2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse kimseyi zorla götürmüyor, verirsin 50bin TL 3 hafta hanımcılık yaptırırlar geri gelirsin. Eline ne silah deyer ne de ayağına bir taş deyer.

Zorunlu askerlik de kalkar ise bu ülkeden artık beklentim kalmıyor.
Sizin gibi yobazlar ve cahiller var oldukları sürece, bizim de sizin gibilerden bir beklentimiz yok. :)
@G3BEN

Hayatta önemli bir role sahip olmayan insanlar askerliği bir şey sanıyor işte.

1 milyon askeri sen ne yapacaksın? Örneğin Rusya, dünyanın en büyük ordularından birisi, ama profesyonellik kavramı orduda olmadığı için o büyük ordu bir şey yapamadı. Türkiye'ye ortalama 600.000 bin profesyonel asker yeterli. İlla 1 milyon olması gerekiyorsa büyük çoğunluğunun profesyonel olması gerekiyor.

Ne Dersen'de NATO kafa NATO mermer anlatamazsım cahil işte vatan görevi diye bunu kekliyecekler bırak inansın askere gittiğinde bize hak verecek.

Ben askere gittim geldim yaş geçti. Şunu da ilave edeyim daha önce dediğim gibi gerekli mercilere dilekçe verip gelmeyen kişiler de vardı.
Gitmek istemeyene saygım var. Sizin de gidene saygınız olsun.
İlla bedelli askerlik için başvuru yapmanıza gerek yok. Zaten bedelli askerlik uygulamasını desteklemiyorum.
Profesyonel ordu kurulmasını destekliyorum. Gönüllü maaşlı askerliği yani. İsteyen gitsin, parasını alıp orduda yerini alsın.
Tekrar söylüyorum askerlik zorunlu ama silahlara ve savaşa karşı olduğunuzu (en basit şekliyle yani) belirtirseniz muaf olabiliyorsunuz.
Bu kadar büyütmeye gerek yok.

Ben askere gittim geldim yaş geçti. Şunu da ilave edeyim daha önce dediğim gibi gerekli mercilere dilekçe verip gelmeyen kişiler de vardı.
Gitmek istemeyene saygım var. Sizin de gidene saygınız olsun.
İlla bedelli askerlik için başvuru yapmanıza gerek yok. Zaten bedelli askerlik uygulamasını desteklemiyorum.
Profesyonel ordu kurulmasını destekliyorum. Gönüllü maaşlı askerliği yani. İsteyen gitsin, parasını alıp orduda yerini alsın.
Tekrar söylüyorum askerlik zorunlu ama silahlara ve savaşa karşı olduğunuzu (en basit şekliyle yani) belirtirseniz muaf olabiliyorsunuz.
Bu kadar büyütmeye gerek yok.

Nasıl muaf olacağız söylersen reis bizde gitmeyelim.

Bir milliyetçi olarak söylüyorum; zorunlu askerlik sadece zorunlu olarak kaldı. Artık askerlik kısmını size yaptırmıyorlar onun yerine ayak işlerini yapıyorsunuz. Bunun üzerinden milliyetçilik yapmayın komik duruma düşüyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı