3D yazıcı toplamak mantıklı mı?

quarest

Hectopat
20-25k bütçe ile 3D yazıcı toplamak ya da yurt dışından Voron, Vzbot tarzı makineler alıp sıfırdan toplamak ne kadar mantıklı? Şu ana kadar K1, A1, Elegoo ve diğer açık kasa Creality'leri denedim. Hepsi gerçekten çok sesli çalışıyor. Ben makineyi ev ortamında kullanacağım için bir Bambulab, Varon 2.4 sessizliği bekliyorum. Diğer istediğim özellikler de 500 veya üstü hız, yüksek acceleration değeri, otomatik tabla ve Z offset kalibrasyonu. Aklımdaki ilk plan bu. Bir de şöyle bir planım var, şu anki Neptune 4'ü camlar ve gerekirse yalıtım malzemesiyle kapalı kasa haline getirip Z eksenine lineer ray ekleyerek 12K civarı acceleration değerine çıkmak.

3D Yazıcı başlıca mantıksız TR 'de zaten çünkü fiyatlar çok yüksek Dolar kurundan dolayı ben şuan keyfi olarak Voron 0.2 topluyorum mesela 25K 'yı buluyor.

20 25k bütçe ile 3D yazıcı toplamak ya da yurt dışından voron, vzbot tarzı makineler alıp sıfırdan toplamak ne kadar mantıklı? Şu ana kadar k1, A1, elegoo ve diğer açık kasa crealityleri denedim hepsi gerçekten çok sesli çalışıyor. Ben makineyi ev ortamında kullanacağım için bir bambulab, varon 2.4 sessizliği bekliyorum. Diğer istediğim özelliklerde 500 veya üstü hız, yüksek acceleration değeri, otomatik tabla ve Z offset kalibrasyonu. Aklımdaki ilk plan bu, bir de şöyle bir planım var. Şu anki neptune 4Ü camlar ve gerekirse yalıtım malzemesiyle kapalı kasa haline getirip Z eksenine lineer ray ekleyerek 12K civarı acceleration değerine çıkmak.
Voron, VzBoT gibi makinelerin kitlerini getiremezsiniz hic bir sekilde. Gumrukte takilir 3 kere daha fazla ister.

Tabiki parcalari tek tek alabilirsiniz ama "sourcing" ugras isteyen bir is.
Bunun disinda evet, toplamak daha mantikli olacaktir eger istiyorsaniz.

Voron, VzBoT gibi makinelerin kitlerini getiremezsiniz hic bir sekilde. Gumrukte takilir 3 kere daha fazla ister.

Tabiki parcalari tek tek alabilirsiniz ama "sourcing" ugras isteyen bir is.
Aynen getiremez tek tek alması gerekir çok saçma olan 150 Euro sınırı var.

3D Yazıcı başlıca mantıksız TR 'de zaten çünkü fiyatlar çok yüksek Dolar kurundan dolayı ben şuan keyfi olarak Voron 0.2 topluyorum mesela 25K 'yı buluyor.
800 dolar neredeyse. Nasil sourcing yapmissiniz o fiyata Crossant toplayanlar var Turkiyede.

Aynen getiremez tek tek alması gerekir çok saçma olan 150 Euro sınırı var.
1500 dolari anliyordum ama 150 dolar siniri cok sinir bozucu gercekten.

800 dolar neredeyse. Nasil sourcing yapmissiniz o fiyata Crossant toplayanlar var Turkiyede.

1500 dolari anliyordum ama 150 dolar siniri cok sinir bozucu gercekten.
Ben işin fantezi kısmındayım dandik bir build yapsaydım Voron 0.2 için ortalama 15K gibi bir fiyata denk gelirdi.

Rapido V2 UHF PT1000 ve VzHextrudort falan aldım.

3D yazıcı başlıca mantıksız TR'de zaten çünkü fiyatlar çok yüksek dolar kurundan dolayı ben şu an keyfi olarak voron 0.2 topluyorum mesela 25K'yı buluyor.

Haklısınız, 700 dolarlık yazıcı 50k ya yakın fiyata satılıyor. Peki sen neden 0.2 topluyosun? Flashforge yazıcılar 20k civarı ve voron 0.2'den daha hızlı.

Voron, vzbot gibi makinelerin kitlerini getiremezsiniz hiçbir sekilde. Gumrukte takilir 3 kere daha fazla ister.

Tabii ki parcalari tek tek alabilirsiniz ama "sourcing" ugras isteyen bir is.

Hadi ya çok sıkıntı o zaman.

Haklısınız, 700 dolarlık yazıcı 50k ya yakın fiyata satılıyor. Peki sen neden 0.2 topluyosun? Flashforge yazıcılar 20k civarı ve voron 0.2'den daha hızlı.

Flashforge yazicilar duzgun bir v0.2'den hizli degil, o sadece reklam icin koyulan rakamlar.

Reklamlar gözünüzü boyamasın :)
V0.2 benim kurduğum build 50K Accel 350 Hızda (+40mm3) temiz sorunsuz baskı alıyor hocam aynı buildi bir arkadaşa daha kurduk.

Flashforge yazicilar duzgun bir v0.2'den hizli degil, o sadece reklam icin koyulan rakamlar.
Katılıyorum.
Creality K1 'in 600 hız saçmalığı gibi bir şey sadece göz boyamadan ibaret.

Reklamlar gözünüzü boyamasın :)
V0.2 benim kurduğum Build 50k accel 350 hızda (+40mm3) temiz sorunsuz baskı alıyor hocam aynı Build'i bir arkadaşa daha kurduk.

Katılıyorum.
Creality k1'in 600 hız saçmalığı gibi bir şey sadece göz boyamadan ibaret.

Şahsen neptune 4'ün 500 hızıda bence saçmalık, klipper sayesinde bu hızlara çıkabilsede düzgün baskı alınmıyor. Buna ek olarak elegoonun gönderdiği nozzlelar birer çöp.

Geri
Yukarı