3 ayda 23 kg almak normal mi?

Jon Snoww

Picopat
Yer
Winterfell
Daha fazla  
Meslek
Subay (Öğrenci)
Arkadaşlar yıkıldım duygusal açlık mı var bilmiyorum doymuyorum. Artık sürekli dizi izleyerek yemek yiyorum bütün gün. Normalde orta kilolu insanken artık 124 kg bir obezim. Nasıl düzeltebilirim bunu?
Arkadaşlar yıkıldım duygusal açlık mı var bilmiyorum doymuyorum. Artık sürekli dizi izleyerek yemek yiyorum bütün gün. Normalde orta kilolu insanken artık 124 kg bir obezim. Nasıl düzeltebilirim bunu?
Pardon 4 ayda 33 kg

Normal zamanda normal değil ama karantina da sürekli evde oturulduğu için öyle. Bir bana yaradı sanırım bu karantina :D

Eski kıyafetlerime bakıp ağladım gerçekten :)
Evet kilo vermek zor ama imkansız da değil. Günlük spor ve dengeli beslenme ile eski kıyafetlerine sığarsın tekrar. Ben karantinadan önce 100 kiloydum şuan 78. Hiç veremeyeceğimi düşündüm ama kendini spor yapmaya motive edersen çok rahat veriliyor.

Son düzenleme:
Ben çevremde kilo kaybı ve artışı yaşayan insanlar görüyorum karantinada. Öncelikle yaşadığınız durum gayet normal, bunu bilin. Yeme düzeninizde değişikliğe gitmeniz gerektiği aşikar.
Lütfen sağlığınza dikkat edin, kilo özellikle kalp açısından sıkıntı çıkarıyor.

Kalori sayın, 1300 kalori üstünü geçmeyin, çok yağlı şeyleri yemeyin, ekmek olarak tam buğday ekmeği yiyin, şeker oranı fazla olan şeyleri de içmeyin. Mesela ufak bir kutu çikolatalı sütte(200 ml) 18 gram şeker var.

Eğer istersen sana öneride bulunabilirim. 5-6 ay süreyle 20 kilo verdim. Kortizol tedavisi dolayısıyla almıştım ben kiloyu ama. Diyetisyene gitmedim, spor salonuna gitmedim. İnternetten araştırarak kendime uygun sabit bir beslenme düzeni oluşturdum ve yürüyüş+evde mini egzersiz yaptım :) .

Eğer istersen sana öneride bulunabilirim. 5-6 ay süreyle 20 kilo verdim. Kortizol tedavisi dolayısıyla almıştım ben kiloyu ama. Diyetisyene gitmedim, spor salonuna gitmedim. İnternetten araştırarak kendime uygun sabit bir beslenme düzeni oluşturdum ve yürüyüş+evde mini egzersiz yaptım :) .
Teşekkürler kaç kalori alıyordunuz günde kaç öğün, Yürüyüş haftada kaç gün ?

Geri
Yukarı