2023'te Ay’a Çıkıyoruz!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Atatürk'ün kemikleri sızlıyor. Onlarca şehit vererek koruduk bu toprakları ama bir tane adam gelip, parça parça Katar'a satıyor. Umarım öteki tarafta hesaplarını sizlere sorarlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Türkçe ile yazılmıyor mu bu? Müslüman olunca illa Arapça yazmak ile zorunda mıyız? Arapları zerre sevmem ve dillerini de zerre sevmem. 1. Dünya Savaşı'nda bize ihanet edenlerin dilleriyle yazmak zorunda değilsin.
Arapları zerre sevmem ne ya?1.Dünya savaşında tüm Araplar referandumla mı arkamızdan vurdu bizi?Tartışmanızı okudum ve taraf tutmuyorum fakat ırkçılık iyi birşey değildir.

Kardeşim doları önemsemeyin diyorsun. Aldığımız her şey dolarla. Niye saygı duyayim?
"Kardeşim" doları önemsemeyin yazdığım kısmı alıntılar mısın öncelikle?
Anlattıklarımı anlayamıyorsan sorarsın daha açık anlatırım. Kafana göre yaptığın yorumlamadan sonra ona göre cephe alman komik.

Ben doları önemsemeyin demedim. Türk parasının dolar karşısında değerinin düşük olmasını bu projeye engel olarak sunan, aynı cümlenin içerisinde alım gücünden şikayet eden arkadaşa yanıt olarak; alım gücünün olmasının değil üretim gücün olması gerektiğini, buna verilebilecek en iyi örneğin Çin olduğunu, Çin yerel para birimi olan YEN'in dünya pazarında özellikle dolar karşısında çok değersiz olduğunu lakin üretim gücü yüksek bir ülke olduğu için zaten dolara ne ithalat ne ihracatta ihtiyacı olmadığı için parasının dolar karşısında çok değersiz olmasının hiçbir anlamı olmadığını, madem alım gücünden şikayet ediyor, o halde önce üretim gücü artması için yapılan yardımları suistimal eden kişiler olduğunu göz önünde bulundurması gerektiğini, bu kişilerin suistimal ettiği kaynaklar yüzünden artmayan üretim gücünün aynı orantıda alım gücünü düşürdüğünü belirttim. Dolar Türk parasının karşısında güçlü olsa bile, bunun bizi etkilememesini sağlamak için yapılan çalışmalar bu ülkenin kendi halkı tarafından suistimal ediliyor. Eğer edilmese nasıl olurdu örneğini de Çin üzerinden verdim zaten.

Saygı duymanı gerektiren hiçbir şey yok zaten. Son birkaç sayfada yazdıklarınız ve yine aynı sayfalarda gördüklerim kadarıyla bu forumda benim gözümde troll'den başka bir şey değilsiniz. Fikrime, düşüncelerime veya reddettiğiniz gerçeklere saygı duymamanız beni memnun ediyor zaten. Sizinle aynı fikirde olmak, sizde bir değişiklik olmayacağına inandığım için muhtemelen benim bir yerlerde hata yapıyor olduğum anlamına gelir. Umarım o günleri hiç görmeyiz.

Atatürk'ün kemikleri sızlıyor. Onlarca şehit vererek koruduk bu toprakları ama bir tane adam gelip, parça parça Katar'a satıyor. Umarım öteki tarafta hesaplarını sizlere sorarlar.

Borsa İstanbul'un Katar tarafından satın alınan yüzde 10 hissesi, 2015'te Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından satın alınmış olan hisseden oluşuyor.
🤔 🤔 Atatürk'ün kemiklerini cahil genç nesil sızlatıyor bence..

Yanlış düşüncelere biraz yorum yapıp gideceğim; roketi biz yapıp göndermeyeceğiz, Roscosmos aracılığı ile Soyuz roketi kullanılıcak. Hatta Roscosmos başkanı 2018’de bununla ilegili bir açıklama yapmış, hem eğitimi verecekler hem de götürecekler. Bu bütçe ile gidilemeyeceği konusuna kısmen katılıyorum çünkü Soyuz ile ISS’e gitmenin bedeli az bir meblağ değil. Planlar 2023 için yapıldığı için bütçenin ayaralanabileneciğini düşünüyorum. Yolumuz açık olsun. 😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı