6 sene götürecek ekran kartı önerisi

bysenior

Femtopat
Daha fazla  
2 Ocak 2024 sistem toplamayı düşünüyorum ve ekran kartına kafayı çok takıyorum. Bellek ve bit konusunu bir türlü aşamıyorum.

Önümüzdeki 5 ila 6 yıl belki daha fazlası için ve de yeni çıkacak veya çıkmaya hazırlanan oyunlar için beni rahatça götürecek bir ekran kartının performans, bit ve bellek anlamında hangisi olması gerektiğini araştırıyorum.

Rica ediyorum, konuya hakim abilerimin hassasiyetle cevap bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Ocak 2024 sistem toplamayı düşünüyorum ve ekran kartına kafayı çok takıyorum. Bellek ve bit konusunu bir türlü aşamıyorum.

Önümüzdeki 5 ila 6 yıl belki daha fazlası için ve de yeni çıkacak veya çıkmaya hazırlanan oyunlar için beni rahatça götürecek bir ekran kartının performans, bit ve bellek anlamında hangisi olması gerektiğini araştırıyorum.

Rica ediyorum, konuya hakim abilerimin hassasiyetle cevap bekliyorum. Teşekkürler.
Bütçe ?

Sisteme ayırmayı düşündüğünüz bütçeyi, karta ayırmayı düşündüğünüz bütçeyi belirtirseniz ona göre sizin için optimum GPU'yu önerebiliriz.

Günümüzde RTX 2060 bile hala iş yapıyorken bana RTX 4000 serisinin uzun yılları var gibi geliyor. 4070 yeter diye düşünüyorum.

Bence şu anki oyunları oynayabilecek bir kart alıp yetmediğinde değiştirmek daha mantıklı. Çünkü 5 sene sonra teknolojinin ne kadar gelişeceğini kestirmek zor. Örneğin 3090 ile 4090 arasındaki farka bakın demek istediğimi anlarsınız. 5 sene sonra çıkacak kartların yanında 4090 da hiç olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı