40 Mbps TurkNet vs 100 Mbps Kablonet

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
Yeni geçeceğim adreste Türk Telekom altyapılı TurkNet veya kendi altyapısı ile Kablonet bulunuyor.

Baktığımızda Kablonet daha iyi ama daha pahalı, 100/20 hızı 230 TL taahhütle sunuyorlar, peering ve stabilite konusunda bilgim yok.
TurkNet daha ucuz daha yavaş ve peeringin iyi olduğu söyleniyor.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Yeni geçeceğim adreste Türk Telekom altyapılı TurkNet veya kendi altyapısı ile Kablonet bulunuyor.

Baktığımızda Kablonet daha iyi ama daha pahalı, 100/20 hızı 230 TL taahhütle sunuyorlar, peering ve stabilite konusunda bilgim yok.

Hocam eğer altyapınız destekliyorsa 200 liraya 300/30 son sürat fiber kampanyası var.

8 sanırım

Girmesi ayrı dert çıkması ayrı dert hocam, evden çalışıyorum kesinti olmaması lazım.
Hocam bende millenicom kullanıyordum aşırı kötü 125 dediler 3 ay sonra 150 yapmışlardı durmadan kesinti vardı çıkartmıyorlardı en sonunda e devletten yaptık bide çıkartmamak için uydurmadıkları yalan yok rezil bir firma ondan sonra türkcell fiber altyapısı geldi şuan 500mbps + TV+ kampanyasını kullanıyoruz 2 yıl taahütlü çok memnunum. K

TurkNet kullanmanızı tavsiye ederim halihazırda taahhütsüz olma gibi bir avantajı var beğenmediğiniz zaman rahatça çıkış yapabilirsiniz fakat Kablonet de böyle bir durum mevcut değil maalesef ki.

Hocam eğer altyapınız destekliyorsa 200 liraya 300/30 son sürat fiber kampanyası var.
Hocam Turknet 40 veriyor maximum, kablonet 100
TurkNet kullanmanızı tavsiye ederim halihazırda taahhütsüz olma gibi bir avantajı var beğenmediğiniz zaman rahatça çıkış yapabilirsiniz fakat Kablonet de böyle bir durum mevcut değil maalesef ki.
Yani 40 veriyorsa muhtemelen çıkıp kablonete geçeceğim, sonra kablonet peering açısından daha kötü çıkarsa turknete geçme imkanım daha zor olacak.

Kesinlikle KabloNet.

Kendi altyapılarında dedikleri hızı alırsınız.
Adresinizde GPON fiber altyapısı varsa 100 Mbps üstü paketler alabilirsiniz.
PoP noktası olarak Türk Telekom PoP noktalarını kullanıyor.

Kesinlikle kablonet.

Kendi altyapılarında dedikleri hızı alırsınız.
Adresinizde GPON fiber altyapısı varsa 100 Mbps üstü paketler alabilirsiniz.
Pop noktası olarak Türk Telekom pop noktalarını kullanıyor.
Şu an millenicom beni cloudflare sunucusu olarak istanbul değil romanyaya yönlendiriyor ne kadar dil döktüysem anlatamadım müşteri hizmetlerine.

Kablonet nasıl peering yapıyor bilmiyorum pek, stabil ve yüksek hızlı internet istiyorum sadece. Düşük hızı bozuk stabiliteye tercih ederim.

Geri
Yukarı