30 Gbps metro Ethernet internet incelemesi

Buyurun hocam fakat bu testler gerçeği yansıtmaz çünkü tarayıcının en fazla desteklediği değerler bunlar. Videoyu izlediyseniz göreceksiniz tarayıcı belli hızların üzerine çıkamıyor.

1701158808481.png

1701159064348.png

1701159188313.png

Ne işle meşgulsunuz hocam ayıptır sorması 😀
Yazılım mühendisiyim hocam.

Maşallah. 😅 ne için aldığınızı soracaktım fakat meraktan almışsınız. Aylık internet kullanımınız kaç GB oluyor?
Hocam routera göre bu ay 6 TB kullanım yapmışız. Bunların bir çoğu hız testinden kaynaklı ama.

Metro internette size özel hat çekmeleri normal hocam. Genel prosedür gereği böyledir. Aslında bu hizmet ticaridir. Denemek için bile verdiğiniz bedel çok yüksek. Hayırlısı olsun.
Doğrudur hocam, bireysel olarak alamıyoruz. Şirketim adına aldım ben.

@furkankadirguzeloglu son attığınız fotoğraftaki hız testi dediğiniz gibi tarayıcıdan kaynaklıdır ama diğer ikisi ping için testti zaten, hız için değildi. İkisinde de sonuçlarınız harika. İlk attığınız fotoğraftaki sitede test biraz sürüyor. Aşağıda grafikler çıkması lazım. Rica etsem orayı da atar mısınız? Binevi stres testi gibi düşünebilirsiniz. Tam sonuçları merak ettim.

nPerf testi de yaptınız mı ayrıca? O da uygulama olarak indirilebiliyor.

1) 30G Ethernet kartı yok,
2) +10Gbps ise anlaşma sfp+ portu verirler en fazla qsfp 40G portu vermezler GPON ile de bunu alamazsın öyle bir teknoloji yok TR de

Türk Telekom MikroTik kullanmıyor söylediğin SW asla yok, GPON altyapı da olmaz zaten PON modülü lazım.

İliklerine kadar fake post :D

2) +10Gbps ise anlaşma sfp+ portu verirler en fazla qsfp 40G portu vermezler GPON ile de bunu alamazsın öyle bir teknoloji yok TR de

Türk Telekom MikroTik kullanmıyor söylediğin SW asla yok, GPON altyapı da olmaz zaten PON modülü lazım.

Fiyatları söyleyemiyormuş ama tuzluymuş bak sen :D 30 Gbps metro internetin fiyatını ben yazayım o zaman. 2.113.201TL (İki milyon yüz on üç bin iki yüz bir)

Kanalında hile videoları paylaşan bir hilecinin yine hileyle yaptığı bir oyun moderatör arkadaşlar dikkate alır umarım.

Dosya Ekleri

• TT.PNG
    TT.PNG
    3,5 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleyen: Moderatör:
GPON olarak aldığımı söylemedim hocam. Konuyu iyice okursanız elimdeki ayrı bir GPON hizmeti olduğunu bunla aralarındaki ping farklılıklarını göstermek istedim
30G Ethernet kartı olduğu iddia etmedim. Sfp ise 40G çünkü ellerinde o vardı. Zatan bunun ücretini benden çıkardılar.
Türk Telekom Huawei, ZTE, Nokia ve MikroTik ile anlaşmalı ve stok durumuna göre, bağlı olduğum santrale göre değişkenlik gösterebiliyor.
Fiyatları söyleyemiyormuş ama tuzluymuş bak sen :D 30 Gbps metro internetin fiyatını ben yazayım o zaman 2.113.201TL (iki milyon yüz on üç bin iki yüz bir)
Bilmediğiniz için anlatayım konuda detaylandırdığım gibi 10 Gbps üzerinden anlaşıldı fakat 30 Gbps geliyor şu anda bunun gerçek olup olmadığı hakkında fikrim olmadığı belirttim. Uygulama sapıtmasıda olabileceğini de söyledim. Ek olarak hiçbir sunucunun bu hızlara yanıt veremediği için net bir şey diyemediğimide söyledim. Fiyatlandırma konusundada o gördüğünüz liste ile alakası yok elbette o kadar yüksek mevlalar ödenmiyor. Ekipler bulunduğunuz lokasyona göre size bir fiyatlandırma çıkarıyor. Biraz araştırırsanız bu işin teklif ve onaydan ibaret olduğnu anlarsınız. Şirket olarak başvuru yapıyorsun size özel bir teklif sunuluyor. Bunun detaylarınıda paylaşmak yasak olabileceğinden paylaşmadım. Fiyat olarak şunuda söyleyebilirim Türk Telekom alt yapısında diğer firmalarda metro ethernet sağlayabiliyor fiyatlarını incelediğiniz zaman 15-20 Bin tl arasına 10 Gbps verebildiklerini görürsünüz.
Kanalında hile videoları paylaşan bir hilecinin yine hileyle yaptığı bir oyun moderatör arkadaşlar dikkate alır umarım.
Konunun bununla uzaktan yakından alakası yoktur herhangi reklamlı bir içerik paylaşılmamıştır.
Değil hocam ben bunu şirketim adına aldım her tür veriyi de gerek fotoğraf olarak gerek video olarak paylaştım. Zaten videoda ip adresim görünüyor.

@furkankadirguzeloglu son attığınız fotoğraftaki hız testi dediğiniz gibi tarayıcıdan kaynaklıdır ama diğer ikisi ping için testti zaten, hız için değildi. İkisinde de sonuçlarınız harika. İlk attığınız fotoğraftaki sitede test biraz sürüyor. Aşağıda grafikler çıkması lazım. Rica etsem orayı da atar mısınız? Binevi stres testi gibi düşünebilirsiniz. Tam sonuçları merak ettim.

nPerf testi de yaptınız mı ayrıca? O da uygulama olarak indirilebiliyor.
Elbette müsait olunca paylaşırım değerleri.

@NetCloud aldığınız ekran görüntüsünün linkini atar mısınız lütfen?

Buyurun hocam ben atayım: TT Metro Ethernet İnternet | Türk Telekom
Gördüğünüz fiyatlar taahhütname olmayan ücretlerdir.
İlgilenen için Türk Telekom altyapısında diğer firmaların fiyatlandırmaları da şu şekildedir:

Şu anda en uygun fiyat Comnet'e aittir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun hocam ben atayım: TT Metro Ethernet İnternet | Türk Telekom

Gördüğünüz fiyatlar taahhütname olmayan ücretlerdir.
Bu durumda diyorsunuz ki linkteki fiyatlandırma taahhütsüz paket olup siz taahhütlü anlaşma yaptığınızdan linkteki fiyatın tahmini %90'ından daha ucuz bir fiyat ödüyorsunuz. Doğru mu anladım?

İlgilenen için Türk Telekom altyapısında diğer firmaların fiyatlandırmaları da şu şekildedir:
Şu anda en uygun fiyat Comnet'e aittir.
Bu attıklarınızdan sonra anlaşıldı. Oturmamış bir piyasa olduğundan böyle absürt fiyatlandırmaları mevcut. Siz TT altyapısından Comnet ile mi anlaşma yaptınız?

Bu durumda diyorsunuz ki linkteki fiyatlandırma taahhütsüz paket olup siz taahhütlü anlaşma yaptığınızdan linkteki fiyatın tahmini %90'ından daha ucuz bir fiyat ödüyorsunuz. Doğru mu anladım?
Hocam ben dijital kanallardan başvuru açmadım, direkt müdürlük ile görüşme sağlamıştım. Liste fiyatları paylaştığım linkten çok daha uygundular. Fiyatlandırma Metro Ethernet'te çok farklılık gösteriyor. Bulunduğunuz yer, lokasyon bile fiyatı çok etkiliyor. Ben merkezi bir yerde olduğum için sadece 100 metre kazı yapıp kablo çekmeleri yeterli olmuştu. Üzerine 24 ay taahhütname yapınca fiyat 30 bin TL'nin altına düştü. Fakat şöyle bir durum var, bu fiyatlar, kullanım ücretleri, bir de kurulum ve cihaz ücretleri var. Onlar için yüksek mevlalar ödeniyor. GPON altyapıda olduğu gibi kiralama olayı yok. Direkt cihazları satın alıyorsunuz. Kullanılan router sadece 40 bin TL civarında. Arkadaşın söylediği SPF'lerin ücreti benden alındı. Kimse hayrına iş yapmıyor.

Bu attıklarınızdan sonra anlaşıldı. Oturmamış bir piyasa olduğundan böyle absürt fiyatlandırmaları mevcut. Siz TT altyapısından Comnet ile mi anlaşma yaptınız?
Comnet ile bir bağım yok hocam ben doğrudan Türk Telekom'dan aldım. Ama Comnet ile 10 Gbps alan bir arkadaşımız var Mert Kuşkapan oda bugünlerde video paylaşacak nasıl aldığına dair. Büyük ihtimalle oda abonelik ve ücretlendirmeleri paylaşamayacak yasak olduğu için.

Son olarak açıkcası şaşırmadım gelen yorumlara, bu konuyu teknik kısımları paylaşmak metro ethernet alacaklıları bilgilendirmek veya onlara yardımcı olmak için açtım. Lütfen konu dışı alakasız polemikler yaratmayın. Benim işim bu ve gelirim gideri karşılayacağı için ayrıca meraklı olduğum için ücretini ödedim aldım. Teknik sorularınız varsa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Son düzenleme:
Hocam ben dijital kanallardan başvuru açmadım direk müdürlük ile görüşme sağlamıştım. Liste fiyatları paylaştığım linkten çok daha uygundular. Fiyatlandırma Metro Ethernet'te çok farklılık gösteriyor. Bulunduğunuz yer lokasyon bile fiyatı çok etkiliyor. Ben merkezi bir yerde olduğum için sadece 100 metrte kazı yapıp kablo çekmeleri yeterli olmuştu üzerine 24 ay taahhütname yapınca fiyat 30 bin TL'nin altına düştü. Fakat şöyle bir durum var bu fiyatlar kullanım ücretleri bir de kurulum ve cihaz ücretleri var onlar için yüksek mevlalar ödeniyor. GPON altyapıda olduğu gibi kiralama olayı yok direk cihazları satın alıyorsunuz. Kullanılan roouter sadece 40 bin TL civarında. Arkadaşın söylediği Spf'lerin ücreti benden alındı. Kimse hayrına iş yapmıyor.
Şu an TT'nin 10Gbps liste fiyatı 838.159TL ve Türk Telekom bakkal dükkanı işletir gibi kafasına göre herkese farklı fiyat veremez. İl müdürlüklerinin burada bir indirim inisiyatifi bulunuyor ancak bu oran kamu kurumları hariç hiç bir zaman %30 oranını geçemez.

Bu kadar meraklı biri konu açıyorsa tüm süreci fotoğraflandırır zaten. Sizin konunuzda Speedtest'den hariç bir şey yok ki :D Yav insan en kötü kurulu setupı, routerları, SPF'leri bir çeker, koyar ya. Ama yok en başta Comnet gibi sağlayıcılardan Metro aldığınızı söyleseydiniz inandırıcı olurdu. Ama Türk Telekom asla o fiyatlara metro ethernet vermez. Anca çoluk çocuğu kandırırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı