30 saat sonunda AC Valhalla incelemesi

Her şey iyi hoş oyunda ama oyun bozuk. Save alıyorum FPS 6 ya düşüyor, Fast Travel yapıyorum FPS 6 ya düşüyor. Oyun çıktı ama bugdan geçilmiyor. Bu olayları da her zaman yapmıyor sıkıntı da orada canı isterse yapıyor. Ubisoft adam akıllı güncelleyinceye kadar bıraktım ben oynamayı oyun zevki bırakmadı.

Gerçek AC oyunları serinin ilk 3 (AC 1, AC 2, Brotherhood, Revolution, AC 3) oyunu idi bana göre. Origins, Odyssey ve Valhalla falan bunlar bozar bizi.
Hocam onu demek istiyordum zaten. AC 3'e kadar oynadım diğerlerine pek bakma fırsatım olmadı açıkcası. En son Unity oynamıştım çok az bir süre oynama fırsatım olmuştu sonra oynayamamıştım.

Her şey iyi hoş oyunda ama oyun bozuk. Save alıyorum FPS 6 ya düşüyor, Fast Travel yapıyorum FPS 6 ya düşüyor. Oyun çıktı ama bugdan geçilmiyor. Bu olayları da her zaman yapmıyor sıkıntı da orada canı isterse yapıyor. Ubisoft adam akıllı güncelleyinceye kadar bıraktım ben oynamayı oyun zevki bırakmadı.
Dediklerinizin hiçbirini ben yaşamadım. İşlemci modeliniz ve ekran kartınız ne acaba?

Ya hocam demek istediğim, tarihi yapıları, tarihi olayları olayları gibi kavramları işlemesi. Günümüzdeki oyunlara bakıyorum da, birisinde tanrıça ile savaşıyoruz, birisinde uçan kaçan bi' varlıklarla savaşıyoruz, birisinde dev kurta biniyoruz. Eski AC oyunlarını gerçekten çok severim. Oyunlarını geç, tek tek kitap serilerini okuyup bitirdim. Normalde pek kitap okuyan bir insan değilimdir. Ama o kitapları okuduğumda oyunlardaki sahneler bir bir gözümde canlanıyordu. Çok seviyordum kısaca o eski oyunları. Günümüzdekilere bakınca cidden üzülüyorum.. Sırf yeni nesle ayak uydurmak için güzelim oyun düzenini bozmuşlar..
Haklısın, eskiden babamın getirdiği laptopla AC 1 i en düşük ayarlarda oynardım ve çok beğenmiştim, şimdi peh...

Son çıkan AC serilerinden sadece Valhalla'yı beğendim. Onun haricinde dediklerinize katılıyorum. Bu seriye farklı bir isim gerekli!

Bir yerden sonra tekrar etmeye başlayacaktır, bunu bütün Ubisoft oyunların da görüyoruz. Umarım böyle bir şey olmaz.

AC 4 sonrası oynayamadım, hem sistemim yetersizdi hem de önyargılarım yüzünden. AC serisinin bir arpa boyu yol aldığını düşünmüyorum, siz de söylemişsiniz, sürekli aynı animasyonlar; değişen şeyler grafikler, hikaye ve harita.

Bir yerden sonra tekrar etmeye başlayacaktır, bunu bütün Ubisoft oyunların da görüyoruz. Umarım böyle bir şey olmaz.
Göreceğiz. Ama ben çok umutluyum bu oyunda. Oyunu oynayanlardan da olumsuz bir yorum yok. Bakalım neler olacak.
AC 4 sonrası oynayamadım, hem sistemim yetersizdi hem de önyargılarım yüzünden. AC serisinin bir arpa boyu yol aldığını düşünmüyorum, siz de söylemişsiniz, sürekli aynı animasyonlar; değişen şeyler grafikler, hikaye ve harita.
Valla artık ne kadar muhtaç ettilerse küçük değişikliklerde bile aşırı seviniyorum...

Türkçe yama bekliyorum çıksın, alıp oynayacağım.
İyi inceleme.
Hocam cidden beğeniyor musunuz son çıkan AC oyunlarını ? Cidden soruyorum bu soruyu, dalga geçme amacıyla falan değil yani. Oyunun artık "Assassin" kelimesi ile alakası yok bence. Ubisoft bu son 3 AC oyununu ismini değiştirip farklı bir oyun niteliğinde piyasaya sürmeliydi bence. Adını lekeliyor AC serisinin bu oyunlar bence. "Warrior's Creed" mesela :D
Son üç AC oyunu, Ezio üçlemesinden bile daha iyi. İyi ki Ubisoft bu yolu seçmiş. O ruhsuz Ezio oyunları yerine.

Geri
Yukarı