RX 5700XT almak için nedenler

Ben hiçbir zaman ''NVIDIA'da kesinlikle bir sorun çıkmıyor, NVIDIA %100 kusursuz üretim yapıyor, NVIDIA ekran kartlarında hiç sıkıntı çıkmıyor, NVIDIA'da hiç yazılımsal sorun, coil whine felan çıkmıyor'' diye bir şey savunmadım. Ben AMD ile NVIDIA kıyaslandığında NVIDIA kullanıcılarının AMD kullanıcılarına kıyasla daha az sorun yaşadığını ve bu yüzden NVIDIA'nın tercih edilmesi gerektiğini, AMD'nin ekran kartlarında hala tam anlamıyla bir stabilite yakalayamadığını söylüyorum. Bir tarafınızdan element uydurmayın Kemal efendi. Kuyruk acısı olan adam hiçbir gerekçe ve sebep göstermeden sadece kötüler ve bunun adı fanboylukdur. Benim önermeme sebebim, gerekçem ortada ve internette daha bir dolusu mevcut.

Sadece Technopat ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz, yerli ve yabancı forumlarada bakın wattman için Kemal efendi.
Senelerdir bu piyasanın içindeyim bir çok yabancı forum sitesinde takılıyorum sadece buralar ile sınırlı değilim, sizin yaptığınız insanları yanlış yönlendirmekten başka bir şey değil. Öyle bir yazıyorsunuz ki insanlar elindeki bütçeye göre en performanslı kartı alabilecekken daha az performanslı Nvidia kartlar alıyor.

İsterseniz yabancı forumlardan da link atabilirim? Bakalım sorun yaşama kısmında aralarında ne kadar fark var. Size söyleyelim %5 veya %10 daha fazla sorun yaşıyordur AMD kullanıcısı fakat hiç yoktan Nvidia tarafından yolunmuyor.

Sizinle önceden de bir konuda tartışmıştık, dediniz ki sakın AMD almayın Nvidia alın kafanız rahat eder demiştiniz, kafanız rahat ederden benim anlayacağım hiç sorun çıkmaması demektir.

Teknoloji dünyasında her markanın çıkardığı yeni ve eski modellerde hep sorunlar olacaktır bu güne kadar sıfır sorunlu bir ürün görmedim. İnsanlar bırakın fiyata göre alabileceği maksimum performanslı kartları alsınlar, 5700 XT varken 2060S almam mesela ben, alanı da dolandırılmış yurduna koyarım.

Sadece tek bir sorun yaşadınız diye her konuda AMD kötülemeyi bırakın isterseniz komik duruma düşünüyorsunuz, artık Nvidia'dan para aldığınızı düşüneceğim o derece kötülüyorsunuz.

Neyse iyi forumlar size daha önce laf anlatamadım şu an da anlatabileceğimi sanmıyorum.

Evet 7.5 milyarlık kocaman 2020 dünyasında tek AMD'de sorun yaşayan benim diğer insanlar para alıyor bu konuları açmak için NVIDIA'dan. Size de iyi forumlar insanlara sorunlu kartları öneren kahraman Kemal bey.
Bakın herkes sorun yaşıyor fakat sorunu bir şekilde çözülüyor, eğer Nvidia'da sorun yaşarsa siz alacak mısınız sorumluluğunu?

Evet kahraman olabilirim, bu güne kadar yardım ettiğim ve donanım önerisi yaptığım kimse daha sonra bana senin yüzünden demedi. Arkadaş alırsa bu kartı yaşadığı her sorunda ben yardımcı olacağım kendisine, 7,5 milyarlık kocaman dünyada hiç Nvidia'da sorun yaşayan yok haklısınız baron bey.

İyi günler, teknolojiden anlamadığınızı daha forumda yeni olmanıza bağlıyorum.

Bakın herkes sorun yaşıyor fakat sorunu bir şekilde çözülüyor, eğer Nvidia'da sorun yaşarsa siz alacak mısınız sorumluluğunu?

Evet kahraman olabilirim, bu güne kadar yardım ettiğim ve donanım önerisi yaptığım kimse daha sonra bana senin yüzünden demedi. Arkadaş alırsa bu kartı yaşadığı her sorunda ben yardımcı olacağım kendisine, 7,5 milyarlık kocaman dünyada hiç Nvidia'da sorun yaşayan yok haklısınız baron bey.

İyi günler, teknolojiden anlamadığınızı daha forumda yeni olmanıza bağlıyorum.
Nasıl okuyorsunuz, nasıl anlıyorsunuz gerçekten garip. Ben NVIDIA sorunsuzdur diye bir şeyi hiçbir zaman savunmadım dedikçe hala demişim gibi konuşuyorsunuz. Konularda kafanız rahat eder dedim çünkü AMD'de sorun yaşamanız yüksek ihtimal iken NVIDIA'da daha düşük. ''Sorun riski 0 değil, rakip firmaya göre daha düşük'' kalın harflerle yazınca belki kafanıza girer. Nerden biliyorsun düşük olduğunu diye soracak kadar da aptal rolüne yatacak biri de değilsin o kadar tecrübeliysen. Tabii ben size 100'lerce şey yazsamda boş ya, siz 7 yıldır bu forumda olduğunuz için daha tecrübelisinizdir (!) Forumda yeni veya eski olmakla teknoloji bilgisi ölçüyor bir de. Size de iyi günler.

Konu sahibi arkadaş, herkes kendi diyeceğini dedi karar senin. İnternet üzerinden araştır neyin ne olduğunu. Düşün, taşın satın al. İndirimlerde al ama şimdi dolarda yükseldiği için fiyatlar uçtu. Eğer acelen yoksa gerçekten uzun bir süre beklemen gerekecek uygun fiyatlar için. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu kart NVIDIA RTX 2070'ten üstün bir kart. RTX2070 600-700 TL daha pahalı. Türkiye şartlarında AMD candır herkes ister NVIDIA kullanmak ama bütçe meselesi tamamen. Paran varsa gidip 2080 Ti alırsın. AMD'nin bazı sorunları olabilir ama fiyat performans açısından bana daha cazip geliyor tabi ki bu benim düşüncem.

Tek odada yaşayan tek kişi yaşayan biriyseniz doğalgazdan kar ediyorsunuz. Odamda oda termostatı 23 dereceye ayarlı. Pc açınca 25 derecelere çıkıyor. Uzun vadede kendini amorti edebilir. 3000 liraya almıştım zamanında.

Sapphire Nitro + kullanan arkadaşlar Coil Whine düzeyi nedir?
Coil Whine marka modelden bağımsız olarak her elektronik cihazda çıkabilecek bir durumdur. Her kartın her modelinde çıkabilir. 2080 Ti 'larda bile çıkıyor. O yüzden Coil Whine şans işi.

Coil Whine marka modelden bağımsız olarak her elektronik cihazda çıkabilecek bir durumdur. Her kartın her modelinde çıkabilir. 2080 Ti'larda bile çıkıyor. O yüzden Coil Whine şans işi.

Bazı modellerde ciddi derecede rahatsız edici olabiliyor. MSI RTX 2060 Super Gaming modelini kullandım ciddi derecede Coil Whine vardı. Araştırdığımda bu modeli kullanan birçok kişide olduğunu gördüm. O yüzden almadan önce soruyorum kullananlara artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı