3000 TL'ye Acer aspire VN7-791G Önerir Misiniz ?

Isınma sorunu her laptopda olacak, sen rahat olsana dostum. Gelmiş burada bu üründe ısınma sorunu olmaz diye deyimler üretiyorsun. Acer'in hangi ürünü "oyunculara özel" adı altında çıkartıldı, ya da hangi ürünü bu güne kadar MSI GE serisi, ASUS ROG serisi kadar sattı? Satamadı, çünkü üst segmente çıkamadı, hep altta kaldı. Tıpkı Casper ve HP gibi.
MSI kaç bin TL'lik ürünlerinde en lüks soğutmayı kullansa bile ısınma sorunundan kaçamıyor, çünkü küçücük dikdörtgen kutu altında yapılabilecek en iyi şey bile ısınma sorununa çözüm olmuyor. Sen laptopu masaüstü bilgisayarlar ile karıştırıyorsun galiba. Acer aldığında tam yük altında 50-55 derece mi olacak sanıyorsun değerlerin? Bence öyle sanman gerek, çünkü öneri yerine gelmiş burada seçtiğin modeli savunuyorsun.

Söylesene bana, bu güne kadar Acer'in hangi ürünlerini kullandın? Çalıştığım firmada her gün ısınma sorunu şikayetlerinden bıktığımız ve çözüm üretemediğimiz Acer, Casper, HP gibi marka laptoplara bir şekilde çözüm bulup düzelttik ve yolladık. Aralarında samimi kullanıcı olduğum Acer modelleri de vardı ki beni hiç şaşırtmadı sıcaklık konusunda.

Yani boşa kelime yapmamanı tavsiye ederim. Zira burada öneri ve görüş alacaksın, kullanıcı tecrübesi olanlara karşı savunma yapmayacaksın.

3 bin tl yi gözden çıkartıp laptop alacak birisi biraz olsun bilgisayardan anlıyorsa acer yerine msi , asus gibi markalar tercih edeceğine şüphem yoktur.Ancak bu acer in hiç iş yapmadığı anlamına gelmiyor, ofis ortamı için üretsin yada memur kesimine onlar tercih edecektir tabi fiyatı 3 bin değilde 1 buçuklara çekerse..

3 gün önce aldım laptobu laptop benim kriterlerimde iyi. K asayı 9 eş parcaya bölerseniz sadece üst tarafın ortasının ısındıgı hissdiyorsunuz dokununca. Klavyede ısınma hissi 0. Sağ alt biraz hdd dolayı ısanabiliyor. Onun dısında gpu ve cpu BF3 oynadım ultra 1080p 50 fps ile sıcaklık degerleri 70 i geçmedi.Altında kıytırık bi sğutucu var, max 5 derece oynartıyor bence o kadar kötü soğutucum :D.F/p bazında bence laptop güzel ssd takılıyor fakat anakartın önünde kalıyor biraz zahmetli şuan gözüm almadı :D. 3000tl ye mediamarkttan aldım bütçem okadardı. 4000tl filan cıkabilsem msı ge70 pro almayı tercih ederdim tabi ama bu bilgisayarda ihtiyacımı karşılıyor. Bence alınabilir bir bilgisayar.

3 gün önce aldım laptobu laptop benim kriterlerimde iyi. K asayı 9 eş parcaya bölerseniz sadece üst tarafın ortasının ısındıgı hissdiyorsunuz dokununca. Klavyede ısınma hissi 0. Sağ alt biraz hdd dolayı ısanabiliyor. Onun dısında gpu ve cpu BF3 oynadım ultra 1080p 50 fps ile sıcaklık degerleri 70 i geçmedi.Altında kıytırık bi sğutucu var, max 5 derece oynartıyor bence o kadar kötü soğutucum :D.F/p bazında bence laptop güzel ssd takılıyor fakat anakartın önünde kalıyor biraz zahmetli şuan gözüm almadı :D. 3000tl ye mediamarkttan aldım bütçem okadardı. 4000tl filan cıkabilsem msı ge70 pro almayı tercih ederdim tabi ama bu bilgisayarda ihtiyacımı karşılıyor. Bence alınabilir bir bilgisayar.

hocam aradan yaklaşık bir 7 ay geçmiş nasıl menmunmısınız memnun kalmadığınız noktalar nelerdir bizimle paylaşabilirseniz sevinirim

hocam aradan yaklaşık bir 7 ay geçmiş nasıl menmunmısınız memnun kalmadığınız noktalar nelerdir bizimle paylaşabilirseniz sevinirim
Donanımı biliyorsun zaten GTX860m yada İşlemciden bahsetmeye gerek yok. Karşılaştığım sorunlardan bahsedeyim. 1. HDD ; yanında gelen 5400 rpm hdd rezilllik kepazelik. SSD deneyiminiz varsa kanser olmanız muhtemel. HDD tamamen söktüm ben yerine 250gb samsung 850 evo SSD taktım kafam rahat pc 6 snde açılıyor. Ben eğer depolama alanı önemli derseniz HDD 1tb 7200 rpm bir başka disk ile (Söküp takmak çok pratik HDD yi) değiştirip anakart arkasındaki m.2 sata yuvalasına SSD almanızı şiddetle öneririm pc ayrı bir canlanıyor. 2. Wi Fi çekim gücü ; belki sorun belki değil fakat çok kaliteli bir wifi kartı yok, çekim gücü biraz zayıf. Asussun wifi adaptörü ile sorunu çözdüm 30 tl bişiydi.Bunlar haricinde bişiy olmadı. 2 tanıdıgım daha önerdim onlarda aldı. Mutlu mesut BF4 , GTA5 oynuyoruz :D . 17 inç 1080p ekranda dizi film keyfide yanında cabası . Geçenlerde birde yere düşürdüm otogarda çantanın kulpu koptu. Dan diye böyle dikine vurdu yere, eğer HDD olsa içinde o kesin pertti :D . Çanta oldugundan pek bişiy olmamış alt köşede plastik hafif ezilmiş . Canavar gibi çalıştırıyorum.

Donanımı biliyorsun zaten GTX860m yada İşlemciden bahsetmeye gerek yok. Karşılaştığım sorunlardan bahsedeyim. 1. HDD ; yanında gelen 5400 rpm hdd rezilllik kepazelik. SSD deneyiminiz varsa kanser olmanız muhtemel. HDD tamamen söktüm ben yerine 250gb samsung 850 evo SSD taktım kafam rahat pc 6 snde açılıyor. Ben eğer depolama alanı önemli derseniz HDD 1tb 7200 rpm bir başka disk ile (Söküp takmak çok pratik HDD yi) değiştirip anakart arkasındaki m.2 sata yuvalasına SSD almanızı şiddetle öneririm pc ayrı bir canlanıyor. 2. Wi Fi çekim gücü ; belki sorun belki değil fakat çok kaliteli bir wifi kartı yok, çekim gücü biraz zayıf. Asussun wifi adaptörü ile sorunu çözdüm 30 tl bişiydi.Bunlar haricinde bişiy olmadı. 2 tanıdıgım daha önerdim onlarda aldı. Mutlu mesut BF4 , GTA5 oynuyoruz :D . 17 inç 1080p ekranda dizi film keyfide yanında cabası . Geçenlerde birde yere düşürdüm otogarda çantanın kulpu koptu. Dan diye böyle dikine vurdu yere, eğer HDD olsa içinde o kesin pertti :D . Çanta oldugundan pek bişiy olmamış alt köşede plastik hafif ezilmiş . Canavar gibi çalıştırıyorum.

cevabınız için teşekkürler
ufak tefek sorunları çözmeniz çok güzel olmuş

peki soğutması lazım?
ve benim acer vn7 tercih etme nedenim aslında o gözüme güzel görüken IPS ekranı siz ekrandan memnun mısınız karşılaştırma yapma şansınız vs oldu mı?

Soğutmadan yana ben hiçbir sorun yaşamadım bu süreçte ısı değerleri normal düzeylerdeydi. İşlemci 87 ekran kartında 70 derece üstünü görmedim, bu değerlerde GTA 5 very high-high karışık ayarlarında idi. Ekranı karşılaştırma fırsatım olmadı ama ekrandan yana menuniyetsizlik yaşıyacağınızı düşünmüyorum. Renk dolgunluğu yerinde abartı renkler yada soluk renkler yok.

Bende bu laptopu düşündüm ama kimse önermedi kalitesiz dedi. Birkaç kullanıcıya sordum memnunuz dediler. Sanırım sorun Acer'ın eski laptopları çünkü eski laptoplarda bu laptopdaki soğutma sistemi yok sanırım. Bu laptopdaki en büyük sorun wi-fi dediler bana kimse ısınıyor kapanıyor demedi. Almalı mıyım bilmiyorum. 3000-3300 civarı bir limitim var ve bu limite uygun F/P oranı en yüksek ürün bu sanırım. Alsam mı almasam mı bilemedim valla

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı