60 kg bench yapamıyorum

ArctisGrater

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kilom 100. spora başlayalı neredeyse 4 ay oldu. Bu süre içerisinde incline dumbell press 22.5 kiloda yapabilirken benchte daha 60 kilo bile yapamıyorum. Ne yapmam gerek?

Arkadaşlar kilom 100. spora başlayalı neredeyse 4 ay oldu. Bu süre içerisinde incline dumbell press 22.5 kiloda yapabilirken benchte daha 60 kilo bile yapamıyorum. Ne yapmam gerek?
6. 7. ayımda spor yaptığım zamanda 60 65 kg civarı son sete yükselterek, son sette 4 5 tekrar yapıp bırakıyordum bende. Bu ağırlığa ilk başta yardımlı sonra yardımsız geçmiştim. Birde benden illaki daha iyi arkadaşlar sağlıklı bilgiler verebilir ama bence kademe olarak yükselterek çıkmalısın. Yani 1. set 55 ile başlıyorsan 4. set 62 olsun mesela ufak ufak artırarak gidersen bence daha tutarlı olabilir diye düşünüyorum. Misal 2 hafta sonra 55 yerine 57 ile başlayıp 62 yerine 64 ile 4. seti bitirmeye çalışıyordum. Bunun gibi.. Başarılar dilerim.

6. 7. ayımda spor yaptığım zamanda 60 65 kg civarı son sete yükselterek, son sette 4 5 tekrar yapıp bırakıyordum bende. Bu ağırlığa ilk başta yardımlı sonra yardımsız geçmiştim. Bir de benden illaki daha iyi arkadaşlar sağlıklı bilgiler verebilir ama bence kademe olarak yükselterek çıkmalısın. Yani 1. set 55 ile başlıyorsan 4. set 62 olsun mesela ufak ufak artırarak gidersen bence daha tutarlı olabilir diye düşünüyorum. Misal 2 hafta sonra 55 yerine 57 ile başlayıp 62 yerine 64 ile 4. seti bitirmeye çalışıyordum. Bunun gibi. Başarılar dilerim.

Teşekkürler abicim, şimdi dambılda bu kadar yapınca benchte iyi işler çıkaramayınca adama ne de olsa koyuyor.

Teşekkürler abicim, şimdi dambılda bu kadar yapınca benchte iyi işler çıkaramayınca adama ne de olsa koyuyor.
Çok doğru haklısınız :) Bende baya uzun süre uğraştım daha sonra üniversite rahatsızlık vs derken bırakmak zorunda kaldım. Artık başla bırak başla bırak oyuncak gibi oldu. Artık hiç takmıyorum :) Kolay gelsin..

Geri
Yukarı