35.000 TL'ye oyun için Excalibur mu Monster mı alınmalı?

Bütçe
25000-35000
Monster'ın da servisi çok kötü bu arada, bazı kullanıcılar sağlam cihazı bozduklarından şikayetçi.

Bakım zamanını geciktirince sıvı teması olmuş olabilir eğer sıvı teması çoksa ve cihazı etkilemiyorsa birçok kişi temizlemez çünkü temizleyince anakartta kısa devre veya yanma olabilir.

Excalibur G770 kullanıyorum 3 senedir neredeyse, oyunlarda 96 derece GTA 5 oynayınca bazen 104 derece oluyor Excalibur asla almayın 4. yıldan sonrasında oyun bıle oynayamazsınız benımkı GTA'da kasmaya bile başladı arkadan DC açıkken sürekli olarak drop yiyorum 50FPS oynarken bir de.

Excalibur G770 kullanıyorum 3 senedir neredeyse, oyunlarda 96 derece GTA 5 oynayınca bazen 104 derece oluyor Excalibur asla almayın 4. yıldan sonrasında oyun bıle oynayamazsınız benımkı GTA'da kasmaya bile başladı arkadan DC açıkken sürekli olarak drop yiyorum 50FPS oynarken bir de.

GTA V nasıl 104 derece imkansız

Çok büyük ihtimalle işlemcin ile soğutucu bloğun arasında temassızlık var veya aradaki sogutucu macunda bir sorun olmuş. Temassizlik varsa vidaları vesaire kontrol ettirmen lazm gevşemiş olabilir (fazla sıkılırsa da bir şeyler kırılabilir). Macununda sorun olduysa değiştirmen lazım. Bazı laptoplarda aşırı ısınıp tekrar soğuma olduğunda işlemcinin üzerindeki soğutma bloğu hafif yamularak macunu kenarlara itiyor ve zamanla arada macun kalmıyor sonra doğal olarak bu sıcaklıklara çıkıyor. Hatta buna halk arasında bir şey diyorlardı ama unuttum. Kasalarda soğutma bloğu doğrudan işlemcinin çekirdeğine değmediği için bu sorun olmuyor genelde laptoplarda oluyor. Çözüm olarak sıvı metal macun veya çok kaliteli işlemciler için üretilen incecik termal pedler var onlardan kullanılabilir (bunları da dikkatli kullanmak lazım, iletken oldukları için riskli). Macun veya başka bişey kullanırken de senin işlemcinin TDP değerine ve o alacağın ürünün tavsiye edilen (kaldırabilecegi) watt değerini karşılaştırman iyi olur ama yine de en kötü ürün bile düzgün kullanilsa 96 derecelere çıkmadan işini yapabilirdi diye düşünüyorum.

Bence senin konu hakkında hiçbir bilgin yok. Sadece marka fanboyluğu yapıyorsun. Daha önce HP kullandım.
Cayır cayır yanıyordu laptop Lenovo da ha kezâ öyle. Şu an kendim bizzat Acer Nitro 5 kullanıyorum. 90'dan yukarı çıkmıyor işlemci sıcaklığı ki laptop için 90 derece kabul edilebilir bir seviye. ASUS'a gelince... 50 bin TL para mı bayılsın adam? Bu bütçede alınacaksa kesinlikle Dell G15, Acer Nitro 5 modellerine bakılmalı.

Hocam HP ısınıyor haklısınız ama Omen versiyonlarının ısınma sorunu yok diye biliyorum en azından benim HP Omen laptopumda ısınma sorunu yok.

Bakım zamanını geciktirince sıvı teması olmuş olabilir eğer sıvı teması çoksa ve cihazı etkilemiyorsa birçok kişi temizlemez çünkü temizleyince anakartta kısa devre veya yanma olabilir.

Sıvı temasıyla alakası yok, eğer alakası olsa zaten baştan bozulur veya bir şekilde tamirine bakar. Servis çalışır ve sağlam bir şekilde teslim aldıysa sağlam şekilde teslim etmek zorunda çünkü sen müşterisin ve servise güvenerek para ödüyor cihazı alıyorsun. Hiçbir firmanın müşteriyi mağdur bırakma hakkı yok.

Geri
Yukarı