2600X ile tam verim nasıl alırım?

lusive

Hectopat
Yer
Saratov
2600X + 1660 Super kullanıyorum, tam verimi nasıl alırım? Mesela render performansının iyi olup olmadığını nasıl öğrenebilirim/test edebilirim? Ayrıca FC5'te yüksek ayar/düşük ayar fark etmeksizin düşük FPS oluşuyor, VRAM kullanımı da çok az, monitörüm 900P ondan dolayı olabilir mi? Asıl sorum dediğim gibi 2600X'in performansının iyi olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinebench ile render performansını test edebilirsin. Grafik kartın o işlemci için biraz darboğaz yapabilir, fps kayıpların bu yüzdendir muhtemelen. 8Gb Ram kullanıyorsan, sistem hdd üzerine kuru ise fps kayıpları yine yaşaman normaldir.

Cinebench ile render performansını test edebilirsin. Grafik kartın o işlemci için biraz darboğaz yapabilir, fps kayıpların bu yüzdendir muhtemelen. 8Gb Ram kullanıyorsan, sistem hdd üzerine kuru ise fps kayıpları yine yaşaman normaldir.
R5 2600X ile 1660 Super nasıl bir darboğaz oluyor? Recep baltaş sistem toplama rehberinde R5 2600X ile 1660Ti kullanmıştı. R5 1600AF bile 1660Super besleyebiliyor, FPS kayıplarının monitörüm 900p olduğu için yaşadığımı düşünüyorum.

R5 2600X ile 1660 Super nasıl bir darboğaz oluyor? Recep baltaş sistem toplama rehberinde R5 2600X ile 1660Ti kullanmıştı. R5 1600AF bile 1660Super besleyebiliyor, FPS kayıplarının monitörüm 900p olduğu için yaşadığımı düşünüyorum.
Yazdığım şeyi tekrar okuyunca yanlış anlamanı normal buldum. 900p olarak kullanman darboğaz yapacaktır demek istedim. Aynı şeyi söylüyoruz aslında. 8gb ram kullanman ve hdd üstüne sistem kurduysan bunlar da etkili olabilir demek istemiştim.

Yazdığım şeyi tekrar okuyunca yanlış anlamanı normal buldum. 900p olarak kullanman darboğaz yapacaktır demek istedim. Aynı şeyi söylüyoruz aslında. 8gb ram kullanman ve hdd üstüne sistem kurduysan bunlar da etkili olabilir demek istemiştim.
XPG 512 GB M2 SSD kullanıyorum, RAM'im 16 GB dual channel, 900p'de darboğaz yaptığını düşünüyordum zaten emin olmak istedim, cinebench testini uygulayayım. Maalesef 1080p monitörüm yok, sürünüyorum 900p'de.
Cinebench'de İlk test 2667 sonra 2727 puan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı