50 Mbps hız alabilir miyim?

Mert_Y.

Hectopat
Türk Telekom ADSL altyapısını bugün VDSL altyapıya yükselttim. Adamlar DSL kablosunu kendi cihazlarına takıp alınan hıza baktılar. En fazla 61Mbps indirme hızı alındığını paket 35Mbps olduğu için anlık hızın 35Mbps olduğunu söylediler. Yükleme kısmında ise kendi cihazlarında 900Kbps yükleme hızı çıktı. Adam bana sakın hızını yükseltme, yükseltirsen internet kullanamazsın bağlantın kopar, paketi de geri düşüremezsin ceza yersin dedi. Modem kurulumunu yaptıktan sonra hız testi yaptım sonuç ektedir. Yükleme hızı adamların cihazında gösterdiği gibi değil. Şimdi ben paketi 50Mbps yapabilir miyim?

hız.jpg

Hocam sebebini tam olarak anlayamadım açıklayabilir misiniz?
Benim için açıklaması zor ama şöyle diyeyim; internet kullanım deneyimini etkileyen bazı faktörler var. Bu durumlardan birisi de kapasitesi, eğer hattının kaldıramayacağı bir paket alırsan kopmalar, ping artışı veya paket kaybı gibi durumlarla yüzleşebilirsin.

Receive Power yazan hat zayıflaması galiba. Hattınız 80 megabite kadar destekliyor ancak kopma yaşama ihtimaliniz var.
50 megabit yapabilirsin denersin kopuyor mu diye eğer sorun yaşamazsan devam edersin.

Geri
Yukarı