6600 XT pişmanlık mıdır?

Oynadığın oyunlar genel olarak ekran kartında sorun olabileceğini gösteren oyunlar değil yalnız. CS:GO desen işlemci tabanlı, BF zaten işlemci katili, Warzone RAM sömüren bir oyun ve neden düşük ayarlarda oynadığını çözemedim.

Sistemde RDR2, Witcher 3, CP77, Tomb Raider vb. tek kişilik AAA oyunlar yok mu? Bir de onlarda dene. İşlemci frekansın nedir, RAM'ler 3000MHz'de çalışıyor mu bunların hepsine yeniden bak.

Hiç olmadı benim test videolarıma bak aralarında oynadığın oyun varsa birebir kıyaslamış olursun. 3300X ile Smart Access Memory açık şekilde kullanıyorum. RAM'ler 2x8 GB 3200MHz.

Smart Access Memory nedir? D.O.C.P mi?

Hayır, AMD sistemlerde performansı artırmaya, işlemci ile ekran kartı arasındaki bant genişliğini artırmaya yarayan bir özellik. D.O.C.p RAM'lerle alaklıdır.

Drop oluyor bazı oyunlarda açsam düzelir mi?
@kino Drop oluyor bazı oyunlarda açsam düzelir mi?

Son düzenleme:
@Darkwalkr düzeldi benim. Ben de 6600 XT kullanıyorum oyunları oynadıkça düzeldi sanırım SSD tanıyor ona zaman lazım olabilir tabii ben biraz eski kafalıyım ama.
Oynadığın oyunlar genel olarak ekran kartında sorun olabileceğini gösteren oyunlar değil yalnız. CS:GO desen işlemci tabanlı, BF zaten işlemci katili, Warzone RAM sömüren bir oyun ve neden düşük ayarlarda oynadığını çözemedim.

Sistemde RDR2, Witcher 3, CP77, Tomb Raider vb. tek kişilik AAA oyunlar yok mu? Bir de onlarda dene. İşlemci frekansın nedir, RAM'ler 3000MHz'de çalışıyor mu bunların hepsine yeniden bak.

Hiç olmadı benim test videolarıma bak aralarında oynadığın oyun varsa birebir kıyaslamış olursun. 3300X ile Smart Access Memory açık şekilde kullanıyorum. RAM'ler 2x8 GB 3200MHz.

Videona bakdımda 0.30'daki gibi takılmalar bende de oluyor oyunlamı alakalı 14K sistem alıyoruz Valorant kasıyor?
@Darkwalkr düzeldi benim. Ben de 6600 XT kullanıyorum oyunları oynadıkça düzeldi sanırım SSD tanıyor ona zaman lazım olabilir tabii ben biraz eski kafalıyım ama.

Videona bakdımda 0.30'daki gibi takılmalar bende de oluyor oyunlamı alakalı 14K sistem alıyoruz Valorant kasıyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Frisby FR-PS6580P-RGB 650W 12cm 80+ Gaming Power Supply.
Frisby vallahi bundan önce aynı sistemde XFX 5600 XT m vardı onu arkadaşıma sattım 6600 XT aldım 5600 XT'de hiçbir kasma FPS düşüklüğü vs yaşamadım. Bu kartı taktıktan sonra kanser oldum ya sabahlara kadar forumlarda geziyorum sonuç aynı :D

Merhabalar hayır hocam kartı alalı 1.5 ay oldu daha yeni yeni oyunları yüklemeye başladım genellikle CS falan oynuyordum. Hiç Mining'de kullanılmadı OC falan hiç kurcalamadım.

Hocam öncelikle dönüş yaptığınız için çok sevindim. Bundan 2 ay önce 5600 XT kullanıyordum aynı sistemde Warzone BF1 çok akıcı bir şekilde oynuyordum bu kartı taktım format vs attım sonra bu sıkıntılarla karşılaşmaya başladım. MSI B450M A Pro Max kullanıyorum XMP 1 de ayarları onunda yani RAM'lar 3000MHz de çalışıyor dediğim gibi anlayamadım karta benzin döküp yakıcam en sonunda :D
PSU değiştirin. Sırf kalitesiz PSU yüzünden bozulan kartlar bile var, performans düşüklüğü de buna dahildir. Böyle bir sisteme böyle iğrenç bir marka PSU alıp sonra performans beklemeniz mantıksız.

Öncelikle merhaba.

1 ay önce XFX Swift 210 RX 6600 XT aldım oyunlarda sürekli FPS düşmesi yiyorum ilk önce CS:GO ile başladım 150 yeri geliyor 90 FPS'ye kadar düşüyordu. Sonra BIOS'tan smartaccess Memory'i açtım düzeldi fakat şimdi aynı problemin diğer oyunlarda da yaşandığını fark etmeye başladım BF1 yükledim Warzone yükledim FPS BF1 de 130 140'larda gezerken çat diye 30 40 alıyor anlık Warzone da ise bütün ayarlar Low da iken hiç oynatmıyor bile acaba ekran kartında mı bir sıkıntı var yoksa sistemde mi bilemedim 2 kere format attım gene aynı. Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim sorun sistemde mi kartta mı anlamadım.

Sistemim
MSI B450M A Max Pro
2x8 XPG 3000MHz RAM
Ryzen 5 3600
650+80 PSU
XFX RX 6600 XT 210 swft
Düzeldi mi?

Geri
Yukarı