayrıdır her zaman.

En iyi pilotlar: Hamilton, Perez, Verstappen, Leclerc, Gasly, Riccardo, Sainz, Russell.

En kötü pilot: Latifi ve Albon

En iyi takımlar: Mercedes, Mclaren, Alpha Tauri, Racing Point

En kötü takımlar: Ferrari, Williams, Haas ve Alfa Romeo

En heyecanlı yarışlar: İstanbul GP, Monza, Portimao, Sakhir GP, Mugello GP

En sıkıcı yarışlar: İspanya, İmola, Rusya

En sürpriz sonuçlar: Perez ve Gasly'nin elde ettikleri yarış galibiyetleri

En iyi motor: Mercedes

En kötü motor: Ferrari

En dayanıklı motor:
Renault

En dayanıksız motor: Mercedes

Hayal kırıklığı yaratan pilotlar: Bottas, Ocon, Vettel, Stroll

En iyi şasi: Mercedes

En kötü şasi: Ferrari

En iyi araç: Mercedes W11

En kötü araç: Ferrari SF1000

En güzel görünen araç: Mclaren MCL35, Mercedes W11, AlphaTauri-Honda AT01

Takvime yeni giren en iyi pistler: İstanbul Park, Mugello, Portimao

En iyi pit stop ekibi: Redbull

En kötü pit stop ekibi: Ferrari

En dikkat çeken kaza: Grosjean'ın Bahreyn kazası

En iyi takım patronu: Toto Wolf(Mercedes), Andreas Seidl (Mclaren), Franz Tost(Alpha Tauri)

En kötü takım patronu: Binotto

En iyi mühendis: James Allison

James Key(Mclaren) ve Jody Eggington(Alpha Tauri) bu iki mühendiste çok iyiydi.

En kötü mühendis: Simone Resta

En iyi sürüş: Perez Sakhir GP, Gasly-Monza

En iyi pole: Stroll Türkiye GP

En iyi ilk tur: Kimi Raikkonen Portimao GP

En iyi start alan pilotlar: Giovinazzi ve Sainz

En kötü start alan pilotlar: Bottas ve Russell

En iyi geçiş: Russell'in Bottas'a Sakhir pistinde yaptığı atak

Yılın en iyi sıralama pilotları: Hamilton, Leclerc, Russell, Riccardo, Perez

Yılın en kötü sıralama pilotları: Latifi, Albon, Vettel, Ocon

Yılın en iyi geçiş yapan pilotları: Perez, Sainz, Gasly, Riccardo

Yılın olayı: Grosjean kazası ve Ferrari'nin performansı
Hamilton her sene şampiyon oluyor. Arada bir belki kaybeder.

Hamilton her sene şampiyon oluyor. Arada bir belki kaybeder.
Mercedes 2014 yılından beri çok üstün, Hamilton da kusursuz sürüyor. 2017 ve 2018 yılında Ferrari yaklaştı ama yine başaramadılar. Tarihin en başarılı dominasyonu Mercedes, tarihin en hızlı aracı Mercedes W11.

Geri
Yukarı