5700XT satıp yeni ekran kartı almak

Eski kartım RTX 2070'di şimdi ki kartım 5700 XT. Sıfırdan bir kart alacak olsam 2070 alırdım ama 5700 XT'den memnun olmadığımdan değil RTX teknolojisi hoşuma gittiğinden dolayı. Yani iki kartıda kullanmış biri olarak şu yorumda bulunabilirim: Eğer sistem topluyor olsaydınız 2070 alın derdim ama şu durumda benim düşüncem 5700 XT'yi RTX 2060 için satmaya değmez.
kullandığınız driver sürümü nedir

Bende de 5700 xt var.bence daha dusuk birseye gecmek icin birde uzerine para vermen anlamsiz olur.ayrica ray tracing ile 30 fps eksik oynamakta hos degil. Kartinin sorunlarini cozmeye calis. Voltaj ayarini 1075mv ye getir.oynadigin oyunlarda siyah ekran gibi seylerle karsilasiyorsan freesynci kapat yuzde seksen cozuyor.bende bir aydir bu kartla ugrasiyorum ama mutlulugu yakaladik sonunda :)

Bende de 5700 xt var.bence daha dusuk birseye gecmek icin birde uzerine para vermen anlamsiz olur.ayrica ray tracing ile 30 fps eksik oynamakta hos degil. Kartinin sorunlarini cozmeye calis. Voltaj ayarini 1075mv ye getir.oynadigin oyunlarda siyah ekran gibi seylerle karsilasiyorsan freesynci kapat yuzde seksen cozuyor.bende bir aydir bu kartla ugrasiyorum ama mutlulugu yakaladik sonunda :)
teşekkürler

Aynı süreci yaşamış biri olarak söylüyorum bütçeniz varsa RTX 2070'e geçmeniz yönünde. Yoksa tabiki de 2060 almayın. Benim bütçem vardı satıp 2080 aldım. Biraz da sinirliydim açıkçası AMD'ye gpu konusunda.

Güncelleme ile düzelecektir en azından böyle umuyoruz ama hala bi hareketlilik yok, Nvida bu konuda çok iyi bi güncelleme ile sorun oluştumu kısa sürede yeni güncelleme ile düzeltiyorlar ve kartları piyasaya sürerken bu tarz hatalar yapmıyorlar. Umarım yakın zamanda kart sahiplerinin yüzünü güldürürler.
Kendi düşünceme gelirsek ben zaten 5700XT almazdım ama bu kartı satıp 2060'a geçmek mantıksız biraz kahrını çekerim daha iyi. Ama bütçe varsa 2070 ve üstü için geçilir.

Adrenalin 20.2.1 sürümünü kullanıyorum. Şu ana kadar tek gözlemlediğim kusur Youtube'da bazı videolarda chrome sesleri iletiyor ancak videoları oynatmıyor. Onu da chrome ayarlarından donanım hızlandırma seçeneğini kapatarak çözdüm.
ddu ile kaldırdım ama kasıyor oyunlarda nasıl yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı