266 bin sayısal sıralamada bilgisayar odaklı üniversite tercihinde öneri

melopit

Hectopat
Sayısalda 266 bine girdim. Sizce nasıl bir üniversite ve bölüm tercihinde bulunmalıyım? Öneride bulunabilecek var mı? Bilgisayar odaklı olursa benim için daha iyi olur.

Sizce kötü(adı çok bilinmeyen) üniversitelerden birinde bilgisayar mühendisliği mi tercih etsem yoksa 2 yıllık en azından adı olan bir üniversite mi tercih etsem? Ayrıyeten 2 yıllık seçersem 4yıllığa DGS ile geçiş yapmak ne kadar zor olur? Şimdiden teşekkürler.

Sizce kötü(adı çok bilinmeyen) üniversitelerden birinde bilgisayar mühendisliği mi tercih etsem yoksa 2 yıllık en azından adı olan bir üniversite mi tercih etsem? Ayrıyeten 2 yıllık seçersem 4yıllığa DGS ile geçiş yapmak ne kadar zor olur? Şimdiden teşekkürler.

2 yıllık mezun olup 4 yıllık geçiş zor. Kontenjan az çok yüksek puan çıkarmanız lazım. Puanınız yetiyorsa 4 yıllık yazın.

2 yıldan 4 yıla geçiş zor. Daha iyi yapabileceğini düşünüyorsan tavsiyem mezuna kalman.

İlk sınava giriş senen ise mezuna bırakıp daha iyi bir sıralamayı elde edebilirsin. Şahsi olarak 266 binden okuyacağın mühendislik sana bir şey katmayacaktır, Udemy kurslarından farksız olacaktır.

Türkiye'de daha çok diplomaya baktıkları için,bilgisayar mühendisliği diploması işe yarayacaktır...

Bu arada sayısalda yalnızca 390 bin kişi barajı geçebilmiş sanırsam...düşük bir yer yazsam gelme olasılıgı artmış manasına mı geliyor bu yoksa hiç etkilemiyor mu ?
Türkiye'de daha çok diplomaya baktıkları için,bilgisayar mühendisliği diploması işe yarayacaktır...

Bu arada sayısalda yalnızca 390 bin kişi barajı geçebilmiş sanırsam...düşük bir yer yazsam gelme olasılıgı artmış manasına mı geliyor bu yoksa hiç etkilemiyor mu ?
Adana ATÜ, gibi yeni açılan bir üniversitede eğitim ne kadar iyi olur yoksa köklü bir yere gitmek daha mı faydalı olur ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı