32 GB RAM olunca mavi ekran veriyor

cumhur1987

Hectopat
Elimde 4 adet 8 GB 3200 MHz G.Skill Trident Z var.
4 üde 3200 MHz Intel uyumlular 2 tanesi farklı yerden aldım diger ikisini farklı yerden 16 GB olarak taktıgımda sorun yok ama 4'ü birden taktıgımda mavi ekran veriyor masa ustunde sorun yok ama oyunlara girdigimde PC resetliyor oyundan atıyor testlerini yaptım sorun yok gozukuyor bunu nasıl cozebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

MSI MAG B560M Bazooka Soket 1200 DDR4 5066 (OC) PCI-e Gen 4, M.2 USB3.2 1X 2.5G LAN mATX Anakart​

Anakart bu güncel bir anakart aslında BIOS güncellemesi gerekli mi yine de

Evet. Aşağıdaki linkten güncel BIOS dosyasını veriyorum ve kurulum linkini de vereceğim, ona bakarak güncellemeyi yap.
0:39'dan itibaren izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elimde 4 adet 8 GB 3200 MHz G.Skill Trident Z var.
4 üde 3200 MHz Intel uyumlular 2 tanesi farklı yerden aldım diger ikisini farklı yerden 16 GB olarak taktıgımda sorun yok ama 4'ü birden taktıgımda mavi ekran veriyor masa ustunde sorun yok ama oyunlara girdigimde PC resetliyor oyundan atıyor testlerini yaptım sorun yok gozukuyor bunu nasıl cozebilirim?

RAM değerlerini CPU-Z'den ekran görüntüsü olarak atarsanız yardımcı olabilirim. Büyük ihtimalle kullandığın RAM'lerin 2'si Samsung 2'si Hynix ve bu yüzden kaynaklanıyor gibi ya da frekans farklılığı.

RAM değerlerini CPU-Z'den ekran görüntüsü olarak atarsanız yardımcı olabilirim. Büyük ihtimalle kullandığın RAM'lerin 2'si Samsung 2'si Hynix ve bu yüzden kaynaklanıyor gibi ya da frekans farklılığı.
4 ünü takıp atıyorum şimdi
Evet. Aşağıdaki linkten güncel BIOS dosyasını veriyorum ve kurulum linkini de vereceğim, ona bakarak güncellemeyi yap.
0:39'dan itibaren izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
güncellemede yapıcam inş sorunu çözerim

Mavi ekranda hata kodu yazar ayrıca bize minidump dosyanı atarsan yardımcı olabiliriz.
minidump nedir nasıl atabilirim
hepsi Hynix

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    35 KB · Görüntüleme: 36
  • 2.PNG
    2.PNG
    31,8 KB · Görüntüleme: 30
  • 3.PNG
    3.PNG
    36 KB · Görüntüleme: 26
  • 4.PNG